[126] potrzebne dane - Kat przylgni zaworu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
zamawiam u paradowskich zawory ssące do 126p 39 mm, jaki proponujecie sprawdzony kąt przylgni zaworu? bo bez tego nie otworza zlecenia.
prosze pomoc i wyczerpujące odpowiedzi , mile widziane fotki.
dzięki
  
 
wedle mojej biblii ( tuning the A-series engine ) rzecz o silnikach do mini, ale mysle ze one takie inne niz reszta nie sa...

podaja zalecane katy na gniezdzie zaworowym:
60-45-30
gdzie 45 to kat przylegania zaworu
zawor dodatkowo podciety do 30 ( od nozki patrzac )

jak naladuje baterie do aparatu to pstrykne fotke i wkleje tutaj
  
 
Ja śmigam na 30st/1mm i narazie daje to radę . Na wydechach 45st/1mm.



[ wiadomość edytowana przez: dommel dnia 2006-11-08 20:05:43 ]
  
 
czy ma ktos jeszcze jakies doświadczenie? parametry opisy ssącego?
domel dzięki chociaz tobie, , ja równiez myślałem o 30 stopniach ale nie wiem czy 1 mm to nie za mało?

  
 
Cytat:
2006-11-08 22:56:55, _Arti_ pisze:
nie wiem czy 1 mm to nie za mało?



Mój "spec" od głowic twierdzi, że zrobi albo 1mm albo 2mm. Jak dla mnie idealnie było by 1.5mm i w sumie jak mu mówię na 1mm to mu tak 1.5mm wychodzi
  
 
tez mam 1mm, daje rade ale trzeba dobrze podocierac i jebitnie twarde sprezyny pozakladac zeby zawsze trzymalo




[ wiadomość edytowana przez: evilone dnia 2006-11-09 11:55:49 ]
  
 
Cytat:
2006-11-09 11:20:58, evilone pisze:
tez mam 1mm, daje rade ale trzeba dobrze podocierac i jebitnie twarde sprezyny pozakladac zeby zawsze trzymalo



A ja myślałem, że jak się przylgnie zmniejsza to naciski jednostkowe sie zwiększają i zawory lepiej trzymają na tych samych sprężynach?
  
 
u mnie serie nie wyrabialy puszczalo niestety bo ta powierzchnia jednak jest malutka dlatego bylem zmuszony zeby byly twardsze, oczywiscie racje masz

[ wiadomość edytowana przez: evilone dnia 2006-11-09 23:10:29 ]
  
 
Cytat:
2006-11-09 23:09:34, evilone pisze:
u mnie serie nie wyrabialy puszczalo niestety bo ta powierzchnia jednak jest malutka dlatego bylem zmuszony zeby byly twardsze, oczywiscie racje masz [ wiadomość edytowana przez: evilone dnia 2006-11-09 23:10:29 ]



Gdzie dorwałeś twardsze sprężyny?
  
 
znalazlem w glowicy RC lezala na polce gdzies obok paru innych glowic