Wymiana łożysk w 21013

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Udało się znaleźć trochę czasu i zabrałem sie do roboty:







Uszkodzony przewód wiec przy okazji jest do wymiany.


















Na dzis to było by na tyle. Jutro zakup nowych łożysk i ewentualny montaż.
  
 
Witam, najgorzej jest wybić stare bieżnie łożysk z piasty, mam spasowanych kilka różnych kawałków metalu do takich akcji i spcejalnie podszlifowany mocny wybijak do bieżni wewnętrznych (tych większych) łożysk, składanie to już sama przyjemnosc...
muszę kupić jedną lub dwie zapasowe piasty, wstawić nowe łożyska i odłożyć na pólkę do szybkiej wymiany
Powodzenia
  
 
Po wydaniu 42zł juz mam:



  
 
Witam
widzę że kupiłeś Kronery, hmmm.. ja zawsze kupowałem SKFy, ale ostatnio gość w sklepie miał tylko te, ciekawe jak będą się sprawować, pewnie wszytskie lepsze niż białoruś
PS Kronery kupowałem klocki hamulcowe, te bardzo dobrze się sprawują, ujeżdzam akurat już drugi komplet
Powodzenia i miłęj zabawy, ja chyba z łożyskami mam spokój w obu autach, pokasuje tylko teraz luzy
  
 
Praca stoi z braku czasu!
  
 
Po długiej przerwie nareszcie udało mi sie znaleźć trochę czasu i podjac sie kontynuacji usprawnienia mojej 21013. Oczywiście przepraszam za brak zdjęć! Po założeniu wszystkiego i po pierwszej próbie odpowietrzenia hamulców okazało sie ze zbiorniczek z płynem hamulcowym jest kompletnie pusty, po dolaniu płynu i po kolejnej próbie odpowietrzenia przewód w miedziany na łączeniu z przewodem gumowym nie wytrzymał i niestety pękł i teraz jest do wymiany! A skoro juz pękł to mam okazje na wymianie wszystkich przewodów miedzianych i gumowych w mojej 21013, ale to wymaga trochę czasu!

Pozdrawiam igiers
  
 
Dzisiaj zebrałem sie z siłami i postanowiłem cos zadziałac z Ładzinką, wiec wymontowałem wszystkie przewody hamulcowe z przodu i jutro jak je znajde w sklepach to zamontuje nowe.

P.S. szukam firmy, która sie zajmuje chromowaniem czesci samochodawych, chce obudowe filtru powietrza i dekiel zaworowy wychromowac. Czy ma ktos namiar na taką firme w Wa-wce??

Pozdrawiam igiers