Ogrzewanie lusterka w Sonacie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Nie dziala mi ogrzewanie lewego lusterka (sterowane elektrycznie) w Sonacie 3. Jak zabrac sie do jego rozbiorki???
Nie moge odkrecic srub od spodu - chyba zostaje rozwiercenie, ale czy potrzeba to robic??? Moze da sie wyjac szklo od przodu (jakies zatrzaski czy cus) ??? Ktos ma jakies doswiadczenia w tym temacie?? Bo i pewnie tam mi bedzie najlatwiej sprawdzic to ogrzewanie....
  
 
wit
nie wiem jak w twoim modelu , ale ogolnie ogrzewanie to mata grzewcza, wiec nawet jak juz rozbierzesz to mozesz za duzo nie zdzialac, bo watpie aby w lusterku byl jakis bezpiecznik, lub przekaznik, czy sprawdzalaes juz wszystkie bezpieczniki ??
jak wyglada twoje lusterko, na krawedzi "szybki" masz plastikowe "krawedzie"
oczywiscie lepiej by bylo zeby ktos kto ma sonatke, twojej generacji cos napisał
ale koszt naprawy nie powinien byc wysoki, pewnie dotna ci lustro dokleja mate,
bo pewnie w seri jest to dosyc mocno ze saba spasowane, a byc moze wklejone i po wszystkim

[ wiadomość edytowana przez: gt115pssss dnia 2006-12-03 17:21:45 ]
  
 
jest plastikowa ramka wokół szkła lusterka - wiec szkło wyjme bez ramki czy razem z ramką? wlasnie dlatego chce to rozbroic od strony szkla, bo tam bede mial najlatwiejszy dostep do maty i do kabelkow do tego idacych (czy jest napiecie, ciaglosc obwodu, etc).
Bezpieczniki wszystkie sprawdzalem - samo sterowanie lusterkiem (gora, dol, lewo, prawo) dziala bez zarzutu - wiec z tego wnioskuje, ze wtyczka jest wpieta prawidlowo. Podejrzewam kabelki tuz przy macie grzewczej lub sama mate.
Pozostaje tylko problem jak wyjac to szklo - z ramka, czy bez ramki plastikowej??? W ktorym miejscu moge sie spodziewac zatrzaskow???
  
 
kilka tematow nizej masz podobny lusterko w scoupe

www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=166469&c=89&f=7

  
 
jak tylko odbiore samochod od mechanika... pobawie sie z lusterkiem... i opisze co i jak...
  
 
i wciaz nie wiem jak to rozebrac... w innym poscie ktos napisal - mocne szarpniecie i po sprawie - ale czy ta plastikowa ramka, w ktorej jest szklo nie jest przymocowana do ciegien za pomoca jakichs wkretow? dorobienie szkla to nic... ale jak urwe kawalek mechanizmu to dupa blada...
nikt nie rozbieral elektrycznych lusterek w hyundaiu???
  
 
Niestety ja chciałem to robić ale "straciłem" drzwi z sonaty którą rozbierałem
Jak bedziesz wiedział jak i co to daj znać - bo też bym chcia je rozebrać - popoprawiać mechanizm sterowania i zrobić pogrzewane szkiełka
Moja to starszy model, ale pewnie coś wspólnego jest
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Misio
  
 
Witajcie.
Z tego co wiem (nigdy sam tego nie robilem) Sa dwie srubki z tylu lesterka i trzeba je odkrecic. Dostep jest tylko przez szczeline pomiedzy lustrem a obudowa
  
 
witam ponownie... lusterko rozebrane... teraz juz wiem jak sie do tego zabierac...

1. odkrecanie srub od spodu nie ma sensu - u mnie i tak sie to nie udalo.

2. szklo lusterka jest w ramce - ktora siedzi na 4 zatrzaskach, jak ktos wczesniej napisal - najlepiej odchylic lusterko tak by od dolu mozna bylo wsadzic dlon, i jednym szarpnieciem ramka razem ze szklem powinna odejsc (ja pozbylem sie jednak jednego zatrzasku - kwestia wyczucia). Patrzac dokladnie od srodka lusterka zatrzaski sa rozlozone jakies 3 cm od tego punktu w 4 kierunkach (nie horyzontalnie i wertykalnie, tylko skosnie - nie wiem jak to inaczej opisac).

3. druga mozliwosc - zaleznie od lusterka - moze sie udac albo moze przysporzyc problemow - dobra suszarka do wlosow i podgrzewamy plastikowa ramke, az zrobi sie miekka... by latwo moc wyjac szklo - albo wyjdzie lekko, albo trzeba bedzie sie troche nameczyc bo przewaznie szklo jest jeszcze przyklejone tylna powierzchnia do ramki - ale troche cierpliwosci i w koncu sie uda odkleic. Jesli wyjmiemy juz szklo, to widzimy zatrzaski i tu powinno byc latwiej wyjac ramke.

3. w krakowie na ul. mała góra w prokocimiu fajne dziewczyny dorabiaja szkla lusterek (doslownie do wszystkiego). Mi dorobili szklo do sonaty III w 15 minut. Za szklo asferyczne razem z mata grzewcza - 40 zl. Demontaz i zalozenie gratis na miejscu.
link do nich: http://lusterka.e-pasaz.pl/