Jaki kompresor do garażowego lakierowania samochodów?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
co myslicie o komresorze metabo power 280-10/50
wyd teoret 280l/min
wyd efektywna przy 7bar 132l/min
moc 3km/2,2kw
naped bezposredni
zbiornik 50l
cena ok.1100zl

lub nieco slabszy 2km/1,5kw
wyd efekt 100l/min
cena 900zl
reszta j.w.

a jeszcze opcja einhell 2km/1,5kw
zbiornik 50l
cena 500zl

ktory wybrac, doradzcie

  
 
aa i jaka różnica - napęd pośredni (pas) a bezpośredni.
czemu pasówki są prawie 2x droższe??
pzdr
  
 
Cytat:
2006-12-17 21:08:01, pamaro pisze:
a jeszcze opcja einhell 2km/1,5kw zbiornik 50l cena 500zl ktory wybrac, doradzcie


Mam taki. Jest spoko, daje się za jego pomocą nieźle malować. Kupiłem we wrześniu na alledrogo za 470zł. Znajomy blacharz mial taki przez jakiś czas, ale sprzedał, bo jednak na b. duże powierzchnie był ciut za mało wydajny... Ale myślę, że przy garażowym, raczej incydentalnym lakierowaniu da radę
  
 
Witam Panowie podpinam się pod post również jestem zainteresowany kupieniem kompresora do malowania garażowego na własne potrzeby (zaprawki,malowanie poszczególnych elementów, konserwacja podwozia ),jaki zbiornik ,jakie max ciś. ,jaka wydajność ,moc silnika.
Dzięki i pozdrawiam Szajba.
  
 
Jeśli nie będziesz malował całosciówki to taki kompresorek 24l i max. cisnienia 8 atm ci wystarczy w zupełności, na allegro i w kazdym większym sklepie.
  
 
Ale 50 są niewiele droższe w sumie, a na całość jakby się ktoś porwał, to od biedy wystarczą...
  
 
Ja też chciałbym kupic kompresor który bedę wykorzystywał do pompowania kół, przedmuchiwania jakichś przedmiotów i czasem do pryśnięcia jakiegoś elementu. Kwota jaką chcę przeznaczyć na kompresor to około 450-500 zł. Co polecacie ?? CZekam na odpwiedź
  
 
Uaktualniam temat zakupu kompresora. Obecnie także stoję przed wyborem małego kompresora warsztatowego. Jaki dobry kompresor warto dzisiaj kupić do niezbyt intensywnego użytkowania w cenie do 1000 zł? Zależy mi na długiej sprawności i bezawaryjności.