Co oznacza biały dym z rury wydechowej????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Albo mi sie zdaje, albo to faktyczne biały dym leci z mojej rurki wydechu.
A może to normalne w taką pogodę???
Pomocy.
  
 
A jak bardzo dymi? Jak bardzo bardzo dymi na bialo, tu uszczelka pod glowicą, pekniete tloki, lub cos z samą głowicą...sprawdz czy Ci płycny nie ubywa.
A jak tak normalnie dymi nie za duzo to tak ma byc, jak jest zimno.
  
 
kolego wyszukiwarka sie klania... jak po przejechaniu wiecej kilometrow np 30-40 dalej dymi to pierscienie do wymiany.
  
 
Jakie pierścienie do wymiany przy obecnej pogodzie jest to normalne, wynika to z róznicy temperatur pomiędzy spalinami i powietrzem, a ten dym to nic innego jak para wodna.

Tak jak pisałem jest to normalne, no chyba, że przy okazji "dymienia" na biało ubywa płynu chłodniczego.
  
 
Jak dłużej pojeździłem to już tak nie dymi. Poziom płynu jest ok. Już przerabiałem niebieski dym w aucie i ciekawie nie było.
  
 
ja mam wsszystko chybbba w porza a bialy wali z rury
  
 
Cytat:
2006-12-26 16:54:27, rappo pisze:
Jak dłużej pojeździłem to już tak nie dymi.



czyli wszystko ok
  
 
hmm.....

a jak bialy dym, to nie bylo, ze papierza jeszcze niewybrali.. ?!



przepraszam.. nie mogłem się powstrzymać..
  
 
Tak własnie, jak wybiorą to dymią na biało.

Stawiam na parę wodną.
W końcu zima jest i to normalne.
  
 
Cytat:
W końcu zima jest i to normalne.



Tej zimy to jakos nie widać jeszcze
  
 
"Pani kierowniczko, zima jest po to zeby bylo zimo"
a tak serio to jak koledzy pisali nic zlego sie nie dzieje ... kazde auto jak rusze po nocy pod chmurka ma tak samo. no chyba ze zostawiasz za soba chmure bialego dymu jak odrzutowiec akrobacyjny ... ale jesli znika po rozgrzaniu silnika to nie ma sie czym martwic
  
 
Co powiecie na coś takiego zajscie dotyczy vw passata 2l z gazem
autko ładnie dymi na biało o tej poze roku jak chodzi na gazie aż miło popatrzeć a jak przerzuce na benzynke to wali na niebieski kolor. Czyli wniosek z tego ż ebenzynka tez swoje robi a szczegółnie jej jakość.
  
 
Cytat:
2006-12-26 13:23:55, kornat pisze:
Jakie pierścienie do wymiany przy obecnej pogodzie jest to normalne, wynika to z róznicy temperatur pomiędzy spalinami i powietrzem, a ten dym to nic innego jak para wodna. Tak jak pisałem jest to normalne, no chyba, że przy okazji "dymienia" na biało ubywa płynu chłodniczego.



Jeden dobry człowiek, który mnie pocieszył.
  
 
nie czytałem ,itp. ale podejrzewam ze to moze czas wezwac indianinów
  
 
Cytat:
2006-12-27 00:25:33, zamich pisze:
Co powiecie na coś takiego zajscie dotyczy vw passata 2l z gazem autko ładnie dymi na biało o tej poze roku jak chodzi na gazie aż miło popatrzeć a jak przerzuce na benzynke to wali na niebieski kolor. Czyli wniosek z tego ż ebenzynka tez swoje robi a szczegółnie jej jakość.



hahahahah ten tekst mnie rozwalil ten niebieski dymek to niestety nie zla jakos benzynki, lecz paaaaaradoksalnie i nieprzewidywalnie wynik nadmiernego zuzycia silnika poprzez LPG.
  
 
tak mówisz to jak wytłumaczysz ze te auto od wymiany do wymiany nie bierze oleju jak zaleje na maxa to przy wymianie po 15tys poziom na bagnecie jest na nim. Paliwo tez swoje robi nawet nieiwesz jakie gówno maja na stacji. To nie pierwszy przypadek w escorcie też tak miałem a po zalaniu innej benzynki chodził jak trzeba
  
 
normalka przy takiej teperaturze musi troszke podymić
moj td też przy odpalaniu na biało podkopci
ale po 20sekundach no góra minucie już nic nie widac zeny dymiło
a na gdzie jak jest chłodno to zawsze bendzie obłoczka puszczł bo jest więcej pary wodne podczas spalania LPG nawet czasem z rórki woda kapie
  
 
Posiedziałem przy tym i jest tak:
Rano odpalam auto w garażu i jest ok. Jadę i leci delikatnie biały dymek a jak już się nagrzeje i jestem pod robotą (ok10kilometrów) to ładnie daje biały dymek. Podjeżdża olkega Hujdajem i widzę, że jemu również dym leci.
Dziwne bo jak podjeżdża 2 kolega Scenikiem to żadnego dymu u nigo pod autem nie widzę.
  
 
Bo francuzy mają filtry węglowe w tłumikach- takie jak np.frytkownica (ale bardziej szczelne)
  
 
nie masz co sie martwić to jest naturalne ze o tej porze roku jest inna temp. na zew. a jeszcze jak masz LPG. ja tak mam, po przejechaniu z 5 km wszystko jest spox