Jak usunąć stary lakier??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam,

mam takie pytanko do wtajemniczonych już.
Jaką metodą moge pozbyć się starego lakieru z mojego kadeta??

znane mi są 3 metody

chemia
piaskowanie
"scieranie papierem"

Co do piaskowanie to zdania są mieszane odkształca nie odkształca

Chemia napewno nei jest obojętna wobec "blachy" jakie mogą być skutki uboczne tego

No i ostatnia też różne opinei słyszałem, że można sobie namieszać w planach

A chciałbym całe autko "odkuć" ze starego lakieru maznąć jakimś podkładem i zająć blacharką. Po tym etapie oddać go w ręce lakiernika.
  
 
jeżeli mówisz o tym kadziu C (notabene super fura) to ja bym użył nitro, nadmiar odparuje. Chyba że i tak masz rdzę na blachach to wtedy piaskowanie tak czy inaczej Cię nie minie.
  
 
tak chodzi o tego kadeta co jest, w moim profilu. Co dokładnie da mi nitro ?? Mi chodzi o to, żeby usunąć lakier i znaleść właśnie miejsca gdzie pojawia się rdza, a także auto było szpachlowane.
  
 
no jeśli tak to do gołej blachy, czyli szlifierka albo piaskowanie
zerknij do youngtimerów opla na tym forum, tam był kiedyś temat o piaskowaniu nadwozia

[ wiadomość edytowana przez: mutra dnia 2007-01-30 10:46:12 ]
  
 
szukałem na oldtimer opel ale nic tam nie ma ;/

a czy piaskowanie nadwozia nei okształci zbytnio blachy wiem, duże płaskie pow. lepiej pominąć, a jak usunąć lakier z dachu i maski ?? tarcza scierna szlifierka i do roboty??

odpada chemia bo podkład którego chciałbym użyc nie może byc stosowany an pow. przygotowane chemicznie. Więc wchodzą tylko w grę met. mechaniczne, które pozwolą uzyskać odp. chropowatość materiału.
  
 
przyłanczam się z zapytanie jak ściągnoć lakier z maski z Omegi B 99
Kupiłem maskę używkę, widac że była przynajmniej dwa razy malowana, jest poobijana. Najlepiej ściagnoć lakier przed malowaniem tylko jak?.
Co z chemią, dlaczego "gryzie się z podkładem"??
Myślałem o piaskowaniu, tylko boje się że zostaną wżery, jednak blacha jest miękka
  
 
nie wiem czy wam to pomoże ale znajomy jak robił garbusa to pojechał piaskowaniem po wszystkich blachach i nic się nie stało, wydaje mi się że to kwestia odpowiedniego gradientu scierniwa jakiego się używa do piaskowania.

Maske to bym ręcznie zrobił - szlifierką oscylacyjną. Całego samochodu to jużby mi się nie chciało
  
 
Cytat:
2007-02-05 17:47:43, czacha pisze:
Myślałem o piaskowaniu, tylko boje się że zostaną wżery, jednak blacha jest miękka


Nie to jest niebezpieczeństwem w piaskowaniu. Chodzi o to, że strumień piachu rozgrzewa miejscowo blachę, co, jeśli są duże płaskie powierzchnie może spowodować jej pofalowanie. Garbus cały jest okrągławy, więc nie ma tego niebezpieczeństwa.
Maskę od Opla można opiaskować po krawędziach na jakieś 10 cm wgłąb powierzchni. Później można spróbować grzać lakier opalarką i zeskrobywać szpachelką. Dalej- objechać na gładko szlifierką oscylacyjną, prysnąć podkładem reaktywnym, normalnym podkładem, może szpachlą natryskową, wtedy jeszcze raz podkładem, bazą, bezbarwnym i gotowe
  
 
witam , moze to pomoze widzialem u jednego blacharza ze on ze zderzaczka przedniego sciagal lakier jakims plynem , posmarowal go czekal a puzniej skrobal a lakier platami odchodzil do samego plastiku ale to pewno mocna chemia wiec na bleche nie zdrowa .
  
 
Jak usunąć resztki lakieru z felg aluminiowych??
Może kilka szczegółów: felgi z dużym polerowanym rantem i głęboko wpuszczonymi wieloooma "szprychami". Na tych szprychach w niektórych miejscach pozostały resztki czarnego lakieru, jak go usunąć.
Nie będe chciał potem felg lakierować, wole żeby zostały surowe.
Najlepszy byłby prosty, szybki i przyjemny sposób
Pozdrawiam
  
 
na usunięcie lakieru jest prosta metoda zmywacz do lakieru dostepny w każdym sklepie lakierniczym jest w spreju !!!!! ne niszczy blachy ani plastiku !!!!