Sztywne przewody hamulcowe

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam problem!! Jestem pierwszy raz na forum i chciałbym zadać pytanie.
Czy ktos zna długość sztywnych przewodów hamulcowych długich tj. od pompy hamulcowej do tyłu samochodu?
Espero 1,5 bez ABS.
  
 
Cytat:
2007-01-30 20:26:07, jasio0007 pisze:
Mam problem!! Jestem pierwszy raz na forum i chciałbym zadać pytanie. Czy ktos zna długość sztywnych przewodów hamulcowych długich tj. od pompy hamulcowej do tyłu samochodu? Espero 1,5 bez ABS.


Witam Ciebie...sorki (trochę) że od razu ale....

odpowiem

TAK...KTOś ZNA .......każdy konkretny sprzedawca handlujący częściami Daewoo !

(no chyba że chcesz je sam sobie wyprodukować ...tym bardziej J/W )

Pozdrawiam

bogdan1
  
 
Niestety tych przewodów nie można dostać, a w sklepac też nie wiedzą jaka jest dłudość tych przewodów. I kółko się zamyka.
Dlatego prosze o pomoc.
  
 
Cytat:
2007-01-31 20:34:33, jasio0007 pisze:
Niestety tych przewodów nie można dostać, a w sklepac też nie wiedzą jaka jest dłudość tych przewodów. I kółko się zamyka. Dlatego prosze o pomoc.




Trza było tak sformułować pytanko od początku....

a tak poza tem...noooo nie wierzę !
  
 
tak na szybciutko...bez sprawdzania...pierwsza oferta ze sklepu z częściami :

- PRZEWOD HAM.TYť NEX/ESP/LAN (UNIWERSAL.) 22-0250 (25cm) 6.00

- PRZEWOD HAM.TYť ESPERO P 96161296 11.00

- PRZEWOD HAM.TYť NEX/ESP/LAN (UNIWERSAL.) 22-0500 (50cm) 9.00

- PRZEWOD HAM.TYť NEX/ESP KROTKI 96179489/C80018 14.01
  
 
WSZYSTKO MOŻNA DOSTAC JA MAM I TO KILKANAŚCIE SZTUK DO KAZDEGO RODZAJU DO ESPERAKA
  
 
Spoko ale ja potrzebuję długich sztywnych przewodów a nie krótkich!!!
  
 
wyciągnij stary i zmierz.Bez złośliwości,ale chyba chodzi o wymianę?
  
 
Oczywiście chodzi o wymianę, ale mój mechanik mieszka w innej miejscowości a tam niema możliwości dorobienia. Więc muszę jechać już z gotowymi przewodami dorobionymi na odpowiednią długość.
  
 
wymiana przewodow w samej lodzi chyba nie bedzie specjalnie drozsza?
  
 
to co to za mechanik jak nie umie dorobic przewodów
  
 
Cytat:
2007-02-01 20:47:40, JaChomik pisze:
to co to za mechanik jak nie umie dorobic przewodów


hmm

Myślę , ze potrafię odpowiedzieć na to pytanie bardzo precyzyjnie

1. to piekarz z sąsiedniej wsi ...piecze w nocy (jak prawdziwy piekarz) więc w dzień się nudzi i bawi w "mechanika"
2. to jest na pewno amerykanin !

No sorry ale jak widzę takie absurdalne wątki to tylko debilne pomysły mam w gowie




P.S. zapomniałem dodać że to nie ta Łódź o której myślita ....w (a raczej NA ) tej łodzi jasia0007...nie ma sklepów, nie ma serwisów ani mechaników.....to widać taka prawdziwa łódź .....czasem zwana barką...
....Nooo....albo ja jezdem kosmita

[ wiadomość edytowana przez: bogdan1 dnia 2007-02-01 23:52:00 ]
  
 
Muszę odgrzać temat i ponowić pytanie czy ktoś wie jaki długie są te rurki do tylnych hanulców


No i jeszcze jedno: w serwisówce piszą żeby nie stosować miedzianych przwodów tylko jakieś stalowe z podwójną ścianką
  
 
dlaczego nie mozna stosowac miedzianych?
  
 
Cytat:
dlaczego nie mozna stosowac miedzianych?



no właśnie nie wiem - myślałem, że to właśnie miedziane mają być a tu w srwisówce tom 1 str. 127 jest napisane:

"Nie stosować rurek miedzianych, ponieważ miedź ulega pękaniu zmęczeniowemu oraz korozji, co może prowadzić do awarii hamulców. Stosować dwuścienną rurkę stalową."

Tak czy inaczej musze coś wykombinować bo zaczęło mi wczoraj przeciekać na wysokości filtra paliwa - czyli akurat ten najdłuższy do prawego tylnego koła.
Dziś w feuvert-ie gostek powiedział że 60 złociszy za metr rurki miedzianej + 50 za zarobienie.



dlatego pytam ile to może być metrów - jakby policzyć ze 4 to już wychodzi 290 zł ??

coś mi to za drogo wychodzi
jutro zapytam w ASO

  
 
Teraz juz wiem dlaczego
Ciekawe ile w tym prawdy-niech wypowie siek ktos kto ma miedziane naj;epiej
U warsztacie w którym ostatnio byłem przewody miedziane kosztują 15 zł za metr plus bodajze 25 za koncówki-robia od reki-po wyjęciu starego
  
 
Nie stosować miedzianych!
.....booo..pewnie nie będziecie musieli ich wymieniać do końca życia auta!!
...a to absolutnie nie leży w interesie producentów
  
 
Cytat:
2008-06-01 15:34:38, ZBYCHOL pisze:
"Nie stosować rurek miedzianych, ponieważ ...



No tak - nie stosować miedzianych, a ja mam miedziane w tyle i żyję !!!
A musiałem zmienić, bo diagnosta robiący przegląd rejestracyjny (tegoroczny), wywalił mnie z powodu silnej korozji tychże właśnie !
A kupiłem w sklepie firmowym Dełu w Chorzowie pt. "Jadar".
Za cały kpl. czyli 2 długie i dwa krótkie miedziane dałem ok 120 zł.
A oryginalne, stalowe skorodowały po ponad 10-ciu latach tak, że się w ręcach mechanika rozlatywały przy demontażu !!!
Cud, że się nie rozje.....
  
 
Cytat:
2008-06-01 18:55:20, bogdan1 pisze:
Nie stosować miedzianych! .....booo..pewnie nie będziecie musieli ich wymieniać do końca życia auta!! ...a to absolutnie nie leży w interesie producentów



Bogdan o to właśnie chodzi ...z tym ich niestosowaniem...

czyli ZAKŁADAJCIE MIEDZIANE !!! ...a nie pierdolenie o stalowych ...w 10 otulinach ochronnych..........

....jak może miedź skorodować szybciej niż stal ? ....Oj Jak MMMorawski to napisał to podpadł mi strasznie

Cytat:
2008-06-01 18:36:19, pawel12356 pisze:
U warsztacie w którym ostatnio byłem przewody miedziane kosztują 15 zł za metr plus bodajze 25 za koncówki-robia od reki-po wyjęciu starego



....no tak "wetknięcie" końcówki na rurkę i wytłoczenie praską zakończenia na końcu tejże rurki (ok. 3 s. roboty) .....jest czynnością tak skomplikowaną, że wymaga co najmniej doktoratu jeśli nie habilitacji w tym zakresie i w związku z tym ....powinno kosztować ze 125 zł a nie 25 zł



Jak ja nienawidzę tych złodziejskich mechaników.........

[ wiadomość edytowana przez: nawigator5 dnia 2008-06-01 23:33:05 ]
  
 
Cytat:
2008-06-01 23:30:09, nawigator5 pisze:
i w związku z tym ....powinno kosztować ze 125 zł a nie 25 zł :-



To tak ja z serwisowaniem klimy... ale automat za 25 tys zł (bo taka jest jego cena) musi się zwrócić, a to wymaga 170 klientów... aby wyjść na zero.