[MKVII] Jaki akumulator do 1.6 16v

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jaki akumulator do tego modelu? Były różne?
Mam jeszcze firmowy (motorcraft) ale dzisiaj mi padł.
Spieszyłem się i nie spojrzałem na niego dokładnie ( plus prawy czy lewy itd.) tylko wziąłem drugie auto.
Chce kupić wracając z pracy akumulator ale nie wiem dokładnie jaki.
Z tego co wiem co 60Ah, tylko czy klemy są zwykłe czy może płaskie i gdzie plus?
Pomóżcie.



[ wiadomość edytowana przez: Miro dnia 2010-04-11 13:08:39 ]
[ powód edycji: dostosowanie tytułu do nowego regulaminu ]
  
 
Plus prawy. Oryginalnie jest chyba 55Ah. A z rodzajem klem nie ma już dziś problemu. W każdym większym sklepie dysponują i takimi i takimi.
  
 
Cytat:
2007-02-06 09:21:21, WilK pisze:
Plus prawy. Oryginalnie jest chyba 55Ah. A z rodzajem klem nie ma już dziś problemu. W każdym większym sklepie dysponują i takimi i takimi.




Dzięki!
  
 
Cytat:
2007-02-06 09:25:12, Piots pisze:
Dzięki!


no ale jakbys chcial wiedziec jakie klemy sa to mowie ze plaskie.
  
 
Wymiaru pilnować!!!
Są 175mm i 190mm (chyba, już nie pamiętam).
Ten niższy jest prawidłowy!
  
 
190 mm też wlezie. Półka jest przewidziana na większe aku, przecież diesle mają takie same wytłoczki blach nadwozia
  
 
Ja polecam CENTRE FUTURE a do niej przejsciowki na okragle klemy. Akumulator z dobra opinia a do tego samoobslugowy. Minusem jest to ze troche ciezko zamontowac. Trzeba giac blaszke przy plusowej klemie od pudeleczka bezpiecznikow (przynajmniej w 1,6 16V 95r.). Cala roboty gora 15 minut.
  
 
Cytat:
2007-02-06 19:05:11, RavenMOH pisze:
Akumulator z dobra opinia a do tego samoobslugowy.


A to jakaś nowość. I jak on się sam obsługuje? Do tej pory słyszałem tylko o bezobsługowych .
  
 
Cytat:
2007-02-06 22:19:22, Jacekm_ pisze:
A to jakaś nowość. I jak on się sam obsługuje? Do tej pory słyszałem tylko o bezobsługowych .



No tak palnalem glupote ale oczywiscie chodzilo mi o bezobslugowy
  
 
a ja chciałbym zasięgnąć opini bardziej doswiadczonych kolegów na temat akumulatra do 1.6 16V firmy Banner...co o nim sądzicie... a może polecacie inne firmy??polecano mi 55 Ah...i czy do kazdego akku można dostac płaskie klemy??
  
 
Cytat:
2008-10-17 08:19:03, loli215 pisze:
a ja chciałbym zasięgnąć opini bardziej doswiadczonych kolegów na temat akumulatra do 1.6 16V firmy Banner...co o nim sądzicie... a może polecacie inne firmy??polecano mi 55 Ah...i czy do kazdego akku można dostac płaskie klemy??


ja polecam firmy Varta, Bosch i Centra, choć opinie są podzielone.
  
 
a orientuje sie ktos ile akumulator taki kosztuje?
  
 
a w necie można zerknąć... (allegro, spytnij Slawas1, strona Varty, Boscha)...
Ja płaciłęm za Vartę Silver 55Ah jak dobrze pamiętam coś około 350pln... (2, albo 3 lata gwarancji). Mówię oczywiście o bezobsługowych aku.
  
 
hehehe zapomialem ze allegro istnieje a zobaczylem watek to pomyslalem ze sie zapytam bo tez mosze kupic bo moj wyzionol ducha czwartek palip pieknie a w piatek kaplica
  
 
akumulator Centra standard 12V / 54Ah / 520 A (prąd rozruchowy) – płaskie klemy
nic więcej nie trzeba
  
 
Ojj bol ok 250zl za akumulator no fakt gwarancja na 2 lata a czy essi bedzie jeszcze jezdzic przez te dwa lata narazie sie poratowalem i wyciaglem aku z drugiego essa


[ wiadomość edytowana przez: DRIVERRS_ dnia 2008-10-20 21:00:01 ]
  
 
zakupiłem niedawno akumulator do Essiego 1,6 16V bo starego żywotność dobiegła końca. Kupilem Banner
POJEMNOŚĆ 55Ah
PRĄD ROZRUCHOWY 420A
NAPIĘCIE 12V
No ale po mrozach...zaczynam się zastanaiwać czy jego prąd rozruchu nie powinien być większy...bo przy wiekszym mrozie...musi tak ze 2 razy wolniej przekręcić...bu odpalic
..jak cieplej...nie ma problemu...jakie wasze zdanie, moze jednak wymienic na większy??
  
 
Cytat:
2009-02-06 10:35:38, loli215 pisze:
zakupiłem niedawno akumulator do Essiego 1,6 16V bo starego żywotność dobiegła końca. Kupilem Banner POJEMNOŚĆ 55Ah PRĄD ROZRUCHOWY 420A NAPIĘCIE 12V No ale po mrozach...zaczynam się zastanaiwać czy jego prąd rozruchu nie powinien być większy...bo przy wiekszym mrozie...musi tak ze 2 razy wolniej przekręcić...bu odpalic ..jak cieplej...nie ma problemu...jakie wasze zdanie, moze jednak wymienic na większy??



Ja mam w galancie 2,5l 45ah i nie slabnie - moze masz cos z rozrusznikiem??
  
 
Cytat:
2009-02-06 10:38:58, Seba pisze:
Ja mam w galancie 2,5l 45ah i nie slabnie - moze masz cos z rozrusznikiem??


rozrusznik chyba dobry...bo na starym aku rwał sie do zapalenia...ale juz tamtego czas minął..
  
 
panowie mam padniety akumulator i mam okazje kupić tanio akumulator:
Centra Plus CP44 12V 45Ah 300A
aku ma rok a cena 60-70 zł
wiem ze 45Ah to malutko, powinno byc 55-62, no ale znam przypadki ze ludzie maja takie akumulatory pare lat i nie mieli problemu. prosze o jakies fachowe wypowiedzi