Przełącznik światel pry kierownicy?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam takie pytanie...czasem gdy na chwile przelacze ze swiatel mijania na swiatla drogowe i chcac spowrotem wrocic na swiatla mijania nie moge tego zrobic i zostaje na swiatlach drogowych. co moze byc tego przyczyną? przelacznik?
  
 
no jeśli manetka ci nie wraca to tylko przełącznik(bodajrze zespolony).
  
 
Nie wiem czy i na ile Ci pomoze ale mialem podobny przypadek w Vectrze. Otoz albo jechalem na drogowych albo na postojowych. Mijania byly tylko w pewnym momencie przy przelaczaniu. Pomogla wymiana calej dzwigienki. W sumie nie zaglebialem sie czy sam przelacznik mozna wymienic czy tez nie.
  
 
mialem tak samo w obu aterkach. wine ponosi przelacznik zespolony lewy. musisz go zdemontowac i rozebrac. i podgiąć tam w środku taką blaszke. jak to rozbierzesz i sie przyjrzysz to pojmiesz jak to działa i bedziesz wiedzial którą wygiąć i w jaki sposób troszke z tym jest roboty zręcznościowej ale dasz rade 20 minut i po krzyku. a jak nic z tym nie zrobisz to za jakis miesiac 2 beda ci sie same swiatła zmienialy z mijania na drogowe i tak w kółko bez twojej ingerencji pozdrawaim
  
 
a moze wiecie ile kosztuje nowy przełacznik swiatel (dzwigienka przy kierownicy) ...moze nie jest to az taki duzy koszt?
  
 
Cytat:
2007-02-24 10:49:43, Tommmy pisze:
a moze wiecie ile kosztuje nowy przełacznik swiatel (dzwigienka przy kierownicy) ...moze nie jest to az taki duzy koszt?


Do Vectry A cos kolo 70zl a do Astry II:
http://www.automotosklep.pl/witryna_ie.htm
72zl firmy Dello
  
 
Cytat:
2007-02-24 10:49:43, Tommmy pisze:
a moze wiecie ile kosztuje nowy przełacznik swiatel (dzwigienka przy kierownicy) ...moze nie jest to az taki duzy koszt?



Za 50 kupisz, tylko nie w sklepie, Allegro albo szrot.
A poza tym sprawdź czy przełącznik czy przekaźnik, bo to są 2 powody tego rodzaju usterki
  
 
Zrób jak pisze babski. Miałem podobny problem i sam to naprawiłem. Wystarczyło rozebrać przełącznik i odpowiednio dogąć wewnątrz blaszki. Dodatkowo jaka satysfakcja i zaoszczędzona kasa.
  
 
nie babski tylko bobski
  
 
a może macie jakiegoś manuala jak się do tego zabrac?
  
 
Bobski przepraszam za przekrecenie niku.
Tommy, to prosta robota, trochę może jak puzzle. Tylko przy rozbieraniu uważaj, aby nie zgubić jakiejś sprężynki.
  
 
http://www.allegro.pl/item169996871_przelacznik_swiatel_astra_ii.html

może nie warto się bawić ?
pozdro dla wszystkich!
  
 
koledze chodziło o przełącznik przy kierownicy ze świateł mijania na drogowe i odwrotnie.
swoja drogą występują jak sie nie myle 3 rodzaje na 10 styków, 4 styki i z funkcją cruise control
swoja droga cena w sklepie od jakis 65zeta
  
 
Zdecydowanie warto kupić nowy.
  
 
Jak zrobisz sam to za 65zł ile kupisz piwek??
  
 
za nowy oryginalny przełącznik swiatel z mijania na drogowe do opla astry II w sklepie gosc rzucil mi cenę 174 zł. chyba go "pogięło"