Czarny lakier

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
siema . Chcialem sie zapytac co uzyc po wyszpachlowaniu calej karoseri zeby wylapac wszelkie nierownosci i rozne niedorobki przed lakierowaniem czrnym lakierkiem ,a samochod ma bardzo duze plaskie powierzchnie a zalezy mi na idealnie gladkiej powierzchni????
  
 
pomaluj szpachlą natryskową a po niej ciemnym kontrastem i przetrzyj papierem 180/220 i wtedy będzi idealnie gładko
  
 
Przy szpachlowaniu dużych powierzchni wskazane jest przed położeniem koloru zastosowanie tzw. lakierowania kontrolnego. Czyli przelakierowanie powierzchni czarną bazą- CP 99 Mix 700. W tym momencie na czarnym kolorze jesteśmy w stanie wyłapać jeszcze błędy i je skorygować przed nałożeniem lakieru właściwego. Pamiętaj !!! Lakier nawierzchniowy tylko zwiększy widoczność ewentualnych błędów lakierniczych, a nie zamaskuje je.
  
 
Cytat:
2007-06-05 15:29:09, lukwel pisze:
pomaluj szpachlą natryskową a po niej ciemnym kontrastem i przetrzyj papierem 180/220 i wtedy będzi idealnie gładko



natrsyskowej juz sie nie stosuje lepiej połozyc kilka warstw podkładu akrylowego
  
 
Zamiast szpachli natryskowej daj podkład wypełniający. Ja używałem i jest naprawdę super, ponadto świetnie izoluje miejsca szpachlowane, na których np po roku mogą pojawić się na lakierze "plamy" lub zmiany struktury gładkości powierzchni. Nie wiem czy dość dobrze dobieram określenia tych wad.