Stukające zaciski hamulca....

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jestem po wymianie całego przedniego zawieszenia wszystko jest OK auto sie lepiej prowadzi i lepiej trzyma drogi lecz na nierównościach stukają zaciski hamulca przedniego czy jest na to jakiś sposób żeby to naprawić?
a i dodam że jestem pewien że to zaciski gdyż testowałem je w taki sposób że jadąc wcisnąłem lekko hamulec i przestało stukać gdy tylko puściłem to stukanie powróciło

POMOCY
  
 
a moze to probleem klocków hamulcowych być może nie są wyposażone w blaszki które to trzymaja klocek nieruchomo w zacisku?
  
 
Cytat:
2007-04-08 19:44:30, gardenia1 pisze:
a moze to probleem klocków hamulcowych być może nie są wyposażone w blaszki które to trzymaja klocek nieruchomo w zacisku?



w zeszłym roku zmieniałem komplet hamulców z przodu kupiłem od SLAWASa i z tego co pamiętam miały jakiś taki dziwny drut!!
  
 
Cytat:
2007-04-09 10:41:58, Oruniak pisze:
w zeszłym roku zmieniałem komplet hamulców z przodu kupiłem od SLAWASa i z tego co pamiętam miały jakiś taki dziwny drut!!


Po pierwsze to nie sa druty tylko blaszki które to trzymaja nieruchomo klocek w zacisku i jeszcze daja znać kiedy klocek sie całkowicie ztarł wtedy to te blaszki tra po tarczy ham.
  
 
Cytat:
2007-04-09 12:03:30, gardenia1 pisze:
Po pierwsze to nie sa druty tylko blaszki które to trzymaja nieruchomo klocek w zacisku i jeszcze daja znać kiedy klocek sie całkowicie ztarł wtedy to te blaszki tra po tarczy ham.



nie miałem zdartych klocków całkowicie poprostu zmieniłem bo miałem trochę gotówki i chciałem mieć nowe tarcze a klocki wiadomo przy okazji zmieniłem
  
 
A czasem nie popękały CI gumki na zaciskach??
  
 
Cytat:
2007-04-09 12:36:28, 0rzeL pisze:
A czasem nie popękały CI gumki na zaciskach??



jakie to gumki??
  
 
osłony przeciwpyłowe tłocza lub cylinderka hamulcowego
  
 
Cytat:
2007-04-09 13:20:04, 0rzeL pisze:
osłony przeciwpyłowe tłocza lub cylinderka hamulcowego



to raczej stukać nie będzie!!

wydaje mi sie ze to zaciski lub klocki hamulcowe, dodam że byłem na teście amortyzatorów takim ze trząsł kołami to dość ostro było słychać jak coś stuka!
  
 
Jakieś nowe propozycje ??
  
 
nowa propozycja jest taka,
u mnie po zmianie klocków waliło jak młotkiem,
wymieniłem tarcze i nic nie wali, tarcza była krzywa, na starych klockach nie łapała i nie waliła nim o zacisk , a w nowych klocek był na tyle gruby, ze sam zaczepiał i .walił....... juz wiesz
  
 
Cytat:
2007-04-09 19:08:36, Blured pisze:
nowa propozycja jest taka, u mnie po zmianie klocków waliło jak młotkiem, wymieniłem tarcze i nic nie wali, tarcza była krzywa, na starych klockach nie łapała i nie waliła nim o zacisk , a w nowych klocek był na tyle gruby, ze sam zaczepiał i .walił....... juz wiesz




przy wymianie były zmieniane klocki oraz tarcza!!

[ wiadomość edytowana przez: Oruniak dnia 2007-04-09 19:38:47 ]
  
 
rozbierz mechanizm, wyjmij klocki z zaciskow i sprawdz wlasnymi oczami co mozna zrobic. U mnie w sienie kiedys tak brzeczalo, okazalo sie, ze klocek mial odlamana blaszke rozporowa, ktora go trzymala nieruchomo w kole. Zrobilem tulejke z blaszki, rozgialem troche te 2 pozostale blaszki na klocku, wcisnalem w kolo, i tak mi smiga juz od ponad miesiaca.
  
 
Mam problem w podobnym stylu... bylem wlasnie na stacji diagnostycznej w celu sparwdzenia co mi stuka z przodu z prawej strony... gosciu stwierdzil ze jest to prowadnica zaciskow hamulca. Jak to wyglada? I ile kosztuje wymiana lub czy jest mozliwosc wymienic to samemu?
  
 
Miałem ten sam problem tez mi stukało ,ale po rozebraniu stwierdziłem brak blaszki rozporowej która jest osobną częścią
klodzków.Jest zamontowana od czoła i trzyma klocki aby nie latały jak Żyd po pustym sklepie