DOT 3 lub DOT 4 - czym to się różni?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ciągle w sklepach widzę płyn DOT 4 a w książce serwisowej piszą, że w Espero stosować należy DOT 3. Jaka kryje się różnica w tych oznaczeniach?

Co będzie jak przy przepompowaniu płynu zaleję płynem DOT 4?

A i jeszcze jedno - żeby nie było mi tak lekko do końca to jeszcze są płyny mineralne i syntetyczne. W olejach to jeszcze tą różnicę kumam ale w płynie hamulcowym ni w ząb...
  
 
Dot-3 i dot-4 różnią się przede wszystkim temperaturą wrzenia - dot-4 jest lepszy

a co do syntetyk/minerał - nie mam pojęcia, wiem jedynie, że nie wolno ich mieszać.
kup w sklepie polski płyn dot-4 organiki za 15 zł i będzie na bank dobry
  
 
Cytat:
2007-04-15 22:04:26, Robert_S pisze:
kup w sklepie polski płyn dot-4 organiki za 15 zł i będzie na bank dobry



Każdy dot3 i dot4 będzie dobry. Złomero to nie Ferrari!
  
 
Kupiłem DOT-4 Organiki... jest OK
  
 
Ja osobiście jeżdze na DOT 5.
 
 
Cytat:
2007-04-30 09:22:56, lothaar pisze:
Kupiłem DOT-4 Organiki... jest OK



Do czasu
  
 
Cytat:
2007-04-30 09:40:34, krzychu_ch pisze:
Do czasu



Głęboka myśl. Warta nagrody Nobla. Krótka... Zwięzła... i DURNA... Do wątku wniosła niewiele... Ale jak widać niektórzy muszą mówić cokolwiek byle tylko być zauważonymi...
Chociaż z drugiej strony jak tak bardzo się zastanowić i próbować znaleźć coś mądrego w tej wypowiedzi to po wielkim wysiłku intelektualnym i najszczerszych chęciach traktowania tej wypowiedzi poważnie... może Kolega ma rację że do czasu... do 20 tys. kilometrów lub dwóch lat... Bo chyba co tyle się wymienia ten płyn...

  
 
Kolego lothaar.
Jesteś na forum już prawie dwa miesiące i powinieneś zauważyć że w gażdym topicu jest jakaś wypowiedź niezwiązana z tematem po to aby wnieść odrobinę humoru

A moja wypowiedź "do czasu" była odpowiedzią na Twoją "Kupiłem DOT-4 Organiki... jest OK"
Temat był już tyle razy wałkowany że powszechnie wiadomo że płyny DOT3 I DOT4 są mieszalne. Wyjątkiem podobno jest DOT5 - podobno

Natomiast zakładanie kolejnego tematu dotyczącego płynu hamulcowego też nic dobrego nie wnosi bo wystarczy zaglądnąć w wyszukiwarkę i poczytać mądre archiwalne tematy
I kto tu pisze cokolwiek aby być tylko zauważonym

  
 
Cytat:
Natomiast zakładanie kolejnego tematu dotyczącego płynu hamulcowego też nic dobrego nie wnosi bo wystarczy zaglądnąć w wyszukiwarkę i poczytać mądre archiwalne tematy



Nie zamierzam grzebać w archiwalnych tematach... Wystarczy że w aktualnych wątkach jest kupa śmiecia który Ty nazywasz humorem...

A co do mieszalności DOT3 i DOT4 to też ostrożnie... bo są syntetyki i minerale... Zresztą mieszaj sobie Kolego je w razie czego jak chcesz... Możesz też auto u kowala naprawiać jak lubisz... Ale nie pieprz od rzeczy BŁAGAM...
  
 
Cytat:
2007-04-30 13:47:50, lothaar pisze:
Nie zamierzam grzebać w archiwalnych tematach... Wystarczy że w aktualnych wątkach jest kupa śmiecia który Ty nazywasz humorem... A co do mieszalności DOT3 i DOT4 to też ostrożnie... bo są syntetyki i minerale... Zresztą mieszaj sobie Kolego je w razie czego jak chcesz... Możesz też auto u kowala naprawiać jak lubisz... Ale nie pieprz od rzeczy BŁAGAM...



tak jak pisałem wcześniej - kupujesz dot-4 organiki za 15 zł i wlewasz.

Niektóre płyny Dot-5 są syntetyczne - ich nie wolno mieszać z dot-4 i dot-3
Dot-5 ma taką zaqletę, że wlewa się go raz i jeździ na nim ż do śmierci auta.
Dot-3 i 4 wymagają częstej wymiany, gdyż są na bazie alkoholu i chłoną wodę, która jest powodem szybszego wrzenia płynu oraz uszkodzeń chemicznych układu.
  
 
Cytat:
2007-04-30 14:10:32, Robert_S pisze:
tak jak pisałem wcześniej - kupujesz dot-4 organiki za 15 zł i wlewasz.



i tak zrobiłem
tylko krzychu_ch coś smędził trzy po trzy to się zdenerwowałem
  
 
dot3 dot4 dot5 i dot 5.1 są mieszalne różnią się temp. wrzenia od ok.200 do 270 na sucho jedyny nie mieszalny jest mineralny płyn R3 który był stosowany w starszych układach hamulcowych ale wszystkie powinno się wymieniać po ok. 2 latach bo wszystkie absorbują wilgoć z atmosfery i zmniejsza się ich temp. wrzenia co powoduje zapowietrzeniem układu
hamulcowego i dodajcie sobie zakończenie
  
 
Otrzymujesz Złotą Łopatę za wybitne osiągnięcia w odkopywaniu... 7 letnich postów
  
 
Otrzymujesz Złotą Łopatę za wybitne osiągnięcia w odkopywaniu... 7 letnich postów
  
 
ważne że ktoś coś pisze bo forum widzę powoli umiera i coraz mniej osob tu zagląda aha i post ma 10 lat nie 7

[ wiadomość edytowana przez: pablo1987 dnia 2017-09-20 21:41:54 ]