Jak sprawdzić stan łożyska - koło przednie. - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dzieki za słowa otuchy. Teraz już spokojniejszy jestem... jak coś ma nawalić to nawali a jak jedzie do przodu to niech jedzie i nie ma co psuć

Co do ASO to fakt przepłacam... no ale jest takie przysłowie kto oszczędza ten dwa razy traci. Z drugiej strony fakt w ASO nie zawsze robią to najlepiej /szczególnie odradzam SABAT w Lublinie/ no ale przynajmniej jest jakaś namiastka "profesjonalizmu". Szkoda że nie ma jakiegoś rankingu warsztatów... bo ten na tym forum... hm... ciężko cokolwiek w nim znaleźć, tzn. co z tego że ktoś wypowie się czy dobry czy zły, przecież nie będę wertował 149 obecnych postów w poszukiwaniu dobrego warsztatu w miejscowości gdzie mieszkam. Powinien być podział na miasta lub, chociaż na województwa wtedy może i coś by się znalazło.
  
 
Witam Troszkę odświeżę post
Wlaśnie dziś wymienialem łozysko W lantrze J2 koszt
łożysko SKF (górna pólka) 180 zl
robocizna 30 min. 50 zł W nieautoryzowanym warsztacie
Wcześniej już wymienialem łożysko w oplu i tam jest wiele więcej roboty bo trzeba zwalić mc persona a w hultaju można zwalić samą piaste.
Jasne można jeżdzić z walniętym łożyskiem ale tego nie polecam bo to może za sobą pociągnąć dodatkowe koszty kiedy takowe się posypie w czasie jazdy, a po drugie to szlak by mnie trafił jakby mi ałto wydawało jakieś dziwne dzwięki

Jak sprawdzić czy łożysko jest walnięte i które ????
Ze środka auta ciężko wyczuć która strona wyje lub huczy więc
przednie kólka w góre
kierowca do środka !,2,3,4,5 (biegi )
ktoś blokuje jedno kólko i sluchamu jeśli wyje to mamy to co się kręci jeśli nie to sprawdzamy następne

To tyle a za łożyskiem warto się pokręcić po sklepach i potargować się i nie wsadzajcie do aut szajsu za 100 130 zł bo niebawem znów będziecie wymieniać
Pozderawiam
  
 
A tył???
  
 
Witam
Może się nie znam, ale ktoś mi pokazywał taki sposób na sprawdzenie tego:

-Podlewarować koło np. przednie
-Mocno poszarpać góra-doł koło, jak wyczuje się luzy to łozysko jest do bani, lew-prawo luzy- to -końcówka drążka kierowniczego.

PS. u mnie 130.000 km i narazie łożyska ok.

Pozdrawiam
  
 
No u mnie po 70 tys. trzeba było wymienić łożysko (chyba w prawym przednim kole, już nie pamiętam). Ale nie trzeba było sprawdzać, samo się odezwało...
  
 
Witam,
ASO właśnie z tego żyje. U nich najlepiej wszystko wymienić na nowe poszczególnych części nie da się kupić, a wymienić mogą tylko oni. Łożyska kół nie są aż tak trudne do zdobycia jeśli dane nie są dostępne w katalogu, wystarczy podać symbol odczytany z samego łożyska lub zmierzyć je tzn. średnica wewnętrzna, zewnętrzna i szerokość. Chętni udzielę pomocy Jolube
  
 
rynek części jest pełen dobrej jakości zamienników, toteż z wyborem nie powinno być problemu - tym bardziej, że accent jest dosyć popularnym autkiem. do modelu LC są świetne np. takie łożysko koła.