[Pony] Sprzęgło - płyn - regulacja- odpowietrzanie.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Mam pytanie dot. regulacji pedału sprzęgła (hydrauliczne). Czy wogóle mozna regulować i ewentualnie jak? Chodzi mi o moment załączenia bo mam dziwne wrażenie że "bierze" później. No chyba że jest jakaś inna przyczyna.
Druga sprawa podczas oględzin stwierdziłem pęknietą sprężynę powrotu pedały gazu chociaz prawde mówiąc róznicy nie czuje i nie czułem - wraca normalnie. Jest to gdzieś do kupienia może ktoś się z tym barował
Pozdrawiam.
  
 
proponuję najpierw sprawdzić czy nie zapowietrzone i ewentualnie odpowietrzyć; serwisówka mówi że wysokość pedału sprzęgła od podłogi powinna być ok. 178mm i luz pedału 1-3mm, regulacji dokonuje się obracaniem popychacza, potem zabezpiecza się przeciwnakrętką;

objaw może też sugerować że zwyczajnie kończy się sprzęgło, tarcza w pony wytrzymuje średnio 120kkm w zależności od stylu jazdy rzecz jasna, docisk też ma się rozumieć
  
 
130 tys . i właśnie będę wymieniał po niedzieli.
  
 
Dzięki !! mozliwe, że się zapowietrzył - raz miałem takie zdarzenie kiedy pedał mi wpad całkowicie i wogóle nie reagował ale tylko przez chwile potem było ok. Tylko gdzie jest ten odpowietrznik (chodzi o miejsce i wygląd) - podejrzewam że przy zbiorniku wyrównawczym ale .......może gdzie indziej ???
Pozdr.
  
 
Cytat:
2007-05-10 13:30:05, bialy_27 pisze:
...Tylko gdzie jest ten odpowietrznik (chodzi o miejsce i wygląd) - podejrzewam że przy zbiorniku wyrównawczym ale .......może gdzie indziej ??? Pozdr.


na dole przy siłowniku przy skrzyni biegów
  
 
polecam wymiane płynu sprzęgła w poniaczu.
ja co prawda musiałem go wymienić z uwagi na uszkodzony wysprzęglik. po zamontowaniu nowego wysprzęglika nalałem płynu, odpowietrzyłem i jest żyleta - jak kogoś niepokoi sprzęgło w poniaczu to polecam wymiane - zdecydowanie.
sprzęgło u mnie zawsze było w porządku, ale róznica jest widoczna dopiero teraz po wymianie. pedał jest bardziej elastyczny, lżej chodzi, pedał stoi wyżej.
jak widać i bez tuningu, a za sprawą normalnej wymiany można poprawic coś w swoim hyndaiu, a sobie samopoczucie.

A ja polecam przeczytać jak zakładać nowy wątek!!!

[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-04-02 23:25:36 ]
[ powód edycji: scalenie 2 wątków ]
  
 
Cytat:
2008-04-02 23:07:36, pioter2647 pisze:
polecam wymiane płynu sprzęgła w poniaczu.


Nic odkrywczego, ogólnie wiadomo że płyn hamulcowy jest higroskopijny i chłonie wilgoć z powietrza obniżając tym samym temperaturę wrzenia, zwiększając korozyjność, ... itd