[126p] Hamulce tarczowe z jakiego pojazdu?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. szukałem w innych tematach ale nie znalazłem takiej oceny (jeżeli była to przepraszam) Jakie tarcze są najlepsze do malucha a przy tym możliwie najtańsze? Od CC/SC, punto, poloneza czy 125p? A może ktos ma jeszcze jakąś propozycję? Wolałbym od cc/sc bo flansze do tego są 10 zł tańsze na allegro. No więc jak?
  
 
zanim temat dostanie bloka (bo byo juz na forum poszukaj w wyszukiwarce) to oczywiscie ze z cc/sc/punto.
  
 
wybacz ale nic nie znalazłem a wszystkie tematy o hamulcach tarczowych doo malucha przeczytałem i nic nie znalazłem, trudno jest przejrzeć 100 stron
Cytat:
to oczywiscie ze z cc/sc/punto

a co tańsze?

[ wiadomość edytowana przez: tomek_inc dnia 2007-05-12 23:24:43 ]
  
 
wpisz w wyszukiwarce "tarcze" i na pewno niebedzie 100 stron, tylko 3 i tam juz wsio bedzie - tylko troche checi do czytania

a co do ceny - akurat dla mnie jst ona nieistotna, zakladajac tarcze wolem z sc bo sa nowsze i niema za bardzo problemu z ich nierowa praca. ale to wsyztsko jest juz dawno opisane.
  
 
a jak to jest z dopuszczeniem do ruchu? Bo coś kiedys znalazłem że ktoś pisał że nie wolno ingerować w ukłąd hamulcowy, taki maluch przejdzie przegląd t.?
  
 
Włóż tarcze a na przeglądzie jeszcze Cie pochwalą za taką modyfikację. Nie ma się co bać,akurat w tym wypadku nie powinni się czepiać.
  
 
za hamulce tarczowe nie ebdą sie czepiac na przeglądzie /????
  
 
No napisał Ci HEMI ze nie beda, a co do tego ze flansze są tańsze o 10 zl to litości, jak sie bierzesz za taka modyfikacje i chcesz na wszystkim zaoszczędzić to nie wróży nic dobrego.
  
 
k.. co wy zas wypisujecie - jasne ze beda sie czepiac, mnie marudzil za kazdym razem (czyli w sumie 2 razy) ze on tego niewidzial jakby co ze zrobilem sobie tarcze po przegladzie
  
 
Mysle ze to zalezy od regionu i od diagnosty, ale czesto konczy sie tak jak napisales Pat "ze zrobiles sobie to po przegladzie"
  
 
Cytat:
2007-05-13 10:51:18, Pat_kdb pisze:
k.. co wy zas wypisujecie - jasne ze beda sie czepiac, mnie marudzil za kazdym razem (czyli w sumie 2 razy) ze on tego niewidzial jakby co ze zrobilem sobie tarcze po przegladzie


Mnie rzeczoznawca pochwalił za tą modyfikacje A na przeglądzie zero problemów. Jak widać wszystko zależy od SKP.
  
 
hehe no widczonie bedze to tak zróznicowane
  
 
Jak rozmawiałem a raczej pisałem na forum Policyjnym to każdy z policjantów DR powiedział że jak by u mnie to zobaczył to DR mam zabrany i auto na lawetkę lub na parking. Tłumaczyli to że jest to przeróbka własnowolna i nie ma to homologacji (czy jakoś tak to nazwali) i tak samo powiedzieli o swapie w których się modyfikuje zawieszenie silnika. Chyba że auto po takich przeróbkach przejdzie badanie u rzeczoznawcy i on powinien wystawić odpowiedni dokument o zmodyfikowanym pojeździe i wtedy jest wszytko ok i policja nie może się czepiać i na przeglądzie też nie może. A co do przeglądu to byłem na nim i pytałem się gościa co by zrobił jak bym przyjechał z takimi hamplami to powiedział że nigdy by i nie dał przeglądu na to.
  
 
Cytat:
2007-05-13 12:10:24, anntek pisze:
Jak rozmawiałem a raczej pisałem na forum Policyjnym to każdy z policjantów DR powiedział że jak by u mnie to zobaczył to DR mam zabrany i auto na lawetkę lub na parking. Tłumaczyli to że jest to przeróbka własnowolna i nie ma to homologacji (czy jakoś tak to nazwali) i tak samo powiedzieli o swapie w których się modyfikuje zawieszenie silnika. Chyba że auto po takich przeróbkach przejdzie badanie u rzeczoznawcy i on powinien wystawić odpowiedni dokument o zmodyfikowanym pojeździe i wtedy jest wszytko ok i policja nie może się czepiać i na przeglądzie też nie może. A co do przeglądu to byłem na nim i pytałem się gościa co by zrobił jak bym przyjechał z takimi hamplami to powiedział że nigdy by i nie dał przeglądu na to.



i dobrze ci powiedzieli, bo tak wlasnie wyglada sprawa jesli chodzi o przepisy, na wszystko trzeba miec stempel rzeczoznawcy
  
 
Bo właśnie się w tej sprawie pytałem a i jeszcze jedno może nie na temat ale u siebie chciałem założyć z przodu taki "ajzol" (nie wiem jak się to nazywa) takie orurowanie jak mają terenówki z rur przed zderzakiem zrobione bo chciałem światła sobie 4 sztuki na to zamontować a poza tym ładnie to wygląda i w pracy z kwasówki bym se to zrobił i by ładnie wyglądało a szkielnia na o że jeżeli będzie to miało homologację to mogę a więc moje plany spełzły na niczym a nigdzie nie mogę dostać czegoś takiego z homologacją
  
 
Czy ktos sie orientuje ile w Warszawie moze kosztowac opinia rzeczoznawcy na swapa i tarczowki? Czy na klatke tez mozna cos takiego dostac?
  
 
Cytat:
2007-05-13 12:27:48, anntek pisze:
Bo właśnie się w tej sprawie pytałem a i jeszcze jedno może nie na temat ale u siebie chciałem założyć z przodu taki "ajzol" (nie wiem jak się to nazywa) takie orurowanie jak mają terenówki z rur przed zderzakiem zrobione bo chciałem światła sobie 4 sztuki na to zamontować a poza tym ładnie to wygląda i w pracy z kwasówki bym se to zrobił i by ładnie wyglądało a szkielnia na o że jeżeli będzie to miało homologację to mogę a więc moje plany spełzły na niczym a nigdzie nie mogę dostać czegoś takiego z homologacją


Eeee bez takich motywów, po kiego grzyba ci to? Co po Australii chcesz jeździć, żeby ci kangur chłodnicy nie rozj.bał, dajcie spokój.

Co do tematu to jeśli się ma opinie rzeczoznawcy to zarówno pałkarze jak i SKP nic ci nie mogą/powinni zrobić i się czepić bo, zwałaszcza jeśli chodzi o policje, oni nie mają uprawnień rzeczoznawcy
  
 
Jezdzicie nie tam gdzie trzeba Dobry diagnosta zerejestruje wszystko
  
 
Cytat:
2007-05-13 21:52:51, Michallodz pisze:
Jezdzicie nie tam gdzie trzeba Dobry diagnosta zerejestruje wszystko



Tylko, ze jego zdanie sie nie liczy przy tarczowkach i jak bedizesz mial przeglad zrobiony z tarczowkami bez papierka rzeczoznawcy to nic Ci to nie da.
  
 
i przy policji tez ci nic nie da bo jak oni to obaczą i ci sie zapytają "czy robił pan przegląd z tymi hamulcami" a ty odpowiesz "tak" to gościu który dał ci pieczątkę na przegląd ma po zakładzie