Jak to jest wreszcie z tym termostatem?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam zakupiłem dzisiaj mowy termostat temp. otwarcia 92-102 C. Czy to jest dobry bo wydaje mi sie że powinien być 88-92C., ale gość w sklepie powiedział mi ze ponoć na początku owszem były takie wstawiane a później FORD wycofał sie z nich i wstawiał 92-102- czy to prawda?.Dodam jeszcze że zakupiłem orginał w sklepie z częściami tylko do Forda wiec gośc powinien wiedzieć co mówi ale.......? wole zapytać.
  
 
archiwum - polecam
  
 
Proszę pamiętać, że układ chłodzenia w Essim jest ciśnieniowy i jeśli mamy sprawny korek zbiorniczka wyrównawczego to temperatura wrzenia płynu podnosi się do około 120 stopni. Aczkolwiek mi osobiście wydaje się, że początek otwarcia termostatu powinien wynosić właśnie 88-92 stopnie.
  
 
Cytat:
2007-05-16 12:59:01, lukas_s pisze:
archiwum - polecam


czytałem szukałem ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem-ale jesli Tobie sie udało to fajnie.
  
 
gość ci dobrze powiedział
  
 
120C moze i osiaga, ale tylko u tych, ktorzy maja dobre proporcje plynu i wody .

Dziwne, bo ja akurat mam 88C i jest to termostat Motorcrafta. Tyle, ze auto zrobione w Hiszpanii.
  
 
no ale Ty darm masz td
a tu mówimy o zetecu
  
 
Cytat:
2007-05-16 12:52:41, gardenia1 pisze:
Witam zakupiłem dzisiaj mowy termostat temp. otwarcia 92-102 C. Czy to jest dobry bo wydaje mi sie że powinien być 88-92C., ale gość w sklepie powiedział mi ze ponoć na początku owszem były takie wstawiane a później FORD wycofał sie z nich i wstawiał 92-102- czy to prawda?.Dodam jeszcze że zakupiłem orginał w sklepie z częściami tylko do Forda wiec gośc powinien wiedzieć co mówi ale.......? wole zapytać.


Daj znac jak u ciebie będzie sie zachowywała wskazówka - ja kupiłem auto z walnietym termostatem i nie wiem jak ma byc - u mnie (zetec) wentylator załącza się jak wskazówka dochodzi do L na napisie NORMAL i wyłacza się na M. U znajomego w 1.4 (chyba oryginaly termostat) wentylator załącza sie na R. Oba auta mkVII combi.
  
 
Cytat:
2007-05-16 14:41:58, przemkowal pisze:
Daj znac jak u ciebie będzie sie zachowywała wskazówka - ja kupiłem auto z walnietym termostatem i nie wiem jak ma byc - u mnie (zetec) wentylator załącza się jak wskazówka dochodzi do L na napisie NORMAL i wyłacza się na M. U znajomego w 1.4 (chyba oryginaly termostat) wentylator załącza sie na R. Oba auta mkVII combi.


Czyli masz w swoim tak jak u mnie, na L sie wlacza , na M wylacza
  
 
Cytat:
2007-05-16 14:32:16, slawas1 pisze:
no ale Ty darm masz td a tu mówimy o zetecu


To skoro masz możliwośc sprawdzenia w sklepie co wyciąg jak możesz z pudełka i zobacz jakie sa jego parametry. Pozdrawiam
A dodam nr. katalogowy:1001993
  
 
Cytat:
2007-05-16 13:49:06, slawas1 pisze:
gość ci dobrze powiedział

nic dodać, nic ujac.

W/g mnie temat zakończony