Ktory GPS wybrac? TomTom, ViaMichelin ...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Zastanawiam sie nad kupnem GPS, tak do okolo 350euro i nie wiem: TomTom GO 710 (version Europe) czy ViaMichelin Navigation X-950 (pack Europe V5) a moze wybrac cos innego. Pokrycie na terenie Polski jest rzedu 35% (nie wiele ale jednak jest) a bardzo mi zalezy mi aby miec Polske w tym urzadzeniu.
Moze inny model czy tez inna firma? Zastanawiam sie tez na instalowaniem dodatkowych map (latwosc instalacji, dostepnosc).
Czy mozecie mi cos doradzic w tej kwestii?


PZDR
  
 
ja proponuję zakup jakiegoś palma. prócz możliwości instalacji dowolnych map mamy możliwośc korzystania z przenośnego kompa, internet , word/exel, itp, itd

ja mam mio digiwalker i jako GPS działa bardzo dobrze.
  
 
To tez jest wyjscie, ale tu takze "osiolkowi w zloby dano" Sprawa jest do powaznego przemyslenia, nie chce wywalic pieniedzy a potem tracic je na paliwo krazac w kolko
Fakt palmy maja wiekszy zakres zastosowan.


PZDR

PS. Ktory model mio digiwalker posiadasz?

[ wiadomość edytowana przez: CFR dnia 2007-05-16 22:57:58 ]
  
 
Ostatnio szczegułowo opisywali na TVN turbo TOm TOMA i coś na M ale już nie pamiętam wiem ze bardziej gośc był za tom tomem ale dokładniej musiał byś sie jeszcze dowiedzieć.
było też o tym ze łatwo można ściagac mapy.
Ale nie opieraj sie tylko na mojej wypowiedzi bo jak ci sie spier... to bedziesz mnie szukał po polsce
  
 
jak wyglada instalacja mapy na TomTomie? Podpiecie pod kompa i wgranie softu. Czy podobnie ma sie sprawa z palmem?

PZDR
  
 
Śledzę trochę rynek nawigacji w Polsce i muszę powiedzieć, że odchodzi się od PDA z wbudowanym GPS. Swego czasu technologia ta była dość popularna, jednakże ostatnio sytuacja zaczyna się zmieniać. PDA ustępują pola urządzeniom dedykowanym (na wzór GARMINa). Nie polecam aplikacji do nawigacji TomToma, ponieważ charaktetyzują się w przypadku Polski w zasadzie mizernym pokryciem terenu (podają ok. 30%). Inaczej sytuacja ma się w przypadku pokładów mapowych krajów Europy Zachodniej, tu pokrycie sięga niemalże w pewnych przypadkach blisko 100%.Wynika to z tego, że TomTom zaopatruje się w podkłady mapowe u światowych dostawców map cyfrowych, a ci niestety nie posiadają dokładnych map dla Polski. Ratunkiem jest tu Polska firma IMAGIS, która od lat oferuje aplikację do nawigacji o nazwie MapaMap (obecnie jest to chyba wersja 3.0). Od nie dawna można też nabyć gotowe urządzenia tej firmy dedykowane do nawigacji, z bardzo dokładnymi mapami. Śmiało mogę polecić produkty tej firmy, korzystałem z nawigacji Garmina opartej o podkłady cyfrowe IMAGIS i nie było żadnego problemu z pokryciem terenu Polski.
CFR jeśli interesuje Cię coś w granicach 350 EUR to proponuję obejrzeć Becker 7934
  
 
Dziekuje za uwagi, po przeanalizowaniu swoich potrzeb oraz wszelkich +ow i -ow postanowilem zakupic Mio P550


PZDR serdecznie

  
 
Cytat:
2007-05-18 00:02:20, CFR pisze:
Dziekuje za uwagi, po przeanalizowaniu swoich potrzeb oraz wszelkich +ow i -ow postanowilem zakupic Mio P550 PZDR serdecznie



Do tego kupujesz MapaMap 3.0 za 400 zł i masz nawigację jak ta lala
  
 
warto z zakupem czekać na świeta, beda myślicie jakies promocje? na razie jezdze na mapach nokii nawet daje rade ale czasami gubi sie jak jest za dużo skrzyżowań i drog - szczegolnie poza miastami

ktoś korzystał z Garmina?
  
 
Piekne odswiezenie tematu.
Ja od ponad roku jezdze na Androidzie z roznymi mapami: Google, Sygic tez byl i go polecam, podoba mi sie takze Waze ale w Polsce jeszcze nie ma dobrego wsparcia.

Co do promocji to powinny sie pewnie jakies pojawic
  
 
AutoMapa i tyle... żadna inna.

A urządzenie może być no name np. Blow czy jakieś inne paskudztwo, ważne żeby było na fajnych podzespołach, czyli miało dobry procek, pamięć operacyjną i najlepszy z możliwych odbiornik GPS.
  
 
Cytat:
2007-05-18 00:02:20, CFR pisze:
Dziekuje za uwagi, po przeanalizowaniu swoich potrzeb oraz wszelkich +ow i -ow postanowilem zakupic Mio P550 PZDR serdecznie



Mio P550 zdaje egzamin, sam z takiego korzystałem.
  
 
Z nawigacją polecam test kolegi. Dogadajcie się w miejscu w którym je zakładają, aby zabrać na mały spacer dwie wersje i po prostu wybrać lepszą.
  
 
A co myśleliście o Mio? Firma specjalizuje się w dostarczaniu nawigacji u nas możecie kupić nawigację GPS Mio Moov M610 PL już za 248 zł.
Nawigacja ma też szereg przydatnych funkcji takich jak planowanie tras, asystent pasa ruchu czy ostrzeganie przed fotoradarami. Posiada dotykowy ekran zapewniający komfortową nawigacje i wbudowany głośnik. Posiada mapy Polski.

[ wiadomość edytowana przez: agitopl dnia 2014-04-10 12:33:40 ]
  
 
Ja korzystam w TomTom - jakoś do tej pory mnie nie zawiódł. Kiedyś miałem oddzielne urządzenie GPS TomTom. Teraz jeżdżę na Androidowej wersji. Mapy całkiem nowe. Nie ma problemów z obsługą i interfejsem. Także spokojnie
  
 
Osobiście polecałbym któryś z modeli NavRoad,mnie nie zawiódł,a teraz można spotkać je w sklepach internetowym gdzie ceny masz o wiele nizsze.
  
 
Ja również korzystam z nawigacji TomTom i nie jeszcze nie wyprowadziła mnie na poligon
  
 
Ja korzystam z vordon. O tych producentach o których piszecie nie zbyt mam pojęcie. Ale moja nawigacja sprawuje się wspaniale. Wiec warto sie rozeznać