Rejestracja haka-procedura

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ktoś montował ostatnio hak?

Jak wygląda wbicie go w dowód?

Trzeba na stację diagnostyczną jechać? I tam wbijają czy w wydziale komunikacji do którego mam kawał drogi.
Jakie opłaty?
  
 
Hej,
Ja to niedawno przechodziłem.

1. Montujesz hak
2. jedziesz na stację diagnostyczną, placisz nie pamiętam ile i dostajesz kwit ważny 30 dni( na jego podstawie możesz jeździc i holowac przyczepę - ale przez 30 dni)
3. z kwitem, dowodem rej i kartą pojazdu!!! oraz wnioskiem idziesz do wydz. komunikacji
Ja się wściekłem, bo panienka nic nie mowiać zabrala mi dokumenty i powiedziala, że po poludniu będzie do odbioru - dobrze, że nie byłem samochodem w urzędzie bo bym sie wściekł.
4. po poludniu odebralem dowód i kartę pojazdu z napisanym dlugopisem slowem HAK i pieczątką - jakby nie można tego od ręki zalatwić...

i tyle.

Maly
  
 
ktos sie orientuje w jakich cenach sa haki i ile kosztuje montaz??

tez mnie to czeka
  
 
Ceny( nowych) od 300 w górę.
Montaż w zależności od skomplikowania od skrzynki piwa( i 2-3 godzin roboty) w górę. W jakimś norauto widziałem chyba za 100 czy 150 zł.

Mały
  
 
A jak wygląda sprawa CC po podłączeniu gniazda przyczepy. Wywala komunikaty?
  
 
Można i jechać do ASO, jak mój szwagier po montaż haka, jedynie 350 zeta
A używki nie można, przecież 300 za hak
  
 
Wygodny jest automatyczny hak (trochę droższy). Nie trzeba nic rozkręcać. Przekręcasz wichajster i wyjmujesz hak. Jest to ważne szczególnie w Niemczech gdzie policja kosi tych co jadą z hakiem a nie ciągną przyczepy. U nas jeszcze się nie czepiają choć ponoć ten przepis też obowiązuje.
  
 
No ciekawe jak masz hak montowany na stałe i wbity w dowód.
A rowery to na czym mam wozić ?


[ wiadomość edytowana przez: Wiktorzi dnia 2007-06-06 22:30:56 ]
  
 
W unii ponoć już nie można mieć haków montowanych na stałe. Nowe haki są tak zrobione że sam "haczyk" ściąga się odkręcając dwie śruby lub automatem. Ja na szczęście miałem hak w standarcie BOSAL automat. Często ciągam żaglówki i yahty. Oma (kombi z hakiem) to idealne auto dla żeglarzy
A swoją drogą to nie mam pojęcia jak to jest z wbitym hakiem stałym w dowodzie z datą przed wejściem"ustawy".

[ wiadomość edytowana przez: chrisfilman dnia 2007-06-06 22:47:10 ]
  
 
Może ktoś by miał na podorędziu jakieś przepisy, bo się doszukać nie mogę (zwłaszcza po niemiecku),
A z racji przygranicznego zamieszkania często jestem w Niemczech i jeszcze nikt się nie czepiał.
Duńczycy też przejeżdżają z rowerami na haku bez problemu.
W Polsce na razie można, coś kombinują z przepisami ale to do końca nie wiadomo.


[ wiadomość edytowana przez: Wiktorzi dnia 2007-06-06 22:54:57 ]
  
 
ludzie już nie przesadzajcie,nikt nie będzie wymagał przerabiania haka ze stałego na wyjmowany,odkręcany,automatyczny itp.
to tak,jak nie robili samochodów z pasami to teraz nie masz obowiązku ich montowania.Te wszystkie przepisy tyczą się aut wypuszczanych z fabryki,tz. nie dostaną homologacji jak hak nie będzie wypinany,ksenonki nie będą miały sprysków i autopoziomowania itd.
Natomias nie wiem jak to się ma do montowania haków poza fabryką.Jak na mój rozum,to po wejściu przepisu nie można by było montować haków na stałe.
p.s

Cytat:
Duńczycy też przejeżdżają z rowerami na haku bez problemu.
W Polsce na razie można, coś kombinują z przepisami ale to do końca nie wiadomo.


tu chodzi o "pusty" hak
po prostu ,jak go nie urzywasz to go chowaj

[ wiadomość edytowana przez: MarekV6 dnia 2007-06-07 00:36:50 ]
  
 
Gdzieś się doczytałem, że to nieważne czy hak jest, jak wystaje poza obrys auta to mandat, ale u mnie ludzie jeżdżą non-stop i jeszcze nikt mandatu nie dostał.
Też fakt, że to dotyczy aut nowo wypuszczanych na rynek w Niemczech.
A tak poza tym czym się różni pusty hak, od haku z powieszonymi rowerami - dla tego z tyłu niczym ! szkody te same, tylko płaci więcej.
  
 
Witajcie. Ostatnio montowałem hak, nic trudnego .Hak kosztuje w sklepie 320zł. allegro od 150zł.ja kupiłem hak od angola100zł . Polskie haki są montowane w środku bagażnika a angol pod spodem autka , dodatkowo chroni zbiornik.
Po zamontowaniu stacja , opłata 35zł , urząd komunikacji na miejscu wbija w kartę pojazdu i w dowód rej.
Dla zainteresowanych puszczę fotki montażu haka na sobotę .
  
 
witam

czy to oznacza ze mozna bez problemu zaladowac hak z anglii? nie sa juz potrzebne zadne atesty dla samego haka?

i z tego co wyczytalem karta pojazdu jest niezbedna?

dzieki
  
 
hak jako taki chyba powinien mieć atest

-----------------
Jeżeli coś może się popsuć, to z pewnością się popsuje - prowizorka zawsze okazuje się najtrwalsza.
  
 
Panowie nie komplikujmy sprawy , jak zamontowałem nowy hak kupiony w sklepie
I pojechałem na stację nie chciano ode mnie żadnych papierów . Teraz też było podobnie z angolem
Czy to zależy od stacji ? nie wiem , a jak dostaniecie kwit od diagnosty w komunikacji bez łaski mają wpisać w papiery . Do dzieła
  
 
Obiecane foto Tytuł strony hak
  
 
wodniak-coś ten link nie chodzi

-----------------
Jeżeli coś może się popsuć, to z pewnością się popsuje - prowizorka zawsze okazuje się najtrwalsza.