GPS

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Jako że zbliża się sezon wakacji i wyjazdów, pochwalcie się czy macie już urządzenia zwane GPS i jak się spisują, ja osobiście będę korzystał z zestawu Nokia E50 i moduł LD-3W mapy tom tom w wersji 6 jak na razie mapa chodzi na sucho oczekuje na moduł jak już skompletuje zestaw to podzielę się uwagami.
Pozd
  
 
ciekawe ile bedziesz widzial i slyszal) na nim
nowy tom tom 650zł juz

a ja mam do sprzedania ale nie wiem czy jeszcze
radiocd mp3 navi blaupunkta za 500 zł do malutkiej negocjacji....
ze wszystkim pudelko papiery... nieuzywana .....
modelu nie podam teraz bo nie lezy u mnie
sam nie wiem czy nie wziasc dla siebie ..antena nawet nie otwierana z folli, oczywiscie panelik 4x50 i duzy wyswietlacz...minus brak mapy ale to chyba normalne
i co strzalkowa jest ale dla mnie to nawet zaleta nie lubie ekraniko na deskach itp
pozatym zlodzieje.... choc wiadomo tom toma biore tez


[ wiadomość edytowana przez: gt115pssss dnia 2007-06-08 20:09:16 ]
  
 
Cytat:
ciekawe ile bedziesz widzial i slyszal) na nim
nowy tom tom 650zł juz


co do dźwięku już jest przetestowane obraz też widzę rewelacyjnie (nie muszę nosić szkiełek od jabola ) jeszcze nie w tym wieku co do dźwięku mam jeszcze słuchawkę bt a tom tom'a mam gratis a radyjko bez mapy jest jak jeż bez kolców, no i POI nie zainstalujesz tak jak w tom tom.
  
 
Dziś będąc w Krakowie sprawdziłem na sucho dokładność map tom tom, są szczegółowe jeżeli chodzi o okolice rynku (w tym terenie się poruszałem).
  
 
Ja mam N 6230i + Navibe GB732. Mapy na serwerach przez GPRS. Fajnie chodzi i male koszty.
  
 
Cytat:
Ja mam N 6230i + Navibe GB732. Mapy na serwerach przez GPRS. Fajnie chodzi i male koszty.


i o to głównie chodzi małe koszty i fon masz zawsze ze sobą ja doszedłem do wniosku że już nie kupię map papierowych no chyba że nie będzie czegoś na tom tomie.
  
 
Ja na wyjazdy używam laptopa + odbiornik GPS Navibe z chipsetem SirfStar III.
Minusem takiego rozwiązania jest mała poręczność zestawu, laptop to nie palmtop, a plusem niski koszt (laptop już był) - odbiornik kosztował około 200 zł.
Mapy, które posiadam nie są najaktualniejsze, a mimo to bardzo dokładne i kilkakrotnie bezbłędnie doprowadziły mnie do celu
  
 
Słuchajcie, używam od roku MIO 350 z mapami AUTOMAPA XL i DESTINATOR 6. Wizualnie bardziej mi się podoba AUTOMAPA, natomiast spotkałem się, że w pojedyńczych przypadkach AUTOMAPA źle pokazywała miejsce docelowe (mam na myśli ulicę w wawie), natomiast Destinator podawał wszystko OK . Tak więc przekonany jestem do Destinatora .
  
 
A więc jestem już po testach nawigacji TomTom Navigator 6 wraz z modułem LD-3W i powiem szczerze że jestem bardzo zadowolony
nawigacja chodzi super, po prostu nic dodać nic ująć. Polecam też aplikacje Sports Tracker zapisuje przebytą trasę wyniki można wrzucić na Google Maps
pozd
  
 
Cytat:
2007-06-13 19:00:35, YAROROT pisze:
A więc jestem już po testach nawigacji TomTom Navigator 6 wraz z modułem LD-3W i powiem szczerze że jestem bardzo zadowolony nawigacja chodzi super, po prostu nic dodać nic ująć. Polecam też aplikacje Sports Tracker zapisuje przebytą trasę wyniki można wrzucić na Google Maps pozd



Kilak pytań technicznych z góry dzięki za odpowiedź,

1. Jak dzoni ktoś do ciebie w czasie używania navi ..... to jak sobie z tym radzi telefon? navi idzie w tle? zatrzymuje się ? czy się przypadkiem nic nie wiesza?

2. szybkość działania w przypadku kiedy pojechałeś inaczej, czyli np, masz polecenie skręcić w prawo a ty je ignorujesz (w mieście) i jedziesz prosto i skręcasz w lewo np....

3. współpraca z zestawem głośnomówiącym ...jak rozumiem telefon moze mieć tylko jedno urzadzenie połaczone po BT czyli jak obsługuje antenę GPS to juz jednoczesnie odpada słuchawka /zestaw głośnomówiący???

  
 
Cytat:
Kilak pytań technicznych z góry dzięki za odpowiedź,

1. Jak dzoni ktoś do ciebie w czasie używania navi ..... to jak sobie z tym radzi telefon? navi idzie w tle? zatrzymuje się ? czy się przypadkiem nic nie wiesza?

2. szybkość działania w przypadku kiedy pojechałeś inaczej, czyli np, masz polecenie skręcić w prawo a ty je ignorujesz (w mieście) i jedziesz prosto i skręcasz w lewo np....

3. współpraca z zestawem głośnomówiącym ...jak rozumiem telefon moze mieć tylko jedno urzadzenie połaczone po BT czyli jak obsługuje antenę GPS to juz jednoczesnie odpada słuchawka /zestaw głośnomówiący???




A więc odpowiadam
1. jak ktoś do Ciebie dzwoni navi idzie normalnie tylko wycisza podpowiedzi słowne, jak przychodzi sms to słychać tylko sygnał nadejścia, nic nie pojawia się na ekranie, i żadna z tych funkcji nie wiesza telefonu.

2. szybkość jest wystarczająca jak na warunki miejskie (jechałem specjalnie innymi drogami aby to przetestować)

3. i tu się mylisz mam słuchawkę bt i jak ją podłączysz komunikaty drogowe z nawigacji usłyszysz przez słuchawkę a nie przez telefon,
tak samo rozmowy będą słyszane przez słuchawkę bt a navigacja będzie dalej działać bez komunikatów jak zakończysz rozmowę komunikaty będą słyszalne.

ps. mapę widać bardzo dobrze nawet w pełnym słońcu (zestaw mam na przedniej szybie) komunikaty dobrze słychać (oczywiście nie przy prędkości rzędu 140 km/h z otwartymi szybami )
pozostałe mniej zbyteczne funkcje czasy i prędkość z tym jet już gorzej trzeba się przyjrzeć, ale to są raczej mniej potrzebne rzeczy
co do prędkości i odległości lepiej włączyć sobie taki programik jak Sport Tracker cyferki pokazujące prędkość czas i dystans są ogromne nawet pasażer z tylnego siedzenia będzie dobrze widział, i co najważniejsze można sobie ściągnąć mapę foto radarów i ustawić nawigację żeby ostrzegała nas w pewnej odległości (osobiście jeszcze nie testowałem ) i na koniec licznik mojej lantry oszukuje na + śr 4km/h , mapa ma jak na razie 47% pokrycia Polski ale już podobno wyszła wersja 51% tak że idzie cały czas do przodu podejrzewam że większe miejscowości (ulice) są na niej tak na marginesie szukałem ulicy w Bieruniu ale tam jeszcze nie ma nazw ulic
Pozd
  
 
Dzięki bardzo, nieocenione są info z pierwszej reki. Cieszy mnie współpraca BT na kilku kanałach (akurat mam zestaw głośnomówiący w aucie na BT z wyświetlaczem i głośnikiem , regulacją siły głosu itd...i zastanawiałem się czy to by ewentualnie hulało).

W sumie największą zaletą jest ze to może banglać na telefonie i nie musisz targać palma.... mam co prawda navi w blaupunkcie ale oni sa jakieś 2 lata za resztą

  
 
Yarrot : a jakiego masz fona ??? bo bede wymienial za jakis czas moja 6230i. U mnie BLUT. obsluguje tylko 1 urzadzenie.



O KURDE stalem sie ELITE no no

[ wiadomość edytowana przez: Cobra_JM dnia 2007-06-14 17:37:46 ]
  
 
Cytat:
Yarrot : a jakiego masz fona ??? bo bede wymienial za jakis czas moja 6230i. U mnie BLUT. obsluguje tylko 1 urzadzenie.


Sorry że nie odpisałem szybciej ale net mi padł na 4 dni mam Nokie E 50
pozd
  
 
A więc kolejny test za mną trasa w woj. opolskim i oto opis działania gps. Na trasie gdzie w pobliżu płynie jakaś rzeka nie wybierać trasy krótszej tylko szybszą, dwa razy przy wyborze trasy krótszej skierowało mnie na prom rzeczny który dawno już tam nie pływa
fakt na początku drogi był znak że to droga ślepa, ale czego nie robi się w imię nauki No i dwa razy wjechaliśmy nad rzeczkę, druga rzecz na trasach jak jest wprowadzone do mapy że jest ograniczenie do 50km/h a jedziemy 60 to prędkość miga na czerwono
ps już mam mapę z pokryciem 51% Polski trzeba będzię przetestować.
Pozd