Potrzebny glosnik basowy:]

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam!
mam takie pytanko: mam glosnik basowy Axton na ktorym jest napisane hw320tc. I wiem tyle o nim...
ale chodzi mi o to, jaka zastosowac do tego glosnika skrzynie?? czy jej litraz jest bardzo wazny?? zrobilem skrzynie dosyc pokaznych rozmiarow.. pierw byla z dwoma bass reflexami i wydawala taki dziwny poglos...;/ teraz zrobilem skrzynie zamknieta i wydaje sie jak by grala ciszej, a jak podglasze to glos wrecz slabnie a glosnik bardzo mocno "lata"
to jaka by byla jajlepsza skrzynia?? chodzi mi o wydobycie glebokiego basu...:]


[ wiadomość edytowana przez: pytlar dnia 2007-02-20 22:55:47 ]

[ wiadomość edytowana przez: pytlar dnia 2007-04-09 16:37:29 ]
  
 
Najpierw podaj dane głosnika tj. moc, rozmiar. Potem napisz czym jest zasilany(radio czy wzmak).Ja niedawno robiłem suba na głosniku Proxium 400watt zasilanego wzmakiem Magnata 240W w mostku. Skrzynia wykonana przez stolarza.Rozmiary skrzyni to :40cm szerokość i wysokość, góra głęboka na 35 a dół na 40.Dodam że głosnik ten ma 30cm szerokości.Jeżeli chodzi o mnie to gra dobrze, może nawet za mocno, ale od czego jest regulacja w radiu i na wzmaku
  
 
wzmacniacz WECONIC 200W 2cewkowy,
glosnik Axton HW320TC średnica 30cm, mocy nie znam, glosnik jest 2 cewkowy...
  
 
Wymiary ciężko dobrać.Ja się sugerowałem skrzynia Magnata z głośnikiem o podobnych parametrach do mojego.
  
 
Cytat:
2005-06-10 18:26:04, pytlar pisze:
witam! mam takie pytanko: mam glosnik basowy Axton na ktorym jest napisane hw320tc. I wiem tyle o nim... ale chodzi mi o to, jaka zastosowac do tego glosnika skrzynie?? czy jej litraz jest bardzo wazny?? zrobilem skrzynie dosyc pokaznych rozmiarow.. pierw byla z dwoma bass reflexami i wydawala taki dziwny poglos...;/ teraz zrobilem skrzynie zamknieta i wydaje sie jak by grala ciszej, a jak podglasze to glos wrecz slabnie a glosnik bardzo mocno "lata" to jaka by byla jajlepsza skrzynia?? chodzi mi o wydobycie glebokiego basu...:]



Głośnik w skrzyni zamkniętej zawsze zagra ciszej niż ten sam głośnik w otwartej. Również jeśłi chodzi o głębokość basu to w obudowie otwartej bas schodzi niżej. Natomiast w skrzynie zamkniętej głośnik gra czyściej i precyzyjniej.

Wyliczenie odpowiedniej skrzyni szczególnie otwartej to jest trudna sztuka i trzeba znać masę parametrów głośnika do tego.

Polecam lekturę na TEJ stronie
  
 
Dokładnie tak jak napisał Shaq trzeba znać wiele więcej parametrów głośnika. Ale poszukaj TU może znajdziesz wtedy można będzie policzyć parametry skrzyni!!!
  
 
musisz ustalić parametry głośnika (średnica, moc, pasmo itd. itp.) i poszukać w necie stronki na której podane sa wzory (do głośnika trza dopasować pojemność skrzyni) niestety nie znam adresu takowej ale wiem że są i idzie znaleść
  
 
Witam, sory ze wtracam toche inny watek ale mam pytanie czy opłaca sie kupic głosnik Alphard SW-1003A 25cm 300Watte za 80 zł? czy lepiej poszukac czegos innego?
  
 
Nie wiem czy to dużo za tego Alfreda ale lepiej troszkę dołóż i kup coś poczciwszego......jeżeli oczywiście zależy ci na dobrym basie.....na głośnikach nie oszukasz
  
 
ja mam skrzynke na glosniku alphard sw1203z i moc basu jest prownywalna z glosnikiem alpine ktorego modelu nieznam ale tez 30 cm bo kumpel ma taki w swoim samochodzie(cena nieporownywalna). lecz basy sa inne on ma bardziej taki stuki a ja mam taki fajny pomruk jak z subwoferow z kina domowego mi osobiscie sie moj bardziej podoba lecz mysle ze to kwestia gustu, a jakosc basu zalezy nietylko od glosnika lecz od obudowy,wytlumienia i wzmacniacza. Mysle ze alphard jest bardzo dobra firma za takie pieniadze
  
 
Zanim kupi sie głośnik warto wiedzieć, czego od niego wymagamy i w jakiej skrzyni ma być. Skrzynia zamknięta daje cichszy bas, ale jest on niższy i daje wspaniały efekt we wnętrzu samochodu. Skrzynia otwarta(z bass - reflexem) jest dobra jak ktoś chce aby go słyszeli 2 skrzyżowania dalej, ale w samochodzie pojawia się zbędny i męczący hałas. Ja mam niespecjalnego Alpharda sw1002a, ale w zamkniętej i szczelnej 50 litrowej skrzyni gra naprawdę OK (no i ten masaż pleców).
  
 
Wszystkie potrzebne dane są na niżej podanej stronie.
BOXCALC sobie ściągnij i zobaczysz co Ci wyjdzie.

Zazwyczaj głośniki typu Alphard mają zbyt wysokie parametry i skrzynia bassreflex musi posiadać duże rozmiary.

Ze skrzyniami zamkniętymi jest dużo łatwiej, to oczywiście zależy od gustu, ale moim zdaniem lepiej grają. w ich przypadku wymiary skrzyni znacznie się zmniejszają i wystarczą zbliżone paramtry żeby ją zbudować. nawet jak się pomylisz to jest duży margines błędu.

pozdrawiam
 
 
Hej Pytlar.
Wysyłam ci na maila coś fajnego w temacie subwoofer, może ci się przyda
  
 
no to jak?? pomoze ktos mi odnalesc zapotrzebowanie litrazowe tego glosnika??

http://www.rekija.lt/lt/catalog/item_view?pid=46&id=146
jedyna co znalazlem... ale nie wiem co to jest te 347 Lt...
  
 
To jest glosnik freeairowy czyli z zalozenia ma grac w polce a nie skrzyni. Dla ulatwienia poszukaj na google "Axton CAX45". Zrob skrzynie 40-45l i mocno ja wyglusz tzn na sciankach + wypelnienie watolina np. Zestaw bedzie raczej tylko do wolnych bitow bo nie bedzie mial dobrej odpowiedzi. Aha no i oczywiscie skrzynia zamknieta.
Pozdrawiam
Kamyk
  
 
to mnie zmartwiles... jestes tego pewien?? mam w polce glosniki 7'X10' i starczy w polce i tak juz jest ciezka:] a nie jestem zwolenniekiem duzej ilosci glosnikow z tylu
teraz mam go wsadzonego w dosyc duza skrzynie z br i wlasnie cos gra nie tak:/ niby jest ten bass ale jakos go az tak nie ma
  
 
Tia pewien jestem. Glosnik freeairowy nie tworzy takiego cisnienia zeby zagral w BR. Musisz go wsadzic w skrzynie zamknieta.
Pozdrawiam
Kamyk
  
 
ale tak na chlopski rozum to ten glosnik powinien grac w wolnej przestrzeni, bez zadnych oporow wiec chyba nie powinno go sie wsadzac do skrzyni zamknietej gdzie nie bedzie mial tyle mozliwosci swobodnego latania
chyba musze nazbierac na nowy glosnik
  
 
No nie do konca w wolnej przestrzeni - dokladniej w bagazniku wiec skrzynia musi byc dosc duza a duza ilosc wytlumienia troche oszuka glosnik jezeli chodzi o litraz skrzyni.
Pozdrawiam
Kamyk
  
 
Lanzar
chyba takie cos bede musial sobie kupic