Kostka iso a fordowska instalacja do radia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam problem z prawidłowym podłączeniem radia, mianowicie ktoś pociął kable z instalacji fordowskiej i sam podłączał kostkę ISO, wszystko było ok, ale w nowym radiu nie działa podświetlenie, nie wiem czy to ma jakiś wpływ na błędne podłączenie kabli, ale gdyby ktoś mógł podesłać schemat do kostki ISO i schemat co do czego idzie w kabelkach FORDa byłoby super...
  
 
a pytales sie wujka GOOGLE?
i cioci Wyszukiwarki NAszej?
  
 
http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/oemford.htm
  
 
opis wtyczek
  
 
dzięki wam bardzo...

mówią że niemcy to "porządkowcy", a tu h**
  
 
A nie każde radio ma załączane podświetlenie. Więcej: bardzo niewiele radioodbiorników "uniwersalnych" za załączane podświetlenie z auta.
  
 
Co mam przez to rozumieć?

Że np. podświetlenie musze poprowadzić jakimś dodatkowym zasilaniem czy co ?

w moim przypadku mam radio..... blaupunkt alpha IV z niebiesko czerwonym podświetleniem,

przed nim miałem AUDI Beta i działało podświetlenie pomarańczowe
  
 
Wyszukiwarka się kłania...
I Google tez Ci coś powiedzą...
  
 
Radia seryjnie montowane w samochodach zazwyczaj (bo też nie wszystkie) mają możliwość podświetlenia klawiszy po włączeniu świateł pozycyjnych. Radio może być wyłączone, a klawisze i tak będą podświetlone. W większości tej funkcji są pozbawione radia markowe, czyli wszelkie pioneery, sony,jvc i inne (są oczywiście modele - zazwyczaj starsze, które miały taką możliwość). W nich klawisze będą podświetlone dopiero po włączeniu radia. Żaden sygnał podświetlenia z zewnątrz, czyli z samochodu, nie spowoduje podświetlenia radia, jeśli nie będzie ono włączone.
  
 
u mnie właściwie jest teraz tak że radio normalnie sobie gra, a podświetlenia nie ma wogóle...
  
 
A co ty masz za radio w ogóle wrzucone? To z golfa?
Z którego modelu golfa jest to radio? Bo te nowe mają już to chyba inaczej realizowane.
  
 
dokładnie Blaupunkt Alpha IV, chyba z golfa III tych nowszych wersji.

RADIO

Sprawe już załatwiłem, po prostu nie było podłączone podświetlenie FORDowskie do radia, teraz elegancko świeci, zastanawia mnie jedna rzecz, czy np. gdybym do podświetlenia radia podłączył stały prąd, te 12V to czy cały czas byłoby podświetlone? bo teraz świeci tylko wtedy gdy włączam światła (a na światłach i tak cały czas się jeździ )
  
 
Moim zdaniem to powinno sie załączać chociaż podświetlenie wyświetlacza jak radio jest włączane z gałki (ale pewności 100% nie mam). A możesz zewrzeć podświetlenie z zasilaniem po stacyjce i wtedy radio będzie się podświetlać zawsze po przekręceniu kluczyka.
  
 
no to zostawie sobie narazie na inny dzień,
swoją drogą niebiesko czerwone podświetlenie nieźle wygląda :]
  
 
Cytat:
2007-07-26 11:01:24, kuka_b1 pisze:
no to zostawie sobie narazie na inny dzień, swoją drogą niebiesko czerwone podświetlenie nieźle wygląda :]



KLIK

Pin 7 złącza to zasilanie, a pod pin 6 podłączamy "+" po światłach, np. z oświetlenia zapalniczki.

Wyświetlacz powinien świecić niezależnie od pinu 6.
  
 
Cytat:
Pin 7 złącza to zasilanie, a pod pin 6 podłączamy "+" po światłach, np. z oświetlenia zapalniczki. Wyświetlacz powinien świecić niezależnie od pinu 6.



No a gdyby pod pin 6 podłączyć zasilanie spod stacyjki?
Radio włącza mi się dopiero po przekręceniu stacyjki, chyba że tak nie można