WYGŁUSZANIE AUTA - OPIS

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Za zgoda Mario-Skate publikuje moja korespondencję z nim - byc moze komuś sie przyda. Przepraszam ze bledy ortograficzne i jezykowe - spieszylem sie odpisujac i mogly jakies diably powychodzic.
Cytat:
włączony 2007-06-20 08:47:00, MaRio-sKaTe napisał:
Czesc, jako że uważam, żę jesteś najlepszym specjalistą od CA na forum, to pisze do Ciebie, a nie do kogo innego. Ale przejdzmy do sedna sprawy, chciałem wygłuszyć troche Essiego i nie wiem od czego zacząć? Czy mógłbym Cię prosić o jakieś instrukcje, jak to zrobić, co wygłuszyć, etc.? Jeżeli jest taki temat na forum, to sory i prosiłbym o linka. Byłbym zobowiązany o jakieś linki do aukcji allegro z dobrymi matami, ew. taśmami. Z góry dziękuje za poświecenie 5min. Pozdrawiam MaRio...


Heheh no specjalista to ja nie jestem ale staram sie ludziom pomagac na tyle na ile sam juz przez to przechodzilem.
Generalnie polecam maty APP. Mozna je znalesc na allegro ale lepiej wejsc na www.app.com.pl i tam odszukac dystrybutora na wojewodztwo w ktorym mieszkasz. Pozniej napisz do niego aby podal Ci liste sklepow gdzie sprzedaja maty app - pozniej telefon i oblookaj gdzie najtaniej - ja tak zrobilem. Ew. jezeli bedziesz bral tych mat duzo to mozesz bezposrednio od niego kupic.
Maty kladziesz na zewnetrzna blache odtluszczona tzn. np. rozpuszczalnikiem lub spirytem. Chodzi o to zeby pozniej nie poschodzily. Jak masz juz kawalem powierzchni odtluszczony to od maty odklejasz papier zabezpieczajacy i lekko nagrzewasz ja opalarka do farb (lub suszarka) po obu stronach zeby latwiej sie kleila i byla bardziej elastyczna. Jak gdzies jest wytloczenie na blasze to musisz mate dobrze nagrzac (nawet juz przyklejona) i paluchami lub innym narzedziem (lepiej np rekojescia od srubokreta taka zaokroglona) ladnie mate dopasowac. Maty mozna spokojnie nozykiem lub nozyczkami docinac. I tak kawalek po kawalku odtluszczasz, odklejasz papier, podgrzewasz i przyklejasz.
Pozniej na blache zewnetrzna (ta do ktorej przymocowany jest mechanizm szyby, przykrecasz sruby itp) polecam tasme Soundaband do dostania w Castoramie itp.
Dlaczego tasma? Bo musimy zakleic wszystkie otwory w drzwiach tak aby glosnik mial komore zamknieta. UWAGA!!! nie wolno zaklejac otworow do odprowadzania wody z drzwi !! sa one na dolnej krawedzi drzwi jak pomacasz to je znajdziesz - 2 lub 3.
maty w niskich temp robia sie sztywne i moga pekac a tasma pokryta jest folia alu i dzieki temu nie peka. po tym jak cale drzwi obleisz tasma przygotuj mocowanie (dystans) dla glosnika z MDF. Mozesz go kupic na Alle. nastepnie kupujesz folie malarska GRUBA. folie przyklejasz (najlepiej klejem na goraco - w do kupienia w geancie za 10zl z pistoletem) na obwodzie drzwi tak jak przychodzi tapicerka - chodzi o to zeby wilgoc z drzwi nie dostawala sie do tapicerki.
Teraz tapicerka - jezeli masz troche $$$ to polecam nalozenie na tapicerke od spodu zywicy + maty szklanej. Bedzie Cie to oksztowalo ok 40zl za pare drzwi. Dzieki temu tapi bedzie sztywna i nie bedzie nam pierdziec w rytm muzyki. Pozniej kupujesz "gabka akustyczna" na alle i klejem na cieplo przyklejasz ja do tapicerki. Mozesz pod ta gabka dac jeszcze tasme dekraska i takie rozwiazanie Ci polecam. Gabka nie za gruba najlepiej ok 2-3cm bo tapicerki nie docisniesz pozniej na obwodzie tapicerki (zaraz przy krawedzi) przyklejasz taka piankowa uszczelke do drzwi domowych. Wazne zeby byla z pianki takiej miękkiej a nie gumy. Pianke ta przyklejasz rozniez na obwodzie kosza glosnika tzn. tym elemencie ktory bedzie dotykal do tapicerki.
Koszt:
u mnie w MKVII 3D poszto 13 mat na strona maty kupowalem po 5,5zl
tasma soundaband najlepiej szer. 15-20cm ok 40zl wystarczy na pare drzwi.
Zywica + mata ok 40zl
pedzle ??
mata akustyczna - ok 30-40zl
tasma do drzwi domowych 2x2,5zl
Folia ok 5zl
W ten oto sposob wygluszylismy drzwi materialami amatorskimi w profesjonalny sposob.
Reszta auta: jezeli zostalo Ci tasmy/mat/kupiles wiecej to warto wygluszyc tylne nadkola, bagaznik w okolicach wydechu, tylnia klape (traktujemy ja jak drzwi z tym ze nie trzeba dawac tej warstwy foli z alu bo tam nic nie bedzie grac).
Po tym jak nie bedziesz juz slyszal "ulicy" pojawia sie trzaski i piski tapicerki wiec wszelkiego rodzaju plastiki podklejasz ta tasma do drzwi domowych i jest spokoj. Mozesz nimi tez obkleic ciegna centalnego zamka lub tez rozne rzeczy walace w metal. Zamek tylniej klapy to tez inna historia bo moj essi byl walony w tyl i zamek walil (jedna czesc obudowy o druga) wiec troche plasteliny dalem i juz jest cicho.
Mozna tez zainwestowac w preparat Sinuslive ES-500 ok 32zl
Tablica rejestracyjna : jezeli masz ja przymocowana na taka ramke to ramke od spodu obkleic koniecznie... czym?? taaak wlasnie tasma do drzwi domowych
No i to w sumie tak na tyle. Jak bedziesz mial jakies pytania to zapraszam.
P.S Jezeli pozwolisz to opublikuje moja odpowiedz na twoje pytanie na forum bo juz jestes ktoras osoba ktorej to opisuje
Pozdrawiam
Kamyk




[ wiadomość edytowana przez: Kamykgdy dnia 2007-06-20 14:45:53 ]
  
 
Niedługo mnie to czeka. Fajnie że pojawiła się instrukcja
Jeszcze jak by ktoś to robił i chciało mu się zrobić fotorelacje, to już wogóle super by było
  
 
Cytat:
2007-06-20 11:14:25, Kamykgdy pisze:
Tablica rejestracyjna : jezeli masz ja przymocowana na taka ramke to ramke od spodu obkleic koniecznie... czym?? taaak wlasnie tasma do drzwi domowych No i to w sumie tak na tyle. Jak bedziesz mial jakies pytania to zapraszam. P.S Jezeli pozwolisz to opublikuje moja odpowiedz na twoje pytanie na forum bo juz jestes ktoras osoba ktorej to opisuje Pozdrawiam Kamyk


Odnośnie wyciszenia rejestracji zapraszam do tego wątku (są fotki):

wygłuszenie rejestracji

pozdrawiam
Arturek
  
 
Paulinka - Suchii tez bedzie przez to przechodzil niedlugo wiec moze uda sie go namowic zeby kilka fotek zrobil

Arturek- w sumie to zle sie wyrazilem chodzilo mi glownie o przestrzen ramka-tablica. Na przestrzen ramka -blacha widac ze jest super sposob nawet nie pomyslalem ze Ford taki przedmiot ma w swojej ofercie. Ja to rozwiazalem tak ze na rogach ramki od jej spodu podkleilem taki filc co sie stosuje na nogi krzesel zeby nie rysowaly podlogi - poki co po kilku wizytach w myjni caly czas sie trzymaja wiec chyba patent dziala
  
 
A ja ramki nie mam, bo odpadła
 
 
No całkiem całkiem ja musze pare poprawek u siebie wniesc bo mi sama tapicerka lubi czasem zagrać ale rozwiazania ciekawe.
  
 
Ehh czy jest tu gdzie moze na forum jakas fotorelacja do tego ?? bo kurcze tak sobie szukam i nic znaleźc nie moge ... ; /
  
 
Cytat:
2007-06-20 13:26:34, zajob pisze:
A ja ramki nie mam, bo odpadła



trzeba bylo uzyc silikonu!

apropo to bylo by to mozliwe wygluszyc np bagaznik matami wygluszajacym???
  
 
Cytat:
2007-06-20 11:39:26, Arturek pisze:
Odnośnie wyciszenia rejestracji zapraszam do tego wątku (są fotki): wygłuszenie rejestracji pozdrawiam Arturek


a wystarczy przykleić do ramki 4 kawałki starej uszczelki drzwiowej i po herbacie. Cena to 2pln za SuperGlue.
  
 
Ja nie preferuję ramek, ale pod tablicę zawsze podklejam troszkę gumy i jest cisza. Nic prostszego.