Pomocy !!! Obroty, spadek mocy i SZARPIE :(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam duzy problem, dzisiaj robiłem zespolony a przy okazji wymieniałem aku, po odłączeniu (około 40 min) podłączyłem nowy, i zgodnie z instrukcją próbowałem ustawić kompa, myślałem że wszystko ok bo obroty na jałowym prawie wzorowe, ale powyżej 3000 rpm autem strasznie szarpie, jechać się nie da, i im wiecej gazu dodam tym bardziej szarpie i jest słabszy! nie mam pomysłu co to może być, kompa resetowałem jeszcze ze 3 razy i ciągle to samo ... POMOCY!! Dodam że to MKVI 1.6 16V Benzyna bez gazu ...

pozdr.
  
 
up ... pliss!
  
 
często widziałem takie obiawy w nowych nieco urzywanych i naprawdę zabytkach, w 90% przypadkach był to jeden z trzech problemów:
1) lewe powietrze, dolot powietrza bądź któryś wężyk od sterowania podciśnieniowego jest uszkodzony
2) nieszczelność w układzie paliwowym, któryś z przewodów jest nieszczelny bądź uszkodzona jest pompa paliwa
3) zły skład mieszanki
  
 
tylko że przed odłączeniem aku wszystko było ok, dopiero potem coś mu sie pokręciło i niewiem dlaczego
  
 
no więc nie trzeba być filozofem, skoro było ok, a jest źle, to:
przypadek 1) i 2) odpadają bo akuś nie ma na nie wpływu,
więc przypdaek nr 3) czyli problem z mieszanką a to oznacza złe ustawienia komputera, jeśli ponowny reset nie pomoże to trzeba udać się do stacji diagnostycznej gdzie podłączą samochód do komputera i wyregulują
  
 
w sumie masz racje, spr. jutro jeszcze raz sam, jesli sie nie uda to pojade pod kompa go podpiąć
  
 
nadal nic, resetowałem go juz na 1000 różnych sposobów ... i nadal masakra, obroty są od ale nadal nie ma mocy i szarpie ... ;(
  
 
Zainteresuj sie przeplywomierzem, najlepiej go odlacz i sie przejedz, powinno troszke pierdziec z wydechu i leciutko szarpac po sciagnieciu nogi z gazu.
  
 
też wczoraj próbowałem, i po odłaczeniu obroty trochę falowały i były wyższe niż powinny, ale nadal szapało chyba pozostaje mi jechać podpiąć go pod kompa ...
  
 
W takim razie sprobowalbym jeszcze wymienic filtr paliwa , moze byc juz do wymiany , chyba ze go wymieniales. Tez tak mialem bo na PB mi zamulal, wymiana pomogla, jesli ci sie zbliza czas wymiany to warto to zrobic, i tak bedziesz musial wymienic.
  
 
ok dzięki za pomoc, wymienie filtr i zobacze co będzie. pozdr
  
 
filtr wymieniony ... i nadal kapa, wszystko mi mówi że to wina źle ustwionego po resecie komputera tylko niewiem dlaczego ... jade na servis pod kompa i zobacze co powiedzą :/