Jazda po bezdrożach - jak zacząć?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, chciałbym w tym roku zacząć jeździć po bezdrożach. Mam problem z kwestią wyboru odpowiedniego samochodu dla siebie. Widzę różne blogi i wpisy doświadczonych kierowców ale mało kto pisze o tym jak faktycznie zacząć. O ile wyczytałem ze dobrze jest na start podpiąć się do jakiejś grupy i zobaczyć wszystko od środka o tyle jesli che wybrać samochód na start to ciężko mi sie za to zabrac, jaki jest optymalny model auta na start i z jakim budżetem najlepiej zaczynać??
  
 
to zależy, są auta które dostaniesz za ok 7 tysiecy ale zakładam ze taki standardowy wydatek na poczatek to ok 9-11 tys powinno być. Za to kupisz najważniejsze rzeczy czyli podrasujesz swoje cztery kółka, zamontujesz odpowiednie ogumienie, snoorkele i być może załapiesz sie nawet na wyciągarkę.
  
 
ok thx za pierwsza odpowiedź, aktualnie rozpatruje zakup suzuki isuzu z 99 roku ale ma zamontowany lpg, czy tak może być?
  
 
a nie lepiej będzie Ci sprawdzić np Suzuki Samurai? Wiem ze tylko 3 drzwiowy ale na poczatek da rade
  
 
Natrafiłem jeszcze na ofertę za 11 tys. Na wyposażeniu ma samochód noorkel, wciągarke i dodatkowym most. Ma także lampy na dachu już zamontowane. Czy ma ktoś może polecić mi jakiś salon serwisujący takie terenowe maszyny w okolicach Krakowa albo na Śląsku?
  
 
Na terenie Krakowa to znam tylko Spartan AST, z tego co wiem to oprócz serwisu zajmują się również jazdą w grupie offroadowej wiec jak się z nimi skontaktujesz to możesz zawsze na poczatek wybrac się na kilka wspólnych wypadów.
  
 
chciałem zapytać o kwestię assistance? Ostatnio czytałem ze dla początkujących dobrze jest się zaopatrzyć w pomoc na wypadek utknięcia w terenie.
  
 
Dlatego nie jeździ się od razu samemu. Jeśli miałes okres deszczowy to na trasie mozesz natrafić na spore grzęzawisko
  
 
Jaką wybieraliście linkę do wyciągarki? Sprawdzam własnie oferty na allegro i widze ze są takie 5T 10T i więcej.
  
 
Cytat:
2016-03-31 17:45:41, kixos pisze:
Jaką wybieraliście linkę do wyciągarki? Sprawdzam własnie oferty na allegro i widze ze są takie 5T 10T i więcej.



linka do wyciagarki? wyciagarke juz kupujesz z linka. Wazne jest by wybrac po prostu taka wyciagarke ktora ma wyzszą moc.
  
 
wyczytałem na jednej stronce od spartan ast ze warto wziac taka wyciagarke ktora moze wyciagnac przynajmniej dwykrotną wartosc masy nazsego auta. Prawda to?
  
 
Warto poszukać grupy z którą mógłbyś jeździć, zwłaszcza na początku, kiedy dopiero będziesz się wszystkiego uczył. Byłam kiedyś na takich zawodach w terenie, jako obserwator. Na Śląsku jest kilka grup, do których można się podpiąć, musiałbyś poszukać w necie.

Co do serwisu, to jeśli chodzi o Katowice, polecam OSP 4x4 - zajmują się terenówkami i z tego co wiem sami też jeżdżą.
  
 
Jak zacząć? Najlepiej jak najszybciej ;P
  
 
zawody z osp nie są wcale złym pomysłem. Na początku musisz zobaczyć ile wytrzyma twój bakcyl.
  
 
Cytat:
2016-02-29 21:53:26, zenox pisze:
Na terenie Krakowa to znam tylko Spartan AST, z tego co wiem to oprócz serwisu zajmują się również jazdą w grupie offroadowej wiec jak się z nimi skontaktujesz to możesz zawsze na poczatek wybrac się na kilka wspólnych wypadów.



A ile się za to płaci? Chiałbym pojechać na jakieś wypady z profesjonalistami, a mieszkam pod Krk więc pasowałoby mi to, ale pewnie za darmo nie biorą ludzi
  
 
Za jazdę ze spartan ast się nie płaci, tylko trzeba się wczesniej zkontaktować z nimi zeby sie umowic. zajrzyj na ich strone jak chcesz
  
 
chyba że interesuje Cie udział w regularnych rajdach to wtedy wiadomo że sie płaci, jak w każdej grupie. generalnie offroad to nie jest tania zabawa.
  
 
nie tania, ale jaka dobra! zwłaszcza jak się zabierzesz z fajną ekipą
  
 
zgadzam się że bezpieczeństwo przede wszystkim, dlatego warto w nie zainwestować. zainteresuj się pakietem assistance chyba że masz zgraną stałą ekipę. Chociaż zawsze można się zrzucić. No i nie szarżować, ale zdrowego rozsądku nie kupi się za żadne pieniądze więc nie ma o czym mówić
  
 
A na czym polega pakiet assistance? Gdzieś już to słyszałem, ale niewiele mi to mówi. No i gdzie można coś takiego zamówić w Krakowie? W warsztacie jakimś?