Rejestracja pojazdu- Współwłaściciel - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Oki.
Czyli trzeba ojca namówić żeby mnie obdarował esperakiem

A jak wygląda sprawa w Wydziale Komunikacji
Nowe blachy i nowy DR
Czy tylko wpis w miejscu na adnotacje urzędowe
  
 
Cytat:
2009-04-28 15:08:43, krzychu_ch pisze:
Nowe blachy i nowy DR



Zależy czy wykreślenie współwłaściciela oznacza zmianę województwa/powiatu/dzielnicy osoby na którą są blachy (pamiętaj, że współwłasność = równe prawa bez względu na to kto jest w którym miejscu w DR wpisany). Jeśli nie to blachy pozostaną niezmienione. Co do DR to pewności nie mam więc nie będę się wypowiadał. Najprościej to zadzwoń do WK i się dopytaj co do szczegółów. Oczywiście podczas załatwiania formalności jednoczesna obecność Twoja i ojca będzie niezbędna.


[ wiadomość edytowana przez: piotr_ek dnia 2009-04-28 15:42:59 ]
  
 
Cytat:
2009-04-27 22:38:48, Robert_S pisze:
Nie zapłacisz wówczas podatku, nie musisz składać żadnej deklaracji w us - wartość darowizny nie przekroczy kwoty wolnej, która w tym przypadku wynosi ponad 9000 zł. No chyba że w ostatnim czasie dostałeś od ojca inne darowizny o dużej wartości - np. mieszkanie



Zgadza się: w pierwszej grupie czyli ojciec syn i odwrotnie to jest kwota wolna od podatku (9637zł)

Cytat:
Aby nie zapłacić podatku od spadku lub darowizny:

- darowizny i spadki przekraczające 9637 zł (od jednej osoby w ciągu pięciu lat), trzeba w terminie miesiąca zgłosić "właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego", czyli naczelnikowi urzędu, w którym się rozliczasz z podatków. Przy spadku - termin na zawiadomienie naczelnika liczy się od dnia uprawomocnienia się orzeczenia sądu stwierdzającego nabycie spadku.



spadki darowizny

Ja musiałem składac takie podanko bo mi teście małżonce podarowali troszkę kasiorki na remont nowego mieszkania.


A to co pisz piotr_ek: nie będziesz musiał zmienić blach jeżeli nie zmienia się podział administracyjny, miejscowość/gmina. Koszt tylko będzie wymiany dowodu i naklepki legalizacyjnej na tablice. Tak czy siak będziesz usiał się pojawic w WK z blachami by Ci nalepki przyklejili i wydasz około 80zł, nochyba, że będziesz chciał zmienić tablice na nowe to wtedy zapłacisz około 160.
  
 
Jako że jestem już po załatwieniu formalności, napiszę jak to wyglądało w moim WKUM Sosnowiec


Rzeczywiście w Skarbówce nie płaci się żadnego podatku, jeżeli jest to darowizna z pierwszej grupy podatkowej i wartość darowizny nie przekracza 9000 z jakimiś groszami
Umowa darowizny z zaznaczeniem stopnia pokrewieństwa (wrzuciłem wzór z jakiego korzystałem na serwer do dokumentów - plik WORDa) i wniosek z urzędu o zmianie własności/współwłasności pojazdu.
Do tego opłata skarbowa* i 10 minut przy okienku i autko już jest moje

* Opłata skarbowa wyniosła mnie 10PLN ale tylko dlatego, że ja figurowałem na "pierwszej stronie" dowodu a ojciec był dopisany w Adnotacjach Urzędowych jako współwłaściciel.
Stary dowód i blachy zostały, a Pani tylko cienkopisem wykreśliła współwłaściciela i podbiła to wszystko pieczęcią urzędową.

Gdybym ja figurował w adnotacjach a tata jako główny właściciel na "pierwszej stronie" opłata by wyniosła 80 PLN (nowe naklejki na blachy wraz z nowym dowodem rejestracyjnym)

  
 
Cytat:
2009-05-16 11:34:22, krzychu_ch pisze:
Gdybym ja figurował w adnotacjach a tata jako główny właściciel na "pierwszej stronie" opłata by wyniosła 80 PLN (nowe naklejki na blachy wraz z nowym dowodem rejestracyjnym)



I tym sposobem tempy ustawodawca udowodnił, że współwłasność nie oznacza równych praw i obowiązków jak być powinno