[S] Dystanse aluminiowe 1cm

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie
praktycznie nowe przejechałem może z 10 km. na nich
FOTY
  
 
Cytat:
2009-05-14 22:01:17, Darek54495 pisze:
Jak w temacie praktycznie nowe przejechałem może z 10 km. na nich FOTY



a co one dają/poprawiają tylk owygląd czy coś jeszcze poza tym a moze coś z nimi nie teges w aucie?
  
 
Cytat:
2009-05-14 22:53:49, rudi pisze:
a co one dają/poprawiają tylk owygląd czy coś jeszcze poza tym a moze coś z nimi nie teges w aucie?





sluza one do odsuniecia felgi od piasty (cos jak zmiana ET), jesli zalozysz sobie np alusy i bedziesz mial inne osadzenie na feldze to z przodu moze Ci trzec np o blotnik i takie sprawy. dla normalnych uzytkownikow jezdzacych na seryjnych (tz oryginalnych parametrach) felgach czy to stalowych czy to aluminiowych nie daja one nic. Nawet wygladu gdyz sa one niewidoczne.
  
 

adamesce...skąd wziąłeś takie niestworzone teorie ?
  
 
Cytat:
2009-05-14 23:21:02, adamesce pisze:
dla normalnych uzytkownikow jezdzacych na seryjnych (tz oryginalnych parametrach) felgach czy to stalowych czy to aluminiowych nie daja one nic. Nawet wygladu gdyz sa one niewidoczne.



zwiekszają rozstaw kół



1zł


Pozdr.
  
 
Cytat:
2009-05-14 23:30:55, bogdan1 pisze:
adamesce...skąd wziąłeś takie niestworzone teorie ?



zmienilem dilera ale dystanse sluza przeciez do "odsadzenia" felgi od piasty ?
  
 
Cytat:
2009-05-15 01:04:25, adamesce pisze:
zmienilem dilera ale dystanse sluza przeciez do "odsadzenia" felgi od piasty ?



czyli

Cytat:
2009-05-14 23:34:45, robertkaluza pisze:
zzwiekszają rozstaw kół

  
 
no to logiczne ale jesli zmieniasz felgi na felgi o innym et niz standard stosuje sie dystanse jesli nowe et jest mniejsze (lub moze i wieksze nie wiem, nie jestem znawca) aby kolo podczas jazdy nie tarlo o amortyzator lub inne elementy typu nadkole (jesli zmienialbys na wieksze felgi)
  
 
Zwiększenie rozstawu kół na osi polepsza w znaczący sposób własności trakcyjne samochodu.
Daje się to odczuć przy pokonywaniu zakrętów.
Ja mam u siebie dystanse 17mm niekiedy mam wrażenie, że samochód jest przyklejony do nawierzchni.

Polecam, fajna sprawa.

[Edit]
Co by nie było tak różowo dopiszę jeszcze, że praw fizyki i mechaniki nie oszukasz.

Odsuwając koło narażamy łożyska na działanie większych sił.
Z prędkościami na zakrętach tez nie należy przesadzać



[ wiadomość edytowana przez: kisztan dnia 2009-05-15 08:44:34 ]
  
 
Ja zamiast dystansów załozyłem za szerokie koła... Wiecie moze gdzie roztocze felgi alu na sląsku???
  
 
dobra dobra dalej 1zł kiedy koniec licytacji?

Pozdr.
  
 
Cytat:
2009-05-15 17:22:52, Czarek_Rej pisze:
Ja zamiast dystansów załozyłem za szerokie koła... Wiecie moze gdzie roztocze felgi alu na sląsku???


Wiemy ..na ul. Twardej (Katowice Panewniki)
  
 
Pan od licytacji w dniu dzisiejszym jest z Górach na wsi xd
będzie wieczorem ;p
  
 
Witam
cena to 70 zł
  
 
Zepsuł zabawę, a 2 zł chciałem zaproponować