Podróz do grecji na LPG

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Jak wygląda trasa do Grecji na gazie oraz jakie są koszty aytostrad oraz wszelkie info na ten temat mnie interesuja , jak ktoś to przerabiał to czekam na info.
Podróż przez Węgry Serbie i Macedonie.

Pozdrawiam.
  
 
Witam
bylem w Grecji pod koniec czerwca
najlepiej jechac na ZILINE a stamtad autostrada na BRATYSLAWE droga moze troche dalej ale w komfortowych warunkach a jadac na ZVOLEN-BUDAPESZT zaoszczedzi sie moze ze 100-150 km ale stracie sie kilka godzin i sporo zdrowia wlokac sie 40-60 km/h

winietke na Slowacje mozna kupic na przejsciu po slowackiej stronie miesieczna to koszt 37 zł (mozna placic PLN)
z BRATYSLAWY na GYOR i BUDAPESZT (mija sie cale miasto)
po przekroczeniu granicy wegierskiej trzeba kupic na przejsciu winietke na wszystkie autostrady bo odcinki maja inne oplaty a tak kupuje sie jedna D1 za 7 euro na 4 dni i spoko
z Budapesztu na KECSKEMET a nast na SZEGED
a nastepnie na SUBOTICE w Serbii

W Serbii po przekroczeniu granicy radze wymienic w banku (jest na granicy) 55 Euro na Dinary bedzie na przejazd w obie strony plus cos na gaziwo koszt gazu 40-41 DIN za litr ale my placilismy karta niech Cie broni przed placeniem w euro bo jest przelicznik 1 litr=1 euro

ceny autostrad w Serbii:
SUBOTICA-NOVI SAD 400 DIN
NOVI SAD-BELGRAD 400 DIN
BELGRAD-NIS 1050 DIN
NIS-LESKOVAC 240 DIN

z Leskovac kieruj sie na SKOPIE zreszta tam jest tylko jedna autostrada a koszt przejazdu przez Macedonie to 4 euro za odcinek a sa dwa i zostaw sobie drobne po 2 euro bo z wiekszych sumek Macedonczycy wydaja reszte w Denarach a te nie beda potrzebne do niczego i jeszcze w Serbii i Macedonii obowiazuje zielona karta ktora to sprawdzaja przy wjezdzie i wyjezdzie a brak kosztuje ok 250 euro
na granicy Macedonskiej mozna trafic na korek i postac sobie nawet do 2 godzinek skubance tak sprawdzaja paszporty jakby sie uczyli na pamiec co jest tam napisane

w Grecji autostrada do Salonik jest bezplatna ja bylem tylko za Salonikami na Kasandrze wiec trudno mi powiedziec jak jest dalej

teraz cos o gaziwie:
Slowacja jest prawie wszedzie
Wegry to samo ale sporo drozszy tak ok 3 zeta za litr
Serbia dostepny i tani ale nie na wszystkich stacjach trzeba patrzec po drodze
Macedonia jest tak "ogromna" ze dluzej stoi sie na granicy niz przez nia jedzie nie tankowalismy
Grecja tam gdzie bylismy gazu niet ale Pb 95 tansza jak u nas

Moje wrazenia sa takie ze z tych wszystkich krajow Polska jest najdrozsza no pomijajac Wegry tam jest jeszcze drozej

PS. W Serbii na drodze pomiedzy Subotica a Belgradem nie mozna przekraczac 100 km/h bo stoja z radarami pod wiaduktami i lapia nawet za male przekroczenie predkosci ale 5 E zalatwia odpuszczenie grzechow

Szerokiej drogi

[ wiadomość edytowana przez: waldimas dnia 2007-07-25 17:15:44 ]