MotoNews.plWitaj w MotoNews.pl | zaloguj się  
Motoryzacja bliżej Ciebie 
Samochody, motoryzacja, opinie

Abarth  Alfa Romeo  Aston Martin  Audi  Bentley  BMW  Bugatti  Cadillac  Chevrolet  Chrysler  Citroen  Dacia  Dodge  Ferrari  Fiat  Ford
Honda  Hyundai  Infiniti  Jaguar  Jeep  Kia  Lamborghini  Lancia  Land Rover  Lexus  Lotus  Maserati  Mazda  McLaren  Mercedes-Benz  Mini
Mitsubishi  Nissan  Opel  Pagani  Peugeot  Porsche  Renault  Seat  Skoda  Smart  SsangYong  Subaru  Suzuki  Toyota  Volkswagen  Volvo
forum klubowedołącz do klubulista klubowiczównasze samochodyclub assistance

Zacznij nowy temat  Dodaj odpowiedź w tym wątku

Co to jest, do czego sluzy i jak dziala?????????

Moderowane przez: Jarek_2, speedmaster
 Forum » Hyundai Forum » Co to jest, do czego sluzy i jak ...
 « Starszy wątek | Nowszy wątek »
Szukaj na forum: 

Sortuj posty wg daty: 
rosnąco malejąco
 >> wyświetlony od najstarszych postów <<
 Autor
 Co to jest, do czego sluzy i jak dziala????????? 
OpawelQ
HF MEMBER

accent
Libiąż

2007-08-11 08:16:06^

pytania:
a)

1. 2. 3. i 4. co to jest do czego sluzy i jak dziala?

b)

1. 2. i 3. co to jest do czego sluzy i jak dziala?

c)

co to jest do czego sluzy i jak dziala?

d)

to czego jest to wolne miejsce na jakis pasek klinowy?

e)

2.wiem ze to zbiornik plynu hamulcoowego a 1. co to jest do czego sluzy i jak dziala?

f)

czy to filtr paliwa?

g)
1.

do czego jest ten wolny kabelek?
2.

i ten kabelek?

h)

od czego jest ten pzekaznik??

i)

1. to wiem ze sonda lambda 2. i 3.(totez jest jakis czujnik tam wpiety, tylko go nie wyraznie widac) co to jest do czego sluzy i jak dziala?

j)

czujnik jakis wpiet do skrzyni biegow.
co to jest do czego sluzy i jak dziala?

k)

co to jest do czego sluzy i jak dziala? to jet wpiete z tylu do obudowy filtra powetrza.

l)

ktos sie zna co to sa za oznaczenia?
3.to wiem ze kolor nadwozia.

m)

co to za naklejka ? wyglada jakby jakas naprawa albo cos bylo robione. ale co ?

2009-04-20 21:27

linki sponsorowane
 2014-09-21 06:09:10

2014-09-21 06:09 
grzesik1
HF MEMBER

Mercedes-Benz
Nowogród Bobrzański

2007-08-11 09:09:31^

a) 1. kolektor dolotowy-- przez niego adostaje sie powietrze do komory spalania.
2. przepustnica i czujnik TPS- tutaj dozowana jest dawka powietrza... gdy wciskasz pedal gazu przepustnica otwiera sie niej lub bardziej, a TPS podaje info do ECU w jakim położeniu znajduje sie przepustnica
3. silniczek krokowy-- odpowiedzialny za utrzymywanie wolnych obrotów
4. listwa wtryskowa i wtryskiwacze paliwa--- przez listwe podawane jest paliwo do wtryskiwacze. nastepnie ECU daje sygnal do wtrysku o jego otwarciu... nastepuje otwarcie wtrysku i wtrysniecie paliwa do komory spalania.

c) 1 wyglada jak zbiorniczek wyrównawczy ;p

d) jak sobie zalozysz klime to tam dasz pasek ktory bedzie napedzal kompresor

e) zbiorniczek płynu sprzęgła... w hyundaiah jest hydrauliczne sprzęgło dzialajace na tej samej zasadzie co hamulec nożny

f) tak

g)1. powinien byc opis na wtyczne, a jak nie ma to podaj chociaz kolory przewdow
2. ten drugi jest kolo chlodnicy z tego co widze i pewnie jest do czujnika klimy(nie masz klimy ale w hyundaiach jest cala instalacja czyli ida wiazki przewodow do tego czego nie mamy a mozemy sobie zamontowac czyli np el. lusterka, klima. podgrzewane siedzenia itp

j)a sprobuj zapalic auto nie wciskajac sprzęgła... wlaśnie do tego ten czujnik

k) jak wpiety w obudowe filtra to wiadomo ze czujnik temperatury powietrza zasysanego... nie moze byc nic innego

m) prawdopodobnie wymiana paska rozrzadu nastepna gdy na liczniku ukarze sie przebieg 150000km

a po co ci to wszystko wiedziec;pppp
wiekszość z rzeczy o ktore pytasz były na forum w poszczególnych wątkach wystarczy poszukać

Tomasz1023
HF MEMBER

Getz1.3/i 30 1.4/
Będzin/Clonmel

2007-08-11 11:40:57^

Nie mam pytan!!!!: Wszystko jest na forum ,a cos takiego jak szukaj tez jest ....

2008-07-22 02:43

OpawelQ
HF MEMBER

accent
Libiąż

2007-08-11 16:27:23^

a bo nic nie wiem o tym aucie a lubie wiedziec bo mnie takie rzeczy interesuja i lubie sobie potem pogrzebac w aaucie w silniku
a czemu ten kolektor dolotowy jest tkai duzy tam sa jakies filtry powietrza? a idzie gdzies kupic ksiazke (polską)do tego auta ?
tez mnei to wszystko ciekawi bo nie wiem czy moje auto nie jest slabssze niz powinno bo ktos mi pisal ze z takim silnikiem jak mam ja to pojechal najwiecej 160km/h a mi 140hyba najwiecej.

wlad
HF MEMBER

elantra, atoz
andover

2007-08-11 18:10:21^

Cytat:
2007-08-11 16:27:23, OpawelQ pisze:
a idzie gdzies kupic ksiazke (polską)do tego auta ?

o polskiej zapomnij,mnie nie udalo sie znalezc angielskiej.

2009-07-23 17:07

accent1
HF MEMBER

Hyundai accent
Legnica, Lubin

2007-08-12 18:36:33^

Dobry post - ma zdjęcia moze się przydać komuś - nikt nie zbierał tego wszyskiego w jeden post.

B) czujnik obciążenia silnika(1) - w razie odpiecia rurki(2 ktora bada obciążenie silnika ) check engine zapala sie od 2500 obrotow badz
nierównym starcie(np coś zachrobocze) defakto przy odłączonej rorce ciężej odpala na ciepłym.

I) 1- zdaje sie sonda - ja mam 95 r i jest gdzie indziej (dopiero kiedy wszystkie rury zbiegną sie w jedną
2 - czujnik temp silnika zdaje sie, albo do odczytu - ja chyba mam gdzieś indziej (na dole) - albo zdjecie przeklamuje.
3 - wyglda ze zdjęcia ze chodzi ci o wajche(wybierak na skrzyni) do zmiany biegów, ktora wybiera czy jedynka czy piątka itp.

Sory za okreslenia niefachowe, ale nie zmam terminologi mechaniczej.

OpawelQ
HF MEMBER

accent
Libiąż

2007-08-14 17:11:31^

a zna ktos odpowiedz na pytanie h) i L) ???

Muczki
HF MEMBER

Hyundai Accent,Lantr ...
Wroclaw

2007-12-29 10:52:03^

Ogladajac twoje fotki,przypadkiem zauwazylem ze twoj accencik jest wlasnie zdlawiony na pewnie 43kW czyli okolo 60KM,wiec sie nie dziw ,ze chozi ci gorzej,jest to winna przepisów w niemczech,za 60KM palcisz sie mniej niz za 75KM,bo stawka jest tam uzalezniona od mocy,a nie od pojemnosci silnika tak jak u nas.To ,ze jest zdlawiony widac na 1 fotce.Pomiedzy twoimi oznaczeniami 1 i 2 czyli pomiedzy czarnym a srebnym kolorempopatr4z tsam uwaznie tam bedzie taka blaszka,przekladka z napisem 43KW i znaczkiem hyundaia.Pozbadz sie jej

2009-10-03 15:25

wlad
HF MEMBER

elantra, atoz
andover

2007-12-29 12:09:16^

Cytat:
2007-08-11 09:09:31, grzesik1 pisze:
j)a sprobuj zapalic auto nie wciskajac sprzęgła... wlaśnie do tego

ciekawe czemu w pozniejszych modelach accenta zrezygnowali z tego gadzetu-ja to mam w atosie,a w accencie niet...
a czasem sie przydaje.

karol208
HF MEMBER

HYUNDAI SONATA
Biała Podlaska

2007-12-29 15:44:03^

Cytat:
grzesik1 pisze:
j)a sprobuj zapalic auto nie wciskajac sprzęgła... wlaśnie do tego
2007-12-29 12:09:16, wlad pisze:
ciekawe czemu w pozniejszych modelach accenta zrezygnowali z tego gadzetu-ja to mam w atosie,a w accencie niet... a czasem sie przydaje.

A to nie jest wlacznik swiatel cofania?? U mnie w sonacie jest wlasnie wkrecony w gorna czesc skrzyni biegow tak jak tu na foto.
A czujnik sprzeglowy jest przy pedale sprzegla.

2011-05-29 21:26

wlad
HF MEMBER

elantra, atoz
andover

2007-12-29 15:58:50^

Cytat:
2007-12-29 15:44:03, karol208 pisze:
A to nie jest wlacznik swiatel cofania?? U mnie w sonacie jest wlasnie wkrecony w gorna czesc skrzyni biegow tak jak tu na foto. A czujnik sprzeglowy jest przy pedale sprzegla.

no wlasnie-chyba to nie jest to.zwlaszcza,ze przypomnialem sobie ze ja nie mam sprzegla w atosie...tzn.mam elektrohydrauliczne,natomiast jest czujnik luzu w skrzyni-jesli nie jest na luzie,to nie odpali.wiec moze to faktycznie wlacznik swiatel cofania?
conie zmienia faktu,ze przydalby sie czujnik sprzeglowy w nowszym accencie.

Forum » Hyundai Forum » Co to jest, do czego sluzy i jak ...
 « Starszy wątek | Nowszy wątek »

strona głównaredakcjaforum samochodowekontakt z namireklama

wiadomości motoryzacyjne - cennik nowych samochodów - autogaleria - opinie o samochodach
Copyright © 1999-2014 MotoNews.pl
Warunki korzystania z serwisu