Co to jest, do czego sluzy i jak dziala?????????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
pytania:
a)

1. 2. 3. i 4. co to jest do czego sluzy i jak dziala?

b)

1. 2. i 3. co to jest do czego sluzy i jak dziala?

c)

co to jest do czego sluzy i jak dziala?

d)

to czego jest to wolne miejsce na jakis pasek klinowy?

e)

2.wiem ze to zbiornik plynu hamulcoowego a 1. co to jest do czego sluzy i jak dziala?

f)

czy to filtr paliwa?

g)
1.

do czego jest ten wolny kabelek?
2.

i ten kabelek?

h)

od czego jest ten pzekaznik??

i)

1. to wiem ze sonda lambda 2. i 3.(totez jest jakis czujnik tam wpiety, tylko go nie wyraznie widac) co to jest do czego sluzy i jak dziala?

j)

czujnik jakis wpiet do skrzyni biegow.
co to jest do czego sluzy i jak dziala?

k)

co to jest do czego sluzy i jak dziala? to jet wpiete z tylu do obudowy filtra powetrza.

l)

ktos sie zna co to sa za oznaczenia?
3.to wiem ze kolor nadwozia.


m)

co to za naklejka ? wyglada jakby jakas naprawa albo cos bylo robione. ale co ?


  
 
a) 1. kolektor dolotowy-- przez niego adostaje sie powietrze do komory spalania.
2. przepustnica i czujnik TPS- tutaj dozowana jest dawka powietrza... gdy wciskasz pedal gazu przepustnica otwiera sie niej lub bardziej, a TPS podaje info do ECU w jakim położeniu znajduje sie przepustnica
3. silniczek krokowy-- odpowiedzialny za utrzymywanie wolnych obrotów
4. listwa wtryskowa i wtryskiwacze paliwa--- przez listwe podawane jest paliwo do wtryskiwacze. nastepnie ECU daje sygnal do wtrysku o jego otwarciu... nastepuje otwarcie wtrysku i wtrysniecie paliwa do komory spalania.

c) 1 wyglada jak zbiorniczek wyrównawczy ;p

d) jak sobie zalozysz klime to tam dasz pasek ktory bedzie napedzal kompresor

e) zbiorniczek płynu sprzęgła... w hyundaiah jest hydrauliczne sprzęgło dzialajace na tej samej zasadzie co hamulec nożny

f) tak

g)1. powinien byc opis na wtyczne, a jak nie ma to podaj chociaz kolory przewdow
2. ten drugi jest kolo chlodnicy z tego co widze i pewnie jest do czujnika klimy(nie masz klimy ale w hyundaiach jest cala instalacja czyli ida wiazki przewodow do tego czego nie mamy a mozemy sobie zamontowac czyli np el. lusterka, klima. podgrzewane siedzenia itp

j)a sprobuj zapalic auto nie wciskajac sprzęgła... wlaśnie do tego ten czujnik

k) jak wpiety w obudowe filtra to wiadomo ze czujnik temperatury powietrza zasysanego... nie moze byc nic innego

m) prawdopodobnie wymiana paska rozrzadu nastepna gdy na liczniku ukarze sie przebieg 150000km


a po co ci to wszystko wiedziec;pppp
wiekszość z rzeczy o ktore pytasz były na forum w poszczególnych wątkach wystarczy poszukać
  
 
Nie mam pytan!!!!: Wszystko jest na forum ,a cos takiego jak szukaj tez jest ....
  
 
a bo nic nie wiem o tym aucie a lubie wiedziec bo mnie takie rzeczy interesuja i lubie sobie potem pogrzebac w aaucie w silniku
a czemu ten kolektor dolotowy jest tkai duzy tam sa jakies filtry powietrza? a idzie gdzies kupic ksiazke (polską)do tego auta ?
tez mnei to wszystko ciekawi bo nie wiem czy moje auto nie jest slabssze niz powinno bo ktos mi pisal ze z takim silnikiem jak mam ja to pojechal najwiecej 160km/h a mi 140hyba najwiecej.
  
 
Cytat:
2007-08-11 16:27:23, OpawelQ pisze:
a idzie gdzies kupic ksiazke (polską)do tego auta ?


o polskiej zapomnij,mnie nie udalo sie znalezc angielskiej.
  
 
Dobry post - ma zdjęcia moze się przydać komuś - nikt nie zbierał tego wszyskiego w jeden post.

B) czujnik obciążenia silnika(1) - w razie odpiecia rurki(2 ktora bada obciążenie silnika ) check engine zapala sie od 2500 obrotow badz
nierównym starcie(np coś zachrobocze) defakto przy odłączonej rorce ciężej odpala na ciepłym.

I) 1- zdaje sie sonda - ja mam 95 r i jest gdzie indziej (dopiero kiedy wszystkie rury zbiegną sie w jedną
2 - czujnik temp silnika zdaje sie, albo do odczytu - ja chyba mam gdzieś indziej (na dole) - albo zdjecie przeklamuje.
3 - wyglda ze zdjęcia ze chodzi ci o wajche(wybierak na skrzyni) do zmiany biegów, ktora wybiera czy jedynka czy piątka itp.



Sory za okreslenia niefachowe, ale nie zmam terminologi mechaniczej.

  
 
a zna ktos odpowiedz na pytanie h) i L) ???
  
 
Ogladajac twoje fotki,przypadkiem zauwazylem ze twoj accencik jest wlasnie zdlawiony na pewnie 43kW czyli okolo 60KM,wiec sie nie dziw ,ze chozi ci gorzej,jest to winna przepisów w niemczech,za 60KM palcisz sie mniej niz za 75KM,bo stawka jest tam uzalezniona od mocy,a nie od pojemnosci silnika tak jak u nas.To ,ze jest zdlawiony widac na 1 fotce.Pomiedzy twoimi oznaczeniami 1 i 2 czyli pomiedzy czarnym a srebnym kolorempopatr4z tsam uwaznie tam bedzie taka blaszka,przekladka z napisem 43KW i znaczkiem hyundaia.Pozbadz sie jej
  
 
Cytat:
2007-08-11 09:09:31, grzesik1 pisze:
j)a sprobuj zapalic auto nie wciskajac sprzęgła... wlaśnie do tego


ciekawe czemu w pozniejszych modelach accenta zrezygnowali z tego gadzetu-ja to mam w atosie,a w accencie niet...
a czasem sie przydaje.
  
 
Cytat:
grzesik1 pisze:
j)a sprobuj zapalic auto nie wciskajac sprzęgła... wlaśnie do tego
2007-12-29 12:09:16, wlad pisze:
ciekawe czemu w pozniejszych modelach accenta zrezygnowali z tego gadzetu-ja to mam w atosie,a w accencie niet... a czasem sie przydaje.


A to nie jest wlacznik swiatel cofania?? U mnie w sonacie jest wlasnie wkrecony w gorna czesc skrzyni biegow tak jak tu na foto.
A czujnik sprzeglowy jest przy pedale sprzegla.
  
 
Cytat:
2007-12-29 15:44:03, karol208 pisze:
A to nie jest wlacznik swiatel cofania?? U mnie w sonacie jest wlasnie wkrecony w gorna czesc skrzyni biegow tak jak tu na foto. A czujnik sprzeglowy jest przy pedale sprzegla.


no wlasnie-chyba to nie jest to.zwlaszcza,ze przypomnialem sobie ze ja nie mam sprzegla w atosie...tzn.mam elektrohydrauliczne,natomiast jest czujnik luzu w skrzyni-jesli nie jest na luzie,to nie odpali.wiec moze to faktycznie wlacznik swiatel cofania?
conie zmienia faktu,ze przydalby sie czujnik sprzeglowy w nowszym accencie.