Jak odkrecic kolo pasowe?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam straszny problem,niewiem jak odkrecic kolo pasowe(te co napedza rozrzad),jak chce odkrecic to sie kreca kola(na 5 biegu) i sie pasek rozrzadu kreci(nic sie nie przestawi ? ?jest jakas metoda jak to w scoupe odkrecic ?
  
 
Metoda to dobry klucz pneumatyczny i ciśnienie 6 bar.
  
 
Owszem jest ale trzeba mieć wprawę. Zakładasz nasadkę z pokrętką na śrubę i zapierasz o np. wachacz czy podłużnicę (zależy od długości klucza) i walisz rozrusznikiem (tylko tak żeby nie odpalił. Ale jak mówię dość ryzykowne i trzeba mieć wprawę ale jak się umie to jest najprostrzy sposób i najskuteczniejszy
Pozdro
  
 
hm,a jakos da sie zablokowac naped ? niemam dostepu niestety do klucza pneumatycznego :/ silnik wisi na kolku drewnianym,pasek rozrzadu luzno lata,wole z rozrusznikiem nie ryzykowac,

a tak wogole to odkrecam w lewo czy w prawo ta srube ? wole sie upewnic :]

[ wiadomość edytowana przez: maspex dnia 2007-08-20 22:06:49 ]
  
 
Hmm no to masz problem bo ten mój sposób to tylko działa przy kompletnym silniku
W takim razie wymontuj rozrusznik i jakos zablokuj koło zamachowe np sporym śrubokrętem.
A odkręca sie przeciwnie do ruchu wskazówek zegara


[ wiadomość edytowana przez: doman1001 dnia 2007-08-20 23:09:36 ]
  
 
wrzuć jakiś bieg i niech ktoś ciśnie hamulec nożny (oczywiście silnik ma być wyłączony) - w ten sposób będziesz mieć zblokowane koło pasowe.
  
 
z hamulcem juz probowalem,dalej sie wal obraca,a raczej nie przyblokuje kola,bo na wylot nic nie wloze,zaraz rolka od paska rozrzadu pod spodem siedzi,myslalem,zeby kawalek pniaka podlozyc zeby zblokowal troche,ale niewiem czy wal albo lozysko nie pojdzie
  
 
Z tego co pamietam mój mechanik robił to blokujac wieniec koła zamachowego przy obudowie.
Pozdrawiam.
Misio
  
 
wiesz mzoe czym blokowal ? dobre warsztaty maja specjalne do tego narzedzia,a ja mogelomem co najwyzej
  
 
W Twojej sytuacji pozostaje tylko wykręcić rozrusznik i zablokować wieniec naprawde dużym śrubokrętem. Oczywiście w dwie osoby.
  
 
zablokowalem kolo łomem i 2 klucze wygiolem :/ nieidzie
  
 
Zacznij od zakupu porządnych kluczy. Klucz, który się zgiął nadaje się co najwyżej na dekoracje świąteczne. Dobry klucz się nie wygina tylko pęka jeśli już.
  
 
Cytat:

Mam straszny problem,niewiem jak odkrecic kolo pasowe(te co napedza rozrzad



Tak tylko w kwestii formalnej - pasowe, czy zebate? W Sonacie pasowe napedzajace klime, alternator i wspomaganie schodzi po odkreceniu 4 srubek '10', do napedzania rozrzadu - zebate..
  
 
no to zebate :] dopiero drugi mechanik mi je odkrecil,zrobil jakis trik (chyba jakos wal zablokowal na skrzyni),bo pneumatycznym kluczem nie szlo odkrecic. Poluzowala sie sruba od napinacza,mechanik zle przykrecil,ale autko jezdzi. Wychodzi,ze z zupelnie luznym paskiem mozna jezdzic