Astra - bardzo słabe ogrzewanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, mam problem :/ poniewaz mam baaardzo słabe ogrzewanie :/ w lecie myslalem ze ok ale zrobilo sie zimno niebardzo to dziala :/
Mianowicie problem polega na tym ze wskaxnik temperatury pokazuje mi jakas dziwna temperature :/ pomiedzy niebieskim polem a 90 , tam caly czas jest wskazowka :/ jak sie rozgrzeje jak stoje w korku to dochodzi do 90 ale nigdy w zyciu nie widzialem wiecej :/ wlasnie wymienilem termostat taj jak by ciasno wchodzil ale zamocowalem i jest to samo :/ czego to moze byc wina? ponoc w 1,7D sam uklad sie odpowietrza, wiec juz sam nie wiem :/
chlodnica jest raczej ciepla a ja nie kojarze nawet zeby mi sie wlaczyl wentylator kiedys :/
  
 
To dziwne, a na postoju jak sie nagrzeje to tez sie nie załącza wentylator i temperatura nie dochodzi do 90 stopni ? może wskażnik tylko do bani, co do słabego ogrzewania to wątpię zeby bylo tak i w twoim przypadku ale jak masz czas to wyjmij nagrzewnice i przepłucz jakims odkamieniczem lub specjalnym srodkiem, u mnie prawie nie grzało a teraz nagrzewnica daje jak nowa.
  
 
wiesz wlasnie to jest dziwne ze jak na postuiju stoi i stoi z wlacoznym silnikiem do dochodzi do 90 dzsiaj mi sie udalo przejsc 90 C ale nieznacznie a wentylator sie nie wlaczyl :/
jak jest normlanie to dochodzi do polowy pomiedzy niebieskim a 90, jak dluuzej postoi np w korku to dochodzi do 90 ale niekojarze zeby sei wentylator włączył.

A tak pozatymjak sie dobrac do nagrzewnicy?:>
  
 
Niestety te dieselki ( 1,7 ) tak już mają , tzn. bardzo wolno nagrzewają się ich układy, co skutkuje dość słabym w porównaniu do większych pojemności ogrzewaniem. Natomiast jeśli chodzi o temperaturę pracy układu chłodzącego - żaden z diesli w Oplach raczej nie przekracza 90 stopni. Zaobserwowałem to w Astrze F 1,7 D, Astrze G 2,0 DTI oraz aktualnie Vectrze C 2,2 DTi. W tej ostatniej ogrzewanie jest bardzo wydajne i szybko odczuwalne.
Pozdrawiam
  
 
juz wlasnie sie dowiedzialem ze disle wlasie tak maja a ja niepotrzebnie zainwestowalem w nowy termostat
a co do ogrzewania to prawdopodonie mam zatkana nagrzewnice, ale jak widzialem to zeby sie do niej dostac to dramat :/
a nie wiem czy uda mi sie ja jakos przedkac? czy bede musial kupowac nowa :/ a wypadalo by to zrobic przed zima bo zamarzne :/ nie jest tragiocznie bo cos wieje cieplym powietrzem ale bez rewelacji :/
  
 
termostat do wymiany ----> Dixi-car
  
 
GSI , ale ja juz wymienilem termostat i nic to nie zmieniło
  
 
Rada jest taka: najpierw postaraj się wyczyścić tę nagrzewnicę która jest w samochodzie, jeżeli ona nie ma żadnych nieszczelności to ją zostaw !!! Szkoda wydawać pieniadze na nową. Kiedyś miałem to samo w vectra `92, brak ogrzewania a temp. oki. fakt że ciężko sie dostać do nagrzewnicy bo trzeba rozbierać te plastiki przy dźwigni zmiany biegów i nie tylko ale to jest do zdobienia na podwórku (jeżeli w Twoim aucie nagrzewnica jest tam gdzie była a moim, ale tak najprawdopodobniej jest) Z kolegą spędziliśmy około 3-4 godz. przy tym zabiegu, a płukanie wykonaliśmy strumieniem wody pod ciśnieniem (takim z kranu) wypłynęło z niej ciężko opisać ten syf, ale po zamontowaniu i zalaniu płynem grzanie pierwsza klasa !!! Koszt w zależności jakie piwko lubi Twój kolega. Pozdrawiam (a przy plastikach powoli, lubią się łamać )
  
 
dzieki w weekend sie za to zabiore kurcze ale wyapdalo by wtedy spuscic plyn chlodniczy, chyba i potem wlac ten sam czy juz nowy?
  
 
Tak musisz spuścić płyn z układu i to praktycznie cały bo nagrzewnica znajduje się dość nisko. Jeżeli płyn był dawno wymieniany lepiej zalać nowy, koszt jest niewielki a spokój na kolejne zimy gwarantowany. Powodzenia
  
 
Ja jak miałem astrę 1,7 TD to też mi słabo grzała. Okazało się, że było mało płynu w zbiorniczku wyrównawczym dolałem do maksa i problem ustąpił.
  
 
U nas tez byl problem tego typu. Nie pomogla wymiana termostatu, ani tez przeplukanie nagrzewnicy (mozna to zreszta zrobic nie wyciagajac jej. Wystarczy sciagnac przewody z obiegu i przeplukac ja cisnieniem wody). Wkoncu poleciala nam pompa wody. Po jej wymianie wogole nie narzekamy na ogrzewanie. A co temperatury to w trasie ma okolo 80 C. W korkach dochodzi do 85C.