Ogrzewanie tylnej szyby

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam,
posiadam 306 1,6 '99 i mam prblem bo nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby .. nie wiem co sie stało bo bezpieczniki wszystkie są w pozadku a raczej zadnego spiecie nie bylo, poprostu przestało działac z dnia na dzien.

czy jest mozliwe to ze mogl zespuc sie włącznik ogrzewania? bo jak sie go wciska wraca spowrotem bez reakcji, nic sie nei swieci

dziekiz a pomoc
  
 
na 99,9% przpalony przekaznik, mialem tak samo w 405, musisz poprostu go wymienic, jest to koszt ok 10zl. za polski zamiennik, dziala bez problemu. Przekazniki powinny znajdowac sie gdzies za skrzynka bezpiecznikow.
Pozdrawiam
  
 
no wlasnie tak myslalem bo jest taka sprawa ze jak przkrece kluczyk w stacyjce i wcisne przycisk ogrzewania szyby to slychac taki dziwny odglos "pstryk" gdzies z okolice skrzynki z bezpiecznikami.. ale sprawdze to dzieki za info
  
 
aha a jeszcze mam pytanie czy ten przkaznik ma jakas swoja nazwe? do czego on jeszcze jest oprocz ogrzewania szyby??
  
 
jaka ma nazwe to ja ci nie powiem ale odpowiedzialny jest tylko za szybe, wymontuj go i podjedz do sklepu, napewno ci cos dobiora, jest tam ich kilka wiec najprosciej wyjmowac pojedynczo i kazdy obejrzec czy nie jest nadpalony, ja wlasnie tak to sprawdzilem. A ten "pstryk" znaczy ze to juz na 100% przekaznik.
  
 
No nie jest tak łatwo. W 306 ten przekaźnik to układ elektroniczny- czasowy. Przycisk jest tylko łącznikiem który wyzwala i kasuje czasówkę[nie jest to przełącznik]. Przekaźnik jest nad bezpiecznikami w kabinie, pomarańczowy. Jak stuka to jest nadzieja. Może problem jest przy szybie, trzeba sprawdzić czy pojawia się napięcie na kablach. Szybę zabezpiecza bezpiecznik F5. Czasówkę zabezpiecza F3