Pali sie literka K na desce rozdzielczej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam mam problem z peugeot 406 rocznik 98 silnik 2.0 16v. na zimno dziala bez problemu potem po x kilometrach ale po trasie czyli troche jezdzony wariuje czyli nagle zapala sie kontrolka ze cos z elektonika silnika i jak dodam gazu gasnie ta kontrolka.czasem silnik gasnie na wolnych obrotach. silnik krokowy sprawdzony sonda lambda dziala. pooooomocy.


[ wiadomość edytowana przez: elmo3000 dnia 2006-08-28 18:50:12 ]

[ wiadomość edytowana przez: elmo3000 dnia 2006-08-28 18:51:44 ]
  
 
Objawy wskazuja na MAP Sensor

Jesli jestes troche oblatany w elektronice sprawdz wlasnie jego dzialanie. Znajduje sie na kolektorze dolotowym od wewnetrznej strony. Jesli staniesz twarza do samochodu to znajduje sie on po prawej stronie zaraz za przepustnica.

Jak zabierzesz sie za czyszczenie przepustnicy to bedziesz mial latwy dostep do MAP Sensora i... jego tez mozna delikatnie przeczyscic.

Potem odlacz akumulator na kilkanascie minut, zeby komputer stworzyl nowa mape wtrysku.

Moze zadziala
  
 
Witam,

Ja posiadam peugota 306 1,6 i jezeli chodzi o zapalona literke K tez miałem taki problem raz za czas ie zapala i pozniej gasnie. Znajomy mechanik poweidział ze to wynik zlej mieszanki paliwa.

Sposob na literke K? zrestartuj akumulator czyli odkrkrec kleme i zaloz spowrotem....