Jakie przewody zapłonowe? Carina E 1.6 4AFE Lean Burn

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jakie przewody zapłonowe? Carina E 1.6 4AFE Lean Burn
Zakupiłem już świece NGK Laser Platinum
BKR6EP-13 (o cenę nie pytajcie)
Potrzebuję dobrych kabli zapłonowych.
Jakie zatem ???
  
 
Cytat:
2007-09-21 21:10:12, Frodo76 pisze:
Jakie przewody zapłonowe? Carina E 1.6 4AFE Lean Burn Zakupiłem już świece NGK Laser Platinum BKR6EP-13 (o cenę nie pytajcie) Potrzebuję dobrych kabli zapłonowych. Jakie zatem ???


ORYGINALNE oczywiscie.
Chyba ze wolisz podroby sa znacznie tansze a wygladaja jak prawdziwe....chociaz czasami nawet nie wygladaja.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
ORYGINALNE oczywiscie



Jestem za! Ponoć na tym się nie oszczędza.
  
 
Hmmm, troszkę nie bardzo wiem jak rozumieć określenie ORYGINALNE.
Z tego co wiem, to Toyota nie produkuje kabli, montuje produkty podwykonawców.
Myślałem o SENTECH'u, ale nie wiem już sam.
  
 
Jak wymieniałem przewody u siebie to poszedłem na łatwizne i zamówiłem w serwisie Toyoty, takie jakie powinny być zamontowane w moim silniku. Pewnie trochę przepłaciłem ale miałem pewność że są oryginalne.
  
 
Cytat:
2007-09-21 22:20:50, Frodo76 pisze:
Hmmm, troszkę nie bardzo wiem jak rozumieć określenie ORYGINALNE. Z tego co wiem, to Toyota nie produkuje kabli, montuje produkty podwykonawców. Myślałem o SENTECH'u, ale nie wiem już sam.


Myslac w ten sposob to samochodow tez nie produkuje.
Oryginalne to to co zaleca producent cokolwiek sie miesci w opakowaniu Toyota Genuine Parts.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
No to jo.
Dzwonimy do TOYOTY.
Chyba, że ma ktoś lepsze pomysły?
  
 
Cytat:
2007-09-22 10:37:55, Frodo76 pisze:
No to jo. Dzwonimy do TOYOTY. Chyba, że ma ktoś lepsze pomysły?



Pomysł mam taki:
Wypytac kolesia z serwisu :jaki producent? Jakie to maja byc przewody? i szukać na własną rękę. Może będzie taniej.

Jak Ci nie udzielą takiej informaci napisz do mnie na priv numer nadwozia swojego auta,to we wtorek miałbym pełne info na ten temat.
Nara
  
 
Cytat:
2007-09-22 20:51:08, cariniarz pisze:
Pomysł mam taki: Wypytac kolesia z serwisu :jaki producent? Jakie to maja byc przewody? i szukać na własną rękę. Może będzie taniej.[...]



A po co pytać ? Nie lepiej popatrzeć co jest na starych napisane ?
Podpowiem: Yazaki. A teraz wieeeelka flacha temu, kto znajdzie takie kable poza ASO i taniej.
Jeszcze większa temu, kto mi gdzieś znajdzie wydech firmy Futaba do Cariny 2,0i kombi (poza ASO i taniej niż w ASO)
Pozdro.
  
 

2007-09-23 00:57:28, Perzan pisze:
A po co pytać ? Nie lepiej popatrzeć co jest na starych napisane ?


Pytam, bo jak to na forum: jeden poleca tamto a drugi owamto.
Myślałem, że może znajdzie się ktoś kto wymieniał ostatnio kable WN i ma jakieś konstruktywne przemyślenia w tej materii.
Pytałem w kilku punktach o kable i sprzedawcy polecają różne różności.
Najlepszy numer był jak pytam panienkę o kable, ona szuka w komputerze szuka i mówi mi, że ma podróby (tańsze) i oryginały(droższe).
No to ja pytam grzecznie panienki jakiej firmy są te oryginały? A ona mi na to, że JAPOŃSKIEJ FIRMY. Po chwili drążenia dowiedziałem się jeszcze, że w czarnym pudełku. I tyle. Szczegółów oczywiście zero.
I tak łażę po sklepach i internecie i im więcej szukam tym mniej wiem.
  
 
Cytat:
2007-09-23 00:57:28, Perzan pisze:
A po co pytać ? Nie lepiej popatrzeć co jest na starych napisane ? Podpowiem: Yazaki. A teraz wieeeelka flacha temu, kto znajdzie takie kable poza ASO i taniej. Jeszcze większa temu, kto mi gdzieś znajdzie wydech firmy Futaba do Cariny 2,0i kombi (poza ASO i taniej niż w ASO) Pozdro.



Kiedys gadalem z chlopakami w pimagu to powiedzieli ze maja naprawde dobre wydechy u siebie jakiejs polskiej firmy i wytrzymuje przeszlo 60tys km bez prblemu a gwara na 3 lata....

Futaba to nasze orginaly montowane w japonii 13 lat temu ?

Yazaki to juz robi w europie:


YAZAKI SLOVAKIA S.R.O.


Lehotska Cesta 2 971 80 Prievidza 1 - SŁOWACJA
Tel: +421 (46) 515 01 11 - Fax: +421 (46) 515 05 39

MOze maja jakies przedstawicielsytwo ale nie wglebialem tematu


[ wiadomość edytowana przez: Cromm dnia 2007-09-23 09:40:25 ]
  
 
Cytat:
2007-09-23 09:30:10, Cromm pisze:
Kiedys gadalem z chlopakami w pimagu to powiedzieli ze maja naprawde dobre wydechy u siebie jakiejs polskiej firmy i wytrzymuje przeszlo 60tys km bez prblemu a gwara na 3 lata.... Futaba to nasze orginaly montowane w japonii 13 lat temu ? Yazaki to juz robi w europie: YAZAKI SLOVAKIA S.R.O. Lehotska Cesta 2 971 80 Prievidza 1 - SŁOWACJA Tel: +421 (46) 515 01 11 - Fax: +421 (46) 515 05 39 MOze maja jakies przedstawicielsytwo ale nie wglebialem tematu [ wiadomość edytowana przez: Cromm dnia 2007-09-23 09:40:25 ]


Cromie bez jaj 60 000 to jakies scierwo.Mam Forda z oryginalnym wydechem zrobilem nim 160 000 jak go kupilem to juz mial niewiadomo ile na nim zrobione wymienilem tylko raz lacznik plecionke na oryginal i nie widze zadnych sladow konca ...owszem skorodowala troche zewnetrzna oslona koncowego tlumika ale tam jest blacha wielowarstwowa.
W zyciu bym nie zalozyl zadnej podroby do swojego auta.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2007-09-23 08:38:14, Frodo76 pisze:
2007-09-23 00:57:28, Perzan pisze: A po co pytać ? Nie lepiej popatrzeć co jest na starych napisane ? Pytam, bo jak to na forum: jeden poleca tamto a drugi owamto. Myślałem, że może znajdzie się ktoś kto wymieniał ostatnio kable WN i ma jakieś konstruktywne przemyślenia w tej materii. Pytałem w kilku punktach o kable i sprzedawcy polecają różne różności. Najlepszy numer był jak pytam panienkę o kable, ona szuka w komputerze szuka i mówi mi, że ma podróby (tańsze) i oryginały(droższe). No to ja pytam grzecznie panienki jakiej firmy są te oryginały? A ona mi na to, że JAPOŃSKIEJ FIRMY. Po chwili drążenia dowiedziałem się jeszcze, że w czarnym pudełku. I tyle. Szczegółów oczywiście zero. I tak łażę po sklepach i internecie i im więcej szukam tym mniej wiem.


Praktyka jest taka ...o ile cewki podroby zdaja egzamin o tyle kable nie lub na b krutko.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2007-09-23 09:30:10, Cromm pisze:
Kiedys gadalem z chlopakami w pimagu to powiedzieli ze maja naprawde dobre wydechy u siebie jakiejs polskiej firmy i wytrzymuje przeszlo 60tys km bez prblemu a gwara na 3 lata....



To rzeczywiście rewelacyjny wynik... tylko co w takim razie powiedzieć o wydechu który ma 14 lat, na 100% ćwierć miliona km, o ile nie 350+ i cały czas ma się zdrowo ?
Może jak na polski produkt to faktycznie dobry wydech ale jakoś te 60kkm do mnie nie przemawia

Cytat:
Futaba to nasze orginaly montowane w japonii 13 lat temu ?



Tak, a nawet 14
Szukałem po sieci tematu Futaba i jedyne co znalazłem to tłumiki do silnoczków modelarskich i zdalne sterowanie

Cytat:
Yazaki to juz robi w europie: YAZAKI SLOVAKIA S.R.O. Lehotska Cesta 2 971 80 Prievidza 1 - SŁOWACJA Tel: +421 (46) 515 01 11 - Fax: +421 (46) 515 05 39 MOze maja jakies przedstawicielsytwo ale nie wglebialem tematu



Ojjj... to żeś mnie zmartwił

Frodo76, może chodziło jej o Seiwa ? Podobno produkt JP do kupienia w JC. Marcinm na takich jeździ, może coś podpowie ?
Ja jeszcze oryginały morduję i nie narzekam
Pozdro.
  
 
U mnie tlumik mimo 14 lat i 227tys km jest w wysmienitej kondycji, wygrzewa sie tylko w jednym miejscu punktowo na tlumiku koncowym , nie wiem czemu ale coz...
  
 
Miały być o kablach a skończyło się na przechwałkach, kto ma lepszy tłumik. Pobijcie się jeszcze.
  
 
byle nie SENTECH, kupiłem i po pierwsze to maja za długie fajki, po drugie za lużne zatrzaski które sie nie zatrzaskuja tylko latają. Tragedia, kiedyś miałem kable z JanMoru za 50 zeta i były o niebo lepiej wykonane, a oryginały sa za 135PLN.
  
 
130 PLN za oryginały? Taniocha. Mam nadzieję, że i u mnie serwis tyle zaśpiewa, o ile to cena serwisowa .
  
 
Cytat:
2007-09-26 20:18:34, Frodo76 pisze:
130 PLN za oryginały? Taniocha. Mam nadzieję, że i u mnie serwis tyle zaśpiewa, o ile to cena serwisowa .





Pomnóż to razy 3 lub 4
  
 
Cytat:
oryginały sa za 135PLN



O kurde, to mnie TOYOTA naciągnęła - dałem za swoje 360 pln minus 5% rabatu