[Scoupe] obrotomierz raz dziala raz nie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam taki problem a mianowicie ostatnio po wymianie silnika obrotomierz dzialal ale jak przygazowalem to obroty szly do gory i potem spadaly do 0 i znowu wracaly na dana ilosc obrotow teraz mam tak ze czasami zadziala przy odpalaniu wskazowka troszke poskacze i spada na 0
Jest to scoupe z 92r czym to moze byc spowodowane moze cos nie laczy przy silniku ? Czy raczej szukac przy liczniku ?

[ wiadomość edytowana przez: Coolame dnia 2008-05-28 09:30:37 ]
  
 
szukaj przyczyny w połaczeniu,jezeli przed wymiania silnika dzialal,to jakis kabelek nie styka(nie w liczniku)
  
 
Chodzi mi wlasnie o to ktory to kabelek moze byc bo osttnio szukalem pod maska i ruszalem prawie kazdym
  
 
Ja silnika nie wymienialem a obrotomierz tez swiruje, ale tylko jak jest zimny silnik, potem chodzi jak nowy;p
Problemy zaczeły sie gdy padł mi Power transistor(Modół zapłonowy).
Od momentu wymiany zaobserwowałem ten problem.
Sprawdzałem palmtopem i podczas gdy obrotomierz leży odczyty obrotów z ECU sa normalne, a więc sygnał do ECU dochodzi.
  
 
No ja mam odwrotnie bo teraz dziala tylko po odpaleniu :/ przez jakas minute a czasami wogole orietuje sie moze ktos ktory to dokladnie kabelek to bym sobie sprawdzil czy moze nie ma jakiejs przerwy

[ wiadomość edytowana przez: Coolame dnia 2008-05-29 11:05:25 ]