Chce kupić samochód BMW - pytania i odpowiedzi! - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2005-10-29 10:14:21, michal25 pisze:
co do 2.7 to tez mi sie wydaje ze powinien byc bardzo trwaly ale slyszalem ze kilku kolesiom padlo (zarzneli je) , jesli chodzi o 2.0 to wszyscy go polecaja przynajmniej ci ktorych znam , no nie wiem co zrobie na razie mi sie nigdzie nie spieszy i pomalu przemysle temat pozdrawiam


co do 2.0. Napewno nie jest to trwalszy silnik od 2.7, osobiści bym go nie kupił(2.0), no chyba że byłaby w idealnym stanie taka E30-tka, a dlaczego bym nie kupił? Ano dlatego, że 2.0 spala prawie tyle co 2,5, kopa ma dużo gorzszego i trwałość taka samą, 2.0 tak naprawdę ciagnie dopiero od wysokich obrotów i żeby wykorzystać jej moc 129KM trzeba ostro wkręcac, a żeby było śmieszniej to 2.0 z moca 129KM ma nawet gorsze parametry niż 2,7 122KM. np do 100km/h i elastyczność, mało tego pali mniej, największa wadą tej jednostki(2.7) jest to, że rocznik auta jest juz "wiekowy" ale przy dzisiejszych cenach myślę, że to zchodzi na drugi plan(rocznik).
Z częsciami ponoć nie ma problemu.


[ wiadomość edytowana przez: Jeztom dnia 2005-10-29 11:12:03 ]
  
 
Co do Autokapitol hmm różnie bywa, moze ktoś kupił autko które mu się psuje i teraz próbuje się odegrać na tej firmie hmm a może to prawda. Mam zaprzyjaźniony komis który ma ok 200aut na placu, więc dosyć spory, no i plotek na temat niego oraz jego właściciela znam tyle że książkę bym napisał. Baardzo często zdaża sie że ludzie kupują tam złomy a potem nażekają że komis im takie wepchnoł, inna bajka to znów babie spieszyło się pilnie z kasą no to szef powiedział że od ręki to moze jej dać 10 tyś ale przyjdzie podpisać umowe jak autko się sprzeda, no i po tygodniu tak się stało tylko że autko posżło za 17 i jak baba zobaczyło to na umowie to potem zaczeła rozpowiadać że oszukał ją na 7 tyś a to przecież gówno prawda bo sama mogła wstawić normalnie autko do komisu za 17 i czekać na klienta ale się jej spieszyło i zgodziła się na kwotę którą jej zaoferowano, przecież wiadomo że nikt z łaski nie wypłaca takiej kasy tylko musi na tym zarobić, no ale niektórzy nie potrafią tego zrozumieć.
Ja bym wybrał kilka ciekawych ogłoszeń z np mobile.de i pojechal do niemiec oglądać, myślę że nie wrócisz z pustymi rękami. Ja jak kupowałem E38 to byłem właściwie w 2ch miejscach, tylko że w jednym były dwie, jedna mi stanem nie odpowiadała a 2ga ceną, no i pojechalem 300km dalej i u polsko-iraccko-niemieckiego turka kupiłem zajebistą 740, chyba niektórzy co je widzieli na zlocie mogą to potwierdzić.

Kolejna sprawa to zakup 327 hmm niektórzy chwalą aa hmm wad nie znam Jedyna to żadko spotykane i może być problem z częściami do samego silnika. Ja bym osobiście wolał 325 albo wogóle 535 A tak na marginesie jakbyś chciał to mam 730 E32 z 91/92 tanio do sprzedania ale więcej na prv. Wszystko po legalu no i możesz sobie pojeździć przed zakupem - zapraszam
  
 
Muwilem to raz i powiem jeszcze raz samochud w dobrym stanie i orginalnym przebiegiem jest drozszy bez polat niz w polsce po oplatach mam znajomego w niemczech ktury ma komis(polak)i sam muwil co pow na poczatku i potwierdza ze on i turcy, ruskie cofaja liczniki szpachla itp. i dla tego jezeli np.E-38(co sam widzialem)u nich na placu stoja mp.95r za 5600 euro a u prywatnego wlasciciela za 8000 czyli jaki to musi byc zlom jak juz prawie 3000 euro tanszy to ile oni za niego dali kolo 4000 euro(juz dwa razy taniej) i ten znajomy sie smieje z tych co kupuja auto na placu owszem zdarzy sie jakis przypadek na jakis czas.Dla tego jak ktos szuka auta z zagranicy niech w opcji zaznaczy tylko prywatne ogloszenia i wtedy zobaczy po ile chodza dobre samochody
  
 
Ja i moi znajomi kupiliśmy już kilka aut od handlarzy (turki lub już w polsce) i na temat moich 5 mogę powiedzieć że były suuper.
  
 
hej

325e zostala juz sprzedana

w poniedzialek jade zobaczyc 320 z 1988 do Tarnowskich Gór,
jak ja obadam chlopakli dam znac

pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-10-30 18:58:29, michal25 pisze:
hej 325e zostala juz sprzedana w poniedzialek jade zobaczyc 320 z 1988 do Tarnowskich Gór, jak ja obadam chlopakli dam znac pozdrawiam



W komisie u znajomego stoi kilka różnych beemek, od 318 po 735 - od E30 po E46. Wpadnij. AutoKomis "RONI" ul. Kredytowa, Katowice-Ligota (Brynów)
  
 
Cytat:
2005-10-29 13:17:10, Aldik pisze:
żadko spotykane i może być problem z częściami do samego silnika.


325e nie jest taką żadkością, a pozatym większość części to te z 320/325, Aldik to ten sam typ silnika m20, zobacz sobie na ETK, praktycznie te same numery części. pzdr
  
 
Cytat:
2005-10-30 22:48:57, Aldik pisze:
W komisie u znajomego stoi kilka różnych beemek, od 318 po 735 - od E30 po E46. Wpadnij. AutoKomis "RONI" ul. Kredytowa, Katowice-Ligota (Brynów)



ogladalem ich oferte i nie maja na www nic ciekawego 325 bez gazu to zalamanie dla portfela

pozdrawiam
  
 
Będzie lada dzień podobno ładna 318, Jak będę coś dokładnie wiedział to dam Ci znać.
  
 
Cytat:
2005-10-31 23:26:07, Aldik pisze:
Będzie lada dzień podobno ładna 318, Jak będę coś dokładnie wiedział to dam Ci znać.



a co to za ogloszenia i reklamy? ;]
  
 
Cytat:
2005-11-01 05:37:19, tolo84 pisze:
a co to za ogloszenia i reklamy? ;]


To nie reklama tylko informacja a reklamowych udziele tylko na prv
  
 
Cytat:
2005-11-01 13:16:19, Aldik pisze:
To nie reklama tylko informacja a reklamowych udziele tylko na prv




taa juz nie kombiniuj, wiadomo ze chesz opchnac jakas fure albo twoj znajomy...
  
 
Reklama to jest Tolo w twojej sygnaturce i to juz kolejna
  
 
  
 
Witam, poniewaz przymierzam sie do spelnienia marzenia o bmw E-30 touring chcialbym poznac zdanie fachowcow na ten temat, a konkretnie tego modelu, powiem ze nie zalezy mi na osiaganiu predkosci kosmicznych czy paleniu opon itp. dlatego silnik moze byc 1.6, co sadzicie jaki najklepszy silnik do takiego autka. Czy mit o "drogim w utrzymaniu bmw" to tylko mit, czy koszty utrzymania sa podobne - niewiele wieksze od VW czy Opla ?
poniewaz jestem z Lodzi moja uwage zwrocil ten konkretnie model, co o nim sadzicie?

Bmw E-30 Touring


btw. jesli ktos bylby chcetny do pomocy przy zakupie takiego autka, wie co trzeba posprawdzac - jak to powinno smigac - to chetnie wynagrodze krata browara pomoc

[ wiadomość edytowana przez: stasiu dnia 2005-11-06 22:01:47 ]
  
 
siema fajne auto i sianko tez dobre sam posiadam taki model i z tym silnikiem i jestem zadowolony ale załuje ze nie znalazłem z m20b25
Auto prezentuje sie niezle pojedz pojezdzij i napisz jak sie smiga. Co zauwazyłes i postaram sie doradzić a jak co zapraszam na priv
  
 
Fajnego tego fiat miałes

Jesli nie zależy Ci na "dopalaniu" to 2.0 bedzie ok (1.6, 1.8 tez) ale..
Jeztom pewnie napisze ze tylko 2.4TD to słuszny wybór ja napisze ze 2.5i i tylko takiej bym szukał.. ale BMW ma silniki raczej wysoko obrotowe wiec spalac musza..

Co do Twojego linka to.. nic rewelacyjnego i tragicznie zrobiona instalka gazu (do przeróbki ) duzo taniej i ciekawiej mozesz kupic, juz teraz..
Pamietaj nie spiesz sie! to podstawa przy kupnie BMW
Co nagle to po diable
  
 
Mi osobiście ten kombik nie wpadł do gustu, co do pojemności to jeżeli rzeczywiście nie masz ochoty na szybko jazde i jesteś bardzo spokojnym kierowcą to wybór silnika należy do Ciebie, co do spalania to bardzo podobne, ale to już znajdziesz w innym poście "ile pali Twoja becia.."
Co do kosztów utrzymania to bmw jest chyba jednym z tańszych aut, części wszędzie pełno i gęsto, wybór olbrzymi i ceny przystępne. Do Matiza możesz mieć problemy dużo większe z częściami niż do bmw.
  
 
co do cen czesci to sie nie zgodze bo np klocki hamulcowe do opla czy vw z podobnego rocznika beda o 50% wyzsze (do astry za 30zl kupisz a do e36 ponizej 70 nie widzialem), amortyzatory tez sporo drozsze. jedynie filtry kosztuja podobnie wiec nie zgodze sie ze bedzie tak tania w utrzymaniu jak opel czy vw. ale tez nie ma co porownywac bmw z tymi markami.
  
 
Cytat:
2005-11-06 22:57:43, tolo84 pisze:
co do cen czesci to sie nie zgodze bo np klocki hamulcowe do opla czy vw z podobnego rocznika beda o 50% wyzsze (do astry za 30zl kupisz a do e36 ponizej 70 nie widzialem), amortyzatory tez sporo drozsze. jedynie filtry kosztuja podobnie wiec nie zgodze sie ze bedzie tak tania w utrzymaniu jak opel czy vw. ale tez nie ma co porownywac bmw z tymi markami.



Ciekaw jestem tylko czy ta Astra z klockami za 30zł będzie wogóle hamować, ja kiedyś zaoszczędziłem w 20 letnim audi i kupiłem klocki za 50 zamiast 100 i potem hamowanie ala "Flinstonowie"