Ukł chłodzenia poraz kolejny

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam problem z ukł. chłodzenia silnik 1.6 16v bez klimy
Objawy:
*Ucieka mi płyn (czasem około litra na 100km, czasem wcale)
*nawet jeżeli nie ucieka, płyn na max , to jak autko stoi na wolnych obrotach to zdarza się nie jest to normą, że z nawiewu leci zimne powietrze jeżeli go przygazuje tak do 2tyś to jest ciepłe.
*z nawiewu czasami śmierdzi płynem
* dywanik pasażera jest suchy, pod autem też
*układ raczej nie jest zapowietrzony bo mam instalkę gazową, a reduktor nie zamarza.
moje podejrzenie to:
Nieszczelna nagrzewnica- ale czy wtedy nie był by mokry dywanik od strony pasażera. Zanim rozbiorę pół auta proszę o ewentualne porady (może ktoś miał podobne objawy)
a moderatora proszę o nie zamykanie mojego postu mimo że jest kilka podobnych to jednak chciał bym uzyskać parę podpowiedzi



  
 
zamiast prosić o nie zamykanie tematu może wypadałoby zajrzeć do wyszukiwarki i dokładnie przeczytać wyszukane tematy - było z milion razy - zaglądałeś pod korek oleju ?
 
 
zapomniałem dopisać że wyszukiwarka daje wynik że to nagrzewnica, ale właśnie wtedy by ciekło na dywanik,
i nie jest to uszczelka pod głowicą (olej w porządku)
  
 
Cytat:
i nie jest to uszczelka pod głowicą (olej w porządku)



To ,że olej jest ok ,to nie znaczy ,że nie padła uszczelka.Czasami tak puści uszczelka,że woda jest tylko spalana ,tak miałem kiedyś. Zaniki ogrzewania też dają do myślenia ,jest to objaw robienia się bąbli gazowych w płynie ,właśnie od padniętej uszczelki i przedmuchów.
  
 
Mówisz że pod autem sucho wiec pewnie nie pomogę ale ja tez musiałem tyle dolewać i okazało się ze była walnięta pompa wody. Sprawdź dokładnie czy Ci nie cieknie płyn po misce olejowej. ja na początku też myślałem że nagrzewnica bo kapanie było niezauważalne wręcz. Dopiero na kanale szło zauważyć że coś jest niehalo:p a płyn też wtedy szło wyczuć w aucie niewiedzieć czemu:p
  
 
Cytat:
2009-03-01 17:14:29, seba2020 pisze:
...a moderatora proszę o nie zamykanie mojego postu mimo że jest kilka podobnych to jednak chciał bym uzyskać parę podpowiedzi


Seba, jak było coś podobnego trzeba było kontynuwać w starym wątku a nie zakładać nowy. 800 stron to jeszcze za mało?
  
 
sławcek przepraszam, oczywiście masz rację, obiecuję że to był przed ostatni raz. Niestety koledzy michu07 , i kamil76 mieli rację przedmuchało uszczelkę
tak przy okazji co jeszczę warto zrobić przy okazji wymiany uszczelki pod głowicą?



[ wiadomość edytowana przez: seba2020 dnia 2009-03-02 18:55:11 ]