Dorabianie linki zmiany biegów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

mam pytanko. Czy ktoś z was dorabiał na zamówienie linki zmiany biegów? Potrzebuje przerobić mechanizm zmany biegów z uno (na drążku) na linki, tyle ze potrzebne beda dłuzsze niż te które są w SC lub Punto.

Może orietuje się ktos jaki jest koszt dorobienia takich linek?


  
 
zdarzalo mi sie naprawiac taka linke ktora sie zerwala w pandzie, bo czas oczekiwania czasami pare dni a koszt tez spory.... one sa dosyc sztywne, wiec jezeli uda Ci sie dorwac np taka z punto lub sc to mozesz kawalek dospawac, ladnie obszlifowac, zeby potem sie nie uszkodzila gumka.... ale wiesz.... to jest taki ,,prowizoryczny" sposob.... moze sa osoby ktore zajmuja sie normalnie dorabianiem linek;] a jak bys spawal to pamietaj o duzej ilosci smaru zeby nie skorodowalo i sie nie przytarlo... w ogole przed montazem przesamaruj porzadnie;]
  
 
Mam niedaleko siebie zaklad w którym dorabiają liki, ale takich akurat nie dorabiaja. Podobno te są sztywniejsze i maja jakiś specjalny oplot. Wolał bym jednak nie kombinować i kupic cos porzadnego
  
 
Może tu:
http://www.konsor.pl/kontakt.html
  
 
niestety nie mają odpowiednich końcówek;/

koleś poradził mi żeby kupić na szrocie stare linki, wziąść końcówki i dorobić linkę odpowiedniej długości
  
 
spróbuj tutaj się dowiedzieć
www
  
 
W firmie Linmot w Częstochowie na ulicy wileńskiej 56 dorobią beż problemu. Koszt zależny od długości linki ale cena bardzo atrakcyjna.

Zapraszam na www.linmot.pl
  
 
Mogę się dowiedzieć, choć w zeszłym roku w całej Polsce nie było dostępnych pancerzy do linek zmiany biegów. To o tyle ważne, że pancerze te są dwukierunkowego działania, czyli działają zarówno na ściskanie jak i na rozciąganie. Nie wiem jak w tym roku, ale powinno być normalnie. Jak chcesz mogę się dowiedzieć co i jak, bo do swojego dorabiałem wszystkie linki.
  
 
kolejna łopata, może trzeba nowo zalogowanym dać kilka dni zanim będą mogli napisać post bo coraz więcej takich
  
 
Patrz, nie zwróciłem uwagi na daty...
  
 
ZURAW - na www.linmot.pl są dostępne wkłady, i pancerze linek zmiany biegów przez cały rok. Masz rację, że taki pancerz różni się od zwykłego kręconego z płaskownika. Pancerz do linek zmiany biegów Linmot jest skręcany wzdłużnie + posiada wkładkę POM.

średnica zewnętrzna/ średnica wewnętrzna
PAN9,6/4 - 24,00 zł/mb (ten jest najbardziej popularny w linkach zmiany biegów do samochodów osobowych)
PAN7/3 - 10,80 zł/mb
PAN12/6 - 51 zł/mb
PAN10,5/4,5 - 24 zł/mb

Linmot sprzedaje też końcówki linek zmiany biegów. Kto chce może sobie zregenerować linkę samodzielnie. W internecie jest bardzo dobre opracowanie na ten temat gdzie można się wzorować podaje link
http://punto.org.pl/zrobtosam/ogolnieprzydasiewszystkim/152
  
 
Ile kosztuje przedłużenie dwóch linek do Sieny o 100cm?