Wymiana sprężyn

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, jestem nowym właścicielem lady 2107 i nie wiem jak wymienić sprężyny.... prosze o wyrozumialość i odpowiedz.
  
 

odkręcasz amortyzator, używasz ściągacza , który wstawia się w środek sprężyny, pozaciskasz i wyjmujesz ..
  
 
Jak już uporasz się ze zmianą sprężyn to weź poprawkę że po zmianie sprężyn auto będzie stało wyżej (albo niżej) i wtedy jeśli wymieniałeś przód musisz zrobić geometrię (kąt wyprzedzenia zwrotnicy i pochylenia kół) oraz zbieżność. Jeśli tył zmienia się nastaw korektora hamowania a co za tym idzie rozkład sił hamowania.
  
 
a czy da się tam wcisnąć zwykły ściągacz do sprężyn czy musze koniecznie mieć ten wkładamy w środek? Chyba że jest jeszcze jakiś inny sposób?
  
 

Zewnętrznymi oczywiste da się, ale będzie ci trudniej, naszarpiesz się. Podejść ściągaczem też jest trudno
AvtoVaz do tego celu wymyślił specjalne urzadzenie technologiczne do demontażu sprężyn.
2 miseczki na końce sprężyny, w środek śruba ściągająca, układ jest ułożyskowany ,wiec kręcenie jest lekkie i przyjemne.
Ściskasz i nie boisz się, że sprężyna w bok wystrzeli.
  
 
no tak tylko zwykłe ściągacze mam a ten musiałbym kupować. Najgorsze że nawet gdybym go miał to przyda mi się pewnie tylko do łady dlatego to trochę bez sensu. Nic, powalczę moimi ściągaczami skoro mówisz że się da. Najwyżej troche bardziej sie spocę
  
 
tak wygląda:



koszt w tej chwili to raptem 65 zl
  
 
Dasz rade zwykłymi. Ja bez nich też sobie zakładałem.
  
 
Albo sam zrób ściągacz. Pręt gwintowany, dwie nakrętki, grube podkładki i jakiś gruby płaskownik z otworem. Na moim przykładzie:



  
 
Przednie spręzyny ściągałem używając dwóch rożnych ściągaczy.
Jednym takim podwójnym od zewnątrz

http://allegro.pl/sciagacz-sciagacze-do-sprezyn-mcperson-2-szt-260mm-i4995919863.html

i takim jednym od wewnątrz

http://allegro.pl/sciagacz-do-sprezyn-kpl-2-szt-80600-vorel-i4964694730.html

Dawało radę całkiem sprawnie.
  
 
Odgrzeję kotleta - czy ktoś wie gdzie można taki oryginalny ściągacz o którym pisał @bartixr zakupić? Może ktoś ma i chciałby się pozbyć?
  
 
coś w ten deseń

Ściągacz do sprężyn

Nie jest to ściągacz dedytkowany do Łady ale myślę, że zda egzamin. Trzeba zdemontować amortyzator i wkłada się go do środka, do sprężyny.