[VECTRA]Wysokie obroty i brak wspomagania na hamulce

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam oplowską brać..

Potrzebuje waszej pomocy.
Mam problem z autem

Auto dostaje wysokich obrotów i jednoczesnie przestało działać wspomaganie na hamulce czy ktos mial taki przypadek ??
Obie te usterki wystąpiły jednoczesnie.
Jezdze oplem vectrą 1.6 16V z 98 r. X16XEL
Jestem bezradny wobec tej usterki moze ktos z Was mial cos podobnego ??

[ wiadomość edytowana przez: NAZAR dnia 2008-01-21 08:53:04 ]
[ powód edycji: zła kategoria ]
  
 
sprawdz czy masz nie popekany przewod laczacy kolektor z pompa hamulcowa lub sama mebrane w pompie, bo najprawdopodobnie gdzies lapie lewe powietrze


[ wiadomość edytowana przez: -kudlaty- dnia 2008-01-21 12:27:09 ]
  
 
witam

Zgadzam sie calkowicie z kolegą ,,,,,

Jest to raczej napewno wina uszkodzenia przewodu serwo- kolektor ssący lub co mniej prawdopodobne ale możliwe samego serwa,,

pozdr Maxsped
  
 
Polecałbym jeszcze sprawdzić ten zaworek, który umieszczony jest na wężyku prowadzącym od kolektora do serwa. Powinien przepuszczać powietrze tylko w jedną stronę [wytwarzając podciśnienie na końcówce od serwa]. Jeśli dzieje się inaczej - hamulce mają słabsze wspomaganie, a od oparów benzyny i od naprężeń, spowodowanych nieustabilizowanym ciśnieniem w serwie, po pewnym czasie membrana ulega uszkodzeniu, powodując całkowite zniknięcie wspomagania, przez co trzeba wymienić całe serwo.

Trzeba zdjąć ten zaworek [pamiętając, którą stroną był założony - albo odpiąć przewód z serwa i kolektora - prościej] i po prostu w niego dmuchnąć. Jeśli z dwóch stron jest przepływ powietrza, to spróbuj wymienić zaworek [koszt nowego jakieś 30 PLN]. Jednak - jako, że przerabiałem już ten temat w Asci - jest wielce prawdopodobne, że padło jednak serwo.

Pytanko - a co się dzieje z obrotami silnika, jak wdusisz pedał hamulca?
Pozdr.

[ wiadomość edytowana przez: Jacek1983 dnia 2008-01-21 22:58:07 ]