Wymiana samego szkła lusterka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Wczoraj wieczorkiem zmieniałem szkła lusterkek (ojciec wyjeżdżąjąc z garażu zahaczył lusterkiem). A że chciałem troszke podpicować furke to zapodałem niebieskie szkła.

Lista rzeczy, która będzie nam potrzebna:
1. Nowe szkła lusterek. Chyba, że ktoś chce dla wprawy wyciągnąć i założyc te same.
2. Opalarka albo mocna suszarka. Ja używałem kumpla opalarki na 1 biegu, w zupełności wystarczyło.
3. Szpachelka albo coś cienkiego do podważania szkła od plastiku.
4. Okulary ochronne na oczy i rękawiczki jakieś zeby sie nie pociąc za bardzo.

Oto jak to zrobiłem:

1. Wyciągamy szkło z podstawką z lusterka. Naciskamy palcem śmiało w górnym rogu od strony samochodu, a w dolnym po przekątnej chwytamy i delikatnie wyciągamy. Powinno wyjść bez problemów.
2. Odłączamy kabelki od podgrzewania lusterek trzymajac za zalane styki sylikonem (nie trzeba zaznaczac który był gdzie bo to bez różnicy)
3. Sprawdzamy czy coś nie urwaliśmy (ja ułamałem jeden zatrzask, ale nie ma to wpływu, bo jest chyba ich .
4. Idziemy do domku, ważne aby robić to w dodatniej temp, bo szkło może pęknąć, jak bedzie się je podgrzewac.
5. Przygotowujemy stanowisko pracy, jakies gazetki, nie do czytania tylko jako podkładka pod ławe czy cos.
6. Wybieramy miejsce w lusterku od którego zaczynamy i podgrzewamy opalarką na 1 biegu. Ważne by nie trzymac opalarki w jednym miejscu bo stopimy podstawke. Podgrzewamy ruszajac szybko opalarka na góra 5 cm lusterka od krawędzi by klej nam się podgrzał pod szkłem.
7. Po podgrzaniu bierzemy szpachelke i wciskamy między podstawke i szkło.
UWAGA!!! na taśmę dwustronną na której trzyma się szkło oraz podgrzewacz. Wcisnąć szpachelke tak, aby oddzielać szkło od taśmy dwustronnej, pod spodem jest podgrzewacz.
Taśma powinna być w dobrej kondycji tzn. powinna nadal zachowywac właściwości lepkie, więc nie potrzebujemy wymieniać taśmy.
8. Jak już wciśniemy szpachelke i zacznie nam odchodzic szkło a taśma bedzie zostawać na podstawce to jedziemy szpachelką w koło podgrzewajac kolejne cm szkła lusterka.
9. Po oddzieleniu szkła od taśmy w koło podstawki, wkładamy głęboko szpachelkę i podgrzewamy środek lusterka troszkę dłużej, po czym szkło powinno bardzo łatwno nam zejść podważając szpachelką.
10. Nowe szkło montujemy w zależności od kondycji taśmy dwustronnej. Jeżeli się lepi dobrze mniej wiecej na całej powierzchni to poprostu zakładamy szkło na podstawkę i podrzewamy je troszkę. Po podgrzaniu przez szmatke dociskamy szkło do podstawki trzymajac w jednej ręce podstawke a drugą dociskamy szkło.
11. Jeżeli taśma dwustronna jest w marnej kondycji należy podkleic w rogach szkło do taśmy poxipolem czy kropelką.

Tłuczenie szkła na mniejsze kawałki tylko wydłuża czas pracy!

Życzę powodzenia!

W razie pytań proszę na priva.