Szyba czo³owa Omega B

  
Sortuj wg daty:
rosn±co malej±co
Siemka!!

Ostatnio wymieni³em szybe czo³owa w niuni. Po wstawieniu nowej gdy up³yne³o ok 2 tygodnie szyba strzeli³a od strony pasa¿era. Nie dosta³a ¿adnym gamieniem anie nie by³a ude¿ona. Szyba jest firmy pilkington orygina³ana by³a 10lat i nie mia³a pekniecia a tu nowa szyba i pek³a od strony s³upka. Jakich firm poleciacie szyby bo ta okaza³a siê szajsem przereklamowana.
  
 
Cytat:
2008-02-01 23:50:11, zorro22 pisze:
Siemka!! Ostatnio wymieni³em szybe czo³owa w niuni. Po wstawieniu nowej gdy up³yne³o ok 2 tygodnie szyba strzeli³a od strony pasa¿era. Nie dosta³a ¿adnym gamieniem anie nie by³a ude¿ona. Szyba jest firmy pilkington orygina³ana by³a 10lat i nie mia³a pekniecia a tu nowa szyba i pek³a od strony s³upka. Jakich firm poleciacie szyby bo ta okaza³a siê szajsem przereklamowana.





Podziwiam tok wnioskowania...
A mo¿e to nie wina szyby jednak?
  
 
Co¶ na rzeczy jest mi te¿ pizd³a. Ta sama firma i to szyba solar czy fotochrom jak to tam nazywaj±. I bêdê reklamowa³. Albo szyba albo monta¿ do dupy.
  
 
To widzê ¿e ja nieosamotniony jestem, te¿ mi posz³a przednio, ino orygina³
  
 
mi te¿
mia³em montowan± w firmie Jan autoszyby.
Czy zwrócili¶cie uwagê, ¿e szyby (przynajmniej u mnie - bo to ju¿ druga - pêkaj± w zimie ?)
Moje zdanie jest takie: niedok³adny monta¿ powoduje tworzenie siê przestrzeni pustych pomiêdzy s³upkiem, a szyb± i woda która tam przes±czy siê zamarza i jak wiadomo z fizyki powiêkszaj±c swoj± objêto¶æ (si³a b.du¿a) naprê¿a szybê i ..... bêc.
Na 100% to powód pierwszego pêkniêcia.
  
 
na temat firmy AUTOGLASS JAAN moge tylko powiedzieæ KRÊTACZE naprawia³em szyb solar by³a klejona przez nich dwóch miejscach na co dosta³em gwarancje, a teraz nowa szyba tak ale nie solar tylko tanie gówno bia³a. Szyba pekla od jednego miejsca klejonego po tygodniu dalszy teap bedzie w juz w s±dzie. koszt takiej szyby to 1000 z³ gdybym mia³ naprawiiac szybe za 240 z³ to i mia³ dostac zwyk³± to odrazu bym ja wstawi³ ale rozmowa przed klejenie w centrali firmy by³a zupe³nie inna, jest klejona szyba solar i jak peknie dostaje solar.
  
 
Podpowiem z mojego do¶wiadczenia z poprzedniego autka...... za ma³y dystans pomiêdzy klejem a blach± - czyli monta¿ do bani.
Co do reklamacji by³o ciê¿ko, ja wiedzia³em o co chodzi, szef warsztatu pewnie bardziej ni¿ ja, musia³em postraszyc s±dem r±bi±c w tym samym czasie zdjêcia felernego miejsca styku- poskutkowa³o.
  
 
Witam,
Mi te¿ strzeli³a w zimie ( miesi±c temu ) oryginalna i lada dzieñ bêdê zmienia³. Jakie sa Wasze wra¿enia z u¿ytkowania szyby solar ? Czy warto przep³acaæ
Pozdrawiam
Piotr

  
 
Jedn± z przyczyn pêkania jest: rdza na podszybiu, lód pod uszczelk±, kontakt szyby z ramieniem maski (wystarczy ¿e kto¶ odpowiednio "delikatnie" cofnie na nasz zderzak). Mo¿na domniemywaæ, ¿e jako¶æ (elastyczno¶æ) kleju w niskich temperaturach ma du¿e znaczenie, szczególnie przy kontakcie zawieszenia z "polsk± dziur±". Solara mo¿na kupiæ za 850 z³ z monta¿em... te¿ noszê siê z zamiarem jej kupna w lato.
  
 
W³a¶nie przed chwil± te¿ dowiedzia³em siê o rdzy na podszybiu - podobno to standard. A o solarze powiadaj± ¿e obezw³adnia GPS-a i trzeba stosowac antenê zewnêtrzn± - tylko jak ? Ja ma telefon SPV z automap± i on nie ma gniazda anteny, mam za to pok³adowy GPS Siemensa tyle ¿e z p³yt± Niemcy. Ciekawe czy da siê to jako¶ po¿eniæ, tzn oryginalny odbiornik GPS z moim telefonem ?
pozdrawiam
Piotr
  
 
Cytat:
2008-02-03 11:16:43, Musasi pisze:
mi te¿ mia³em montowan± w firmie Jan autoszyby. Czy zwrócili¶cie uwagê, ¿e szyby (przynajmniej u mnie - bo to ju¿ druga - pêkaj± w zimie ?) Moje zdanie jest takie: niedok³adny monta¿ powoduje tworzenie siê przestrzeni pustych pomiêdzy s³upkiem, a szyb± i woda która tam przes±czy siê zamarza i jak wiadomo z fizyki powiêkszaj±c swoj± objêto¶æ (si³a b.du¿a) naprê¿a szybê i ..... bêc. Na 100% to powód pierwszego pêkniêcia.



No to ju¿ wiem gdzie nie jechaæ, prawdopodobnie wybiorê siê do "Auto Szklarz M³ynarczyk" na Polnej, chyba ¿e te¿ kto¶ ma z nimi z³e do¶wiadczenia...
  
 
Cytat:
2008-02-04 13:36:03, p123 pisze:
A o solarze powiadaj± ¿e obezw³adnia GPS-a i trzeba stosowac antenê zewnêtrzn± - tylko jak?



To samo powiadaja o antyradarze. Z ta szyba mozna go sobie wsadzic w majty...

A z gpsem dlatego warto miec go oddzielnego, a nie w urzadzeniu "wszystko w jednym". Rzucisz go na tylna polke i jest ok bo komunikacja idzie po BT. Wiadomo ze trzeba wtedy dodatkowe zailanie prowadzic do samego odbiornika, ale ma to tez inne swoje plusy
  
 
Ja postanowi³em na wszelki wypadek nie wymieniaæ szyby przed koñcem zimy, a poniewa¿ wiem z do¶wiadczenia ¿e klejenie u szklarzy za drogo wychodzi jak na niewielk± jej skutezno¶æ zrobi³em to sam.
Za parê z³ociszy wiert³o fi 3 mm do szk³a i terpentyna z Castoramy, wiertarka aku i.... kilkadziesi±t sekund nawiercania, zalanie otworka ¿ywic± epoksydow± i po sprawie, wygl±da tak sobie, dobrze ¿e tylko 6-7 cm od s³upka na dole.
Od 2 m-cy nie posunê³o siê ani o milimetr.
Byle do wiosny
  
 
Z tym GPS-em to bajki. Ja ¶migam brutal to samo i ¿adnych problemów. Antena fabryczna nie nadawa siê do wszystkich a wa¶ciwie wiêkszo¶ci. Ona jest na z³±cze mmc jak dobrze pamiêtam.
  
 
No ja jak kupowa³em autko to mia³o ju¿ wymienion± szybê czo³ow±. Wydawa³oby siê, ¿e jest po tyciuteñkim wypadeczku, ale chyba jednak nie. Czemu? - bo osobi¶cie sam po roku wymieni³em ow± szybê po uderzeniu kamienia. Zrobi³a siê taka ma³a dziurka prawie na wylot. Sêk w tym, ¿e w polu widzenia. No i szyba do wymiany. Ale jak to mówi± - do trzech razy sztuka...
  
 
Jeli chodzi o te dziurki to jest firma u nas która to wype³nia i praktycnie nic nie widaæ. Sam tak za³ata³em ze 3. A przed zim± wymieni³em na now± i jest OK. Jedyny mankament to ten czarny plastik ta listewka zewnêtrzna co chwile mi siê odpina i odstaje chyba j± podkleje na silikonie
  
 
Wymieni³em szybe czolow± w sierpniu 2007 pêk³a mi w lutym (chyba sama z siebie) i tu dwa dni temu niespodzianka znowu
kolejna pêkniêta(tylko z drugiej strony pod naklejk± z nr blach)
chyba i ja bede musia³ pokombinowac z tym klejeniem samemu.
  
 
Cytat:
Jeli chodzi o te dziurki to jest firma u nas która to wype³nia i praktycnie nic nie widaæ. Sam tak za³ata³em ze 3.


Michals24 - gdzie robi± te szyby? Potrzebuje za³ataæ ma³y odprysk w Corsie...
  
 
Cytat:
2008-02-03 16:21:33, zpetz pisze:
na temat firmy AUTOGLASS JAAN moge tylko powiedzieæ KRÊTACZE naprawia³em szyb solar by³a klejona przez nich dwóch miejscach na co dosta³em gwarancje, a teraz nowa szyba tak ale nie solar tylko tanie gówno bia³a. Szyba pekla od jednego miejsca klejonego po tygodniu dalszy teap bedzie w juz w s±dzie. koszt takiej szyby to 1000 z³ gdybym mia³ naprawiiac szybe za 240 z³ to i mia³ dostac zwyk³± to odrazu bym ja wstawi³ ale rozmowa przed klejenie w centrali firmy by³a zupe³nie inna, jest klejona szyba solar i jak peknie dostaje solar.



Jak wymienialem kiedys w klusce we wroc to AUTOGLASS JAAN mial najdrozej. Prawie 2 razy drozej...
  
 
Czo³em,
Ostatecznie wymieni³em na zwyk³± z sensorem deszczu - pokaza³em ¿onie Opla z solarem i orzek³a ¿e to "g³upio wygl±da" i woli bez fioletu . Wymieni³em w warsztacie na Alei Krakowskiej 285 SAINT-GOBAIN Autover Polska. Koszt 1050 za orygina³ GM.
Trochê mnie nastraszyli bo pokazali mi zdjêcia spawów na s³upkach co ich zdaniem wyglada³o jak wspawany dach z innego auta, potem jednak siê z tego wycofali - mam te zdjêcia.
Obdzwoni³em wcze¶niej kilka firm i pad³o na nich - ogólnie polecam.
Piotr