Ile kosztuje remont silnika?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie.
Ile może kosztować remont kapitalny silnika 1,3 z 93 r.?
  
 
hmm lepiej kupic silnik uzywke... zreszta tez zalezy czy sam bedziesz robil czy ktos:> ja dalem do roboty znajomemu mechanikowi to narazie 2100zl nie moje a jescze pare rzeczy trzeba wymienic...takze zastanow sie czy nie lepiej kupic inny silnik... pozdro
  
 
Lepiej kupic silnik z rozbitego auta... Szukaj a znajdziesz... Ja szukam wlasnie takze, jak Ci pisalem w Fiescie mam ten problem co ty, a silnik 1.3 pasi plug and play... wszystkie mocowania i wtyczki od elektryki sa identyczne.
Mozesz szukac silnika z Fiesty takze bedzie pasowac.
Koszty to za silnik z osprzetem okolo 500-1000zl, zaleznie od stanu i od widzimisie sprzedajacego...
Remont generalny, to wydatek rzedu 2000-2500zl...
Chyba odpowiedz jest prosta... co zrobic...

[ wiadomość edytowana przez: SpiderMANek dnia 2008-02-10 19:09:27 ]
  
 
Cytat:
2008-02-10 18:41:44, szafa pisze:
ja dalem do roboty znajomemu mechanikowi to narazie 2100zl


no to slaby ten znajomy
za tyle to ja mam remont w zakladzie z gwarancja na iles tam tys. kilometrow....

jedankjak zrobisz remont , to wiesz co masz, a wsadzac silnik to jednak jest ryzyko, czy za miesiac tez nie bedzie mu potrzebny remont
  
 
Cytat:
2008-02-10 19:27:01, radekbox pisze:
no to slaby ten znajomy za tyle to ja mam remont w zakladzie z gwarancja na iles tam tys. kilometrow.... jedankjak zrobisz remont , to wiesz co masz, a wsadzac silnik to jednak jest ryzyko, czy za miesiac tez nie bedzie mu potrzebny remont


no chcialbym to widziec...bylem w profesjonalnym warsztacie i mi za remont krzykneli 7tys zl... a u mnie wiekszosc tej sumy to czesci...
  
 
Co to znaczy profesjonalny warsztat??
Mnie krzyknęli 1500zł z częściami, ale to tylko remont częściowy - wymiana pierścieni i panewek, bez planowania. Z tego 600 robocizna, a reszta części, u nas w hurtowaniach faktycznie tyle wychodzą.
  
 
profesjonalny w moim odczuciu znaczy ze zajmuje sie tylko silnikami ma duze doswiadczenie i ma swoja renome... co do remontu to u mnie mam wymienione wszystko oprocz tlokow i walu...i wiem co ile kosztuje. Jeszcze zalezy czy chcesz remont zrobic na jakis zamiennikach czy uzywasz czesci markowych...
pozdro


[ wiadomość edytowana przez: szafa dnia 2008-02-10 20:00:03 ]
  
 
lepiej kupić drugi silnik w dobrym stanie, tak jak mi sie udało, przelot 80tys udokumentowany i chodzi jak nówka a i okazyjnei bo za 700PLN +400PLN włożenie z płynami
  
 
Ja mialem tez MK7 1.3 Endura-efi, kupilem z rozwalonym motorem (panewki na wale shit), silnik z Fiesty kupilem z przebiegiem 70 tys km, mechanik wziął 300 zł + wiadomo olej świece i kable i chodził jak przecinak