Wolny temat, czyli spokojne rozmowy klubowiczów - Strona 80

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jako, że pisaliście kiedyś, że nie każdy ma konto na FB wklejam pełny tekst kolegi Tymona:

Cytat:
Uwaga, jęczenie (jeśli nie lubisz narzekania, skroluj dalej)

Przeważnie starałem się uczestniczyć w rozpoczęciach i zakończeniach sezonu Youngtimer Warsaw. Zawsze to miło popatrzeć na stare samochody i spotkać osoby, których na co dzień nie spotykam.

Nie przeszkadza mi, że muszę zapłacić 10 zł za wjazd, to oczywista rzecz że organizacja „iwentu” kosztuje.

Jednak w tym roku, aby kupić bilet na wjazd dla 2 osób, muszę podać: imię, nazwisko każdej z tych osób, numer telefonu, numer rejestracyjny, i załączyć zdjęcie pojazdu, a wszystkie te dane trafiają do zupełnie zewnętrznej firmy, która z Youngtimer Warsaw nie ma nic wspólnego i ta firma może sobie zawiadywać moimi danymi jak uważa.

Co więcej, nawet chcąc wejść na teren imprezy na własnych nogach, muszę zakupić bilet o tej samej wartości co bilet uprawniający do wjazdu samochodem, podać swoje imię, nazwisko, email i numer telefonu.

To prawo organizatora, żeby sobie organizował imprezę jak uważa – nic mi do tego, po prostu nie wezmę w niej udziału. Ale nie uważacie, że to przesada?



Co wy na to ? Ja osobiście uważam, że idea Youngtimer Warsaw od kilku lat "trochę" się wypaliła. Niby uczestników jest z roku na rok coraz więcej. Ale poszło to chyba niestety w złą, komercyjną stronę. Chętnie posłucham argumentów za i przeciw mojej tezie.

A warto podyskutować bo w KKN lub CRK (pierwsze przykłady z brzegu) działa to wszystko bardziej po ludzku...

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Nie bywam na takich imprezach, ale...
1. Nie podał bym im swoich danych.
2. Ewentualnie fałszywe.
3. Zrezygnował bym z uczestnictwa, bo ja nie mam z tego żadnych fantów, natomiast oni handlują tymi danymi i mają podwójny zysk.
4. Zbojkotować imprezę.
  
 
CRK jest w ogóle bardzo fajne i robią naprawdę dobre rajdy/zloty. Maja też świetne tereny bo jura jest niesamowita. Teraz w najbliższą niedzielę czyli 16 października robią zakończenie sezony i na pewno będę na nie jechał. Naprawdę polecam ich imprezy
  
 
Cytat:
2016-10-08 23:22:46, Broda240z pisze:
CRK (...) Teraz w najbliższą niedzielę czyli 16 października robią zakończenie sezony i na pewno będę na nie jechał. Naprawdę polecam ich imprezy



To się zobaczymy. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze.
  
 
Na Racibórz mi się nie udało ale na zakończenie CRK raczej pojade. tylko bez rajdu
  
 
Wejdę pewnie trochę w politykę ale trudno. Ciekawi mnie cholernie jedna kwestia. Przeglądalem przed chwilą ukraińskie OLX:

>> KLIK <<

Sporo całkiem fajnych autek ale ja nie o tym. Widziałem dużo ofert z Doniecka i Ługańska czyli terenów kontrolowanych obecnie przez separatystów, Rosjan czy jak tam można to sobie teraz nazwać. I tutaj pytanie: Oni polikwidowali ukraińskie tablice i jest teraz obowiązek wyrabiania nowych - Noworosyjskich czy raczej hulaj dusza, kto jakie ma: ukraińskie, rosyjskie - tak jeździ. Zna ktoś szerzej ten temat ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
czemu te klasyki są takie....drogie..
czy mi się wydaje>>>???
  
 
Michał, ty jak zwykle, słyszysz dzwony, ale nie wiesz w którym kościele. Wymiana tablic jest na Krymie, a nie na Ukrainie.
  
 
Jak to jak zwykle ? Nie przesadzaj. Piszę wyraźnie - tereny kontrolowane przez separatystów. Donieck, Ługańsk i okolice. Krym to w tej chwili de facto Rosja więc tam naturalne, że są / będą rosyjskie. Pytałem o wschodnią Ukrainę, zresztą dostałem już od chłopaków na znajomej grupie takie odpowiedzi:

Evgeny Pechkurov: in Russia, the people of these republics can drive with any license plates.

Peter Sydoran: Those plates are just like not official. Most of people are driving on ukrainian ones.

Vla Do: Still they are using Ukrainian plates, but they have now campaign of obligatory registration on DPR/LPR plates

...i link:



>> KLIK <<

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Michał, a co to za strona? Czytam i widzę tam same bajki. Czemu ty w to wierzysz?
  
 
Dostałem taki link. Ale nie chciało mi się tego tłumaczyć przez translatora. Co tam jest napisane ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
kurwa ..... coś pękło ........... chyba huj mnie trafił
  
 
a czemu pękło..... i dlaczego Ciebie trafił.......
  
 
znaczy się że ... ciężkie czasy idą
wkórwiają mnie ludzie, nie wszędzie i nie wszyscy ale nagminnie i wszędzie
przykładów mógłbym dać pełno, zastanawiam się czy to ja jestem pierdolnięty czy ludzie takie pizdy?

zdaję sobie również sprawę że i ja kogoś mogę irytować
ale ja się nie lubię do wszystkich debili w uśmiechać a znieczulać się już nie mam ochoty
zresztą nie zawsze można, zauważyłem że zaczynam się odsuwać w cień, z dala od ludzi

najchętniej bym sobie dom z garażem w szczerym polu albo w lesie postawił i do miasta tylko do sklepu jeździł albo wręcz wszystko kurierem zamawiał, żeby się nie irytować debilami co w nocy jadą bez świateł przez pół miasta albo .... szkoda gadać, to chyba taki region
  
 
Adam, mam podobnie jak ty. Rzeczywiście ciężkie czasy idą. Ludziom poprzewracało się i przewraca się coraz mocniej w głowach. To chyba (a raczej na pewno) przez ten postępujący konsumpcjonizm a szerzej - kapitalizm. Nie to, że jestem wielkim miłośnikiem innych systemów politycznych ale obecny ma to do siebie, że strasznie szybko dzieli i skłóca ludzi. Jeden dla drugiego wilkiem, ludzie dla kilku lub kilkunastu złotych gotowi są zadźgać cię za pierwszym rogiem. Kasa mocno psuje ludzi i wiadomo to od dawna.

Adam, pisałeś o gościu jadącym bez świateł w nocy. Ja jechałem dzisiaj w delegację i kilkanaście km za Łomżą przejeżdżałem obok takiego wypadku:



Miałem chyba małego farta bo wyjątkowo później wyjechałem z firmy. Człowiek wychodzi z domu do pracy i tak naprawdę nie wie czy wróci na noc. I to jest smutne.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
nastałą era prodkucji debili i dymania ludzi za ich włąsnym pozwoleniem
mi się to nie podoba
  
 


"The Million-Mile Porsche"


-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3

[ wiadomość edytowana przez: emde dnia 2016-11-14 05:27:20 ]
  
 
Witam! Koledzy może ktoś już oglądał i coś wie na temat tej żółtej, może nie oglądał, ale coś ze zdjęć jest w stanie powiedzieć. Ja widzę, że chyba niektórych listew brakuje. Wszystkie uwagi, nawet te cierpkie mile widziane.
http://otomoto.pl/oferta/lada-2106-ID6yCdmb.html
  
 
Brak listewek może sugerować prace blacharsko-lakiernicze w przeszłości. Ale nie zawsze.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
No i w końcu znowu działa forum. Pewnie jakieś prace konserwatorskie.