Wolny temat, czyli spokojne rozmowy klubowiczów - Strona 92

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
To co, kiedy widzimy się przy browarku???


Za tydzień będę prawdopodobnie na weekend w stolicy (i okolicach). Można wykombinować jakieś spotkanie w naszym gronie. Zbierać ludzi na niedzielę ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2018-04-14 00:36:14, SzokoLada pisze:
A13, to bardziej za mały luz na zaworach. Tak podpowiada moje doświadczenie.



Zawory ...no cóż, chodzi bardzo cicho, nie klepie. Regulowałem pół roku temu na 0,15. Może ustawię na próbę 0,2. Jest to do wykonania. Zastanowię się. Dzięki.

Zastanawiam się także nad czym innym, bo dmucha olejem spod uszczelniaczy na wale i sporo z odmy. Przeciągi są spore. Jednakże oleju nie przepala. Być może głowica dogorywa i skończyły się uszczelniacze na zaworach - może tak być?

A13
  
 
a co ma uszczelniacz zaworowy do nierównej pracy silnika po nagrzaniu ?
piszesz że oleju nie ubywa - kopci na niebiesko ?
jak masz przedmuchy spore (co to znaczy spore) to prędzej układ tłokowy !!
  
 
Nie kopci na na niebiesko.
Przypomniałem sobie z tymi zaworami, że regulowałem na jesieni 2017 r., jak było poniżej zera, ale silnik był jeszcze lekko ciepły 20-30 st c. Miałem plan, żeby potem silikon dobrze związał na uszczelce, żeby olejem nie waliło spod pokrywy (co nie do końca się udało). Może faktycznie silnik był zbyt ciepły.

Natomiast moje wątpliwości dotyczące uszczelniaczy zaworowych polegają na tym, że podejrzewam je o przepuszczanie spalin do silnika.

Dziękuję za odpowiedź
  
 
Dwójka Czechów objechała świat (4 kontynenty - 25 krajów) swoją kopiejką VAZ 2101 z 75 roku.
Fotki tutaj:
http://www.ladavesta.net/news/1054-kak-chehi-darili-muzeyu-avtovaza-unikalnuyu-kopeyku.html
Muzeum AvtoVaza w zamian za ten "eksponat" dało im nową Vestę.
  
 
Za tydzień wreszcie wsiądę do mojej "piąteczki" i przyprowadzę ją do stolicy 😊 . Stęskniłem się, 3 miesiące jej nie widziałem 😓

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 


-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Widze kolega Emde zamknal swoj watek na wlasne zyczenie. Myslalem ze masz wiecej oleju w glowie.
Dobrze wiesz, ze reprymendy z czyjejs czyjej kolwiek strony maja na celu zmotywowanie do działania - dzis mowi sie ze dzieci sa rozpuszczone, bo nigdy po dupie nie dostały, tak samo widzę ze jest w tym przypadku.

Znasz klubowiczow naprawe sporo czasu, nie raz spotkales sie z nimi na zywo, i znasz poczucie humoru wiekszosci. Do tej pory nie zauwazylem zadnych kasilwych uwag, tylko nakierwoanie co masz zrobic.

Rozumiem ze nie kazdy ma zdolnosci i mozliwosci i checi, ale jak sam pisales

Cytat:
Mam spore zaległości w kwestii mechaniki. Praktyka będzie na aucie. Trzymajcie kciuki.



Kazdy trzyma kciuki, i jest ciekaw czy w koncu sie wezmiesz do roboty. No ale stajesz okoniem. Dobrze wiemy wszyscy, ze sledzisz wszystkie informacje jak Antoni spadajace liscie z brzozy. I nadal pytasz i czesci jakie założyć - zaloz byle co, niech to zacznie jezdzic. Nawet jesli bedzie trzeba wymienic bo sie uwali, bedziesz juz wiedzial jak.

Skoro nie dowiemy sie tu, co bedzie z Twoim mchem, mamy rozumiec powstaje odlam klubu?

Zejdz na Ziemie chlopie!





[ wiadomość edytowana przez: glod dnia 2018-05-13 20:03:53 ]
  
 
Ostro Grzegorz, ostro, no ale niech każdy robi co uważa.
Ja osobiście wole mniej mówić co zamierzam a raczej co zrobiłem, a że ostatnio mało się dzieje to i mało pisze o swoim złomie.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Andrzej! Ostro? Gdzie? Kiedy?
Ja widzę, że już każdy zaczyna dmuchać na zimne, bo się obrażom. Nie będę dmuchać.
Piszę normalnie, a że ktoś ma pod deklem tak jak ma, to nie mój problem.

Chociaż dostałem parę wiadomości, z zapytaniem, gdzie nasz stary Szoko? Widocznie i ja już zaczynam tańczyć pod muzykę delikatnych forumowiczy.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Masz racje, niech kazdy robi co uwaza.

To nie jest ostro tylko spokojnie. Gość, który wszystkich nakłaniał, wrzuć fotki, poka co robisz
nagle zamyka swoje zmagania z naprawdę ciekawym projektem?

Wiesz jak mi wstyd było, że Michał sam pojechał laweta po auto, a mi się nie chciało ruszyć dupska z domu? Siła napędowa pokroju wybuchu atomowego. Nikt nie chce nikogo urażać, ale zacznijmy coś w końcu robić!

Fajnie jest obejrzeć jakiś filmik, na to każdy z nas ma czas, nie oszukujmy się. Nasza opozycja kręci filmy z okazji 50 lecia DF'a. Nie wspaniałym by było, pokazać co my robimy? I nauczyć raz na zawsze ludzi, że Łada to nie DUŻY FIAT!

A mamy się czym pochwalić. Nasza marka od zarania była lepsza, nie bójmy się tego powiedzieć.

Usłyszysz Fiat Srakropolis, Monte Srallo ale jakie miały silniki? Fabryczne podrasowane 1,3 czy 1,5 OHV? Nie! Silniki z innego samochodu. A u nas był ruski silnik, ruskie auto. I nadal jesteśmy daleko daleko za DF'em. Powodów do dumy mnóstwo. Ale lepiej zakopać głowe w piach i siedzieć cicho.

Ja serio mam dosyć wysłuchiwania głupstw na temat marki, z która jestem zwiazany od dziecka.
Ileż można słuchać bredni i odsyłać ludzi do faktów, dzięki którym powinni zrozumieć jak to było.

Spojrzyjmy na stowarzyszenie FSO Pomorze- robią, zbieraja sie w kilku ludzi, tworza fury, chwala sie ze na podstawie zdjecia zrobili jamnika! A my zamykamy wątki, i nie chcemy się dzielić swoimi poczynaniami? Proszę Cię.

Ja zajmuję pod uczelnią miejsce dziekana. Stoje na No. 1 przed uczelnią. Wszyscy chodza i podziwiaja. Kto tak oglada poldka czy df'a? W piątek usłyszałem od dyrektora, że jestem twarzą uczelni bo nakłaniam studentów pokazując dawną motoryzacje -> otwarliśmy kierunek materiały dla automotive. Aż dostajesz banana z radości, że ktoś pochwalił coś co robisz. Podczas hospitacji zajec tez uslyszalem, że rzadko się spotyka, ze ktos własne przedmioty przynosi na zajecia i stara się wytlumaczyć coś studentom - dostali kompletna korbe i wałek sprzegłowy.

Ludzie, wystarczy chcieć! Nikt nigdy nikogo nie zjebał? Trudno, boli czasem, zawsze, nie ważne. Zmienia poglad na codzienność i zmusza do poprawienia swojego postępowania.
  
 
Cytat:
2018-05-13 20:28:50, glod pisze:
Usłyszysz Fiat Srakropolis, Monte Srallo ale jakie miały silniki? Fabryczne podrasowane 1,3 czy 1,5 OHV? Nie! Silniki z innego samochodu.


No, tak ku ścisłości to zarówno DOHC jak i poczciwe OHV pochodziły z tego samego biura konstrukcyjnego.
Przykro to mówić ale jedyna konstrukcja własna polskiej motoryzacji to nieszczęsna Syrena i z motocykli Junak, zresztą w ZSRR sytuacja wyglądała podobnie. Co tam było konstrukcji czysto własnej?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
A chociaż by i diesel do klasyki. Również silnik wankla. Silnik do samary. Zresztą klasyczny silnik dla klasyki również był pomysłem chłopaków z Togliatti, no ale jednak w większości to projekt włoski. Silniki te występowały tylko w ładach, a nawet jak już szykowali auto do rajdów, to nie pchali "lepszych" silników np. Mirafiori, tylko swój własny modernizowali.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2018-05-13 23:10:29, SzokoLada pisze:
. Silnik do samary.


? Czyżby?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
To że Porsche dopracowało, nie oznacza, że projekt był nie z ZSSR!

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Dam radę.
A jak nie dam ?
Dam radę.
A jak się przewrócę?
To się podniosę.
A jak się nie podniosę ?
To sobie poleżę.
  
 
Cytat:
2018-05-14 00:32:06, leszczyna pisze:
Dam radę. A jak nie dam ? Dam radę. A jak się przewrócę? To się podniosę. A jak się nie podniosę ? To sobie poleżę.



A może jednak czasem napisałbyś coś z sensem???

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
πάντων χρημάτων μέτρον άνθρωπος panton chrematon metron anthropos
  
 
Szokolad, ty naprawdę wróciłeś
  
 
bardzo się cieszę