Wolny temat, czyli spokojne rozmowy klubowiczów - Strona 60

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2014-05-24 21:50:01, SzokoLada pisze:




Dzięki za cenne info. Nie wiem, czy pamiętasz, ale interesowałem się tym tematem pewnie ze 3 lata temu...
  
 
Pamiętam, napisałem wtedy, że zajmuje mi demontaż kilka sekund.
  
 
Czy niesprawne wskaźniki (poziomu paliwa, itp) mogą powodować zwarcie skutkujące paleniem bezpiecznika?
  
 
Pytanko do Klubowiczów

...kto z Kolegów jedzie na opolski "Rajd Festiwalowy"?


Pozdrawiam,
Valery
  
 
Pamiętacie jeszcze moją Hondę ?

Zadzwoniłem do znajomego, znalazł dla mnie czas, poszliśmy więc do garażu.


Maska w górę...


...odpalamy i sprawdzamy co się dzieje...


... po kilku minutach od odpalenia.

A więc chyba wszystko jasne. Silnik trzymał temperaturę cały czas ale trzeba było dolewać płynu chłodniczego. Mam gdzieś wyciek, trzeba będzie w wolnej chwili podjechać do znajomego na kanał. Mam nadzieję, że to tylko drobna pierdółka.

c.d.n.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
Mam gdzieś wyciek, trzeba będzie w wolnej chwili podjechać do znajomego na kanał.



Typowe dla japońca z tego okresu. Stawiam na pompe wody
  
 
Ja chyba pamiętam tą honde najbardziej. Mi wygląda to na wyciek z chłodnicy.
  
 
Człowiek kulturalnie chce zamknąć drzwi pasażera z kluczyka, a że ciemno więc się pochylam i ... dostrzegam zamek który ktoś chciał sforsować przy pomocy śrubokręta. Na szczęście lub nie nie udało mu się. Pomijając epitety na temat owego osobnika co chciał w ten sposób zdobyć - pokrowce z siedzeń, 15 letniego kaseciaka?? Nie rozumiem takich istot.
  
 
Jak to jest z odprowadzaniem wody z podszybia (tam gdzie znajduje się silnik wycieraczek) w 2106? U mnie jest otwór a z niego wystaje którka rurka przez co woda zgromadzona w podszybiu spływa poprzez tą rurke wprost na serwo hamulców, a potem na podłużnice. Na moje oko lepiej będzie puścić dłuższy wąż aż na sam dół aby woda odpływała na jezdnie. Jak to powinno być zrobione?
  
 
Tak jak u ciebie.
  
 
Cytat:
2014-07-25 16:03:47, SzokoLada pisze:
Tak jak u ciebie.



Skoro tak to straszna lipa Mogli się bardziej postarać inżynierzy, chyba że to takie chłodzenie wspomagania.
  
 
W zasadzie jedyna woda która tam się dostaje, to woda przez otwory wentylacji. Więc nie za wiele. Jeżeli dasz na otwory nakładki, to praktycznie tej wody nie będzie.
  
 
Cytat:
2014-07-25 19:56:12, SzokoLada pisze:
W zasadzie jedyna woda która tam się dostaje, to woda przez otwory wentylacji. Więc nie za wiele. Jeżeli dasz na otwory nakładki, to praktycznie tej wody nie będzie.



W sumie masz racje. Zauważyłem to po obfitym deszczu, czasem się też zdarza na myjni.
  
 

Ma ktoś może albo słyszał że jest do kupienia łada z LPG np. 2107 w stanie do jazdy. Chcemy w tym roku jechać na dwa samochody na złombola z poznania i myślimy o ładzie jako konstrukcji zwartej i raczej niezawodnej . Drugie autko to DF 125 z roverem więc Łada 1,5 była by ok. Była ładna 2104 z LPG ale się spóźniłem

[ wiadomość edytowana przez: krzysioslaw87 dnia 2014-07-29 16:26:30 ]
  
 
tu masz 07 z lpg
ale trzeba obejrzec
  
 
Cytat:
2014-07-29 16:53:34, glod pisze:
tu masz 07 z lpg ale trzeba obejrzec



Generalnie myślałem, że ktoś ma coś bardziej sprawdzonego
Ale dzwoniłem do tego gościa i z opisu zachęcające tylko no progi się sypią i "podłoga jest słaba" cokolwiek to znaczy Tak więc beż oględzin nie można nic powiedzieć oprócz tego że blacha wymaga wymiany
  
 
Ja mam dobrą 07,ale bez LPG.
  
 
Cytat:
2014-07-29 20:51:43, SzokoLada pisze:
Ja mam dobrą 07,ale bez LPG.




Niestety podtlenek LPG jest warunkiem koniecznym z racji kosztów a montaż gazu to też koszt :/ Mam udziałowców z ekipy więc muszę szukać po taniości
  
 
Cytat:
2014-07-29 21:37:27, krzysioslaw87 pisze:
muszę szukać po taniości



Masz po taniości:
olx.pl/oferta/tico-sprawne-z-gazem-CID5-ID6AWOp.html#7d5919cd2d
  
 
Na Zlombol Tico się nie kwalifikuje

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986