Wolny temat, czyli spokojne rozmowy klubowiczów - Strona 79

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wczoraj wieczorem odszedł mój Ojciec.

Mało kto z Was Go poznał, ale to był porządny chłop starej daty... Rocznik 1933, opowiadał mi tyle historii z dawnych dni. Dzięki Niemu wiem więcej, niż ze wszystkich książek razem wziętych... A czytałem dużo.
Wcale nie dorosłem do tego pożegnania....mimo swoich 44 lat.

Żegnaj, Tato.

Nie oczekuję kondolencji, lecz chwila refleksji nad naszym losem może się nam wszystkim przydać. Po cichu, bez pośpiechu...
  
 
wyrazy współczucia

Cytat:
2016-09-13 01:56:19, Pereira pisze:
Wczoraj wieczorem odszedł mój Ojciec. Mało kto z Was Go poznał, ale to był porządny chłop starej daty... Rocznik 1933, opowiadał mi tyle historii z dawnych dni. Dzięki Niemu wiem więcej, niż ze wszystkich książek razem wziętych... A czytałem dużo. Wcale nie dorosłem do tego pożegnania....mimo swoich 44 lat. Żegnaj, Tato. Nie oczekuję kondolencji, lecz chwila refleksji nad naszym losem może się nam wszystkim przydać. Po cichu, bez pośpiechu...

  
 
Przyjmij moje kondolencje. Straciłem najważniejszą osobę w życiu, moją mamusie w wieku 20 lat, po ponad 20 latach nadal mi jej brakuje i strasznie tęsknię.
  
 
Im później dane nam jest przeżywać tą refleksję tym lepiej , pozostaje nam cieszyć się z czasu spędzonego z naszymi bliskimi.Współczuje.
leszczyna
  
 
www.gk24.pl/wiadomosci/szczecinek/

dzis pracowita sobote mielismy Wypadek na krajowej "20". Motocykl wjechał w Tira [zdjęcia]


[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2016-09-16 23:00:17 ]
  
 
Ja do motocyklistów miałem kiedyś duży szacunek i sympatię (w końcu pasja podobna do naszej) do momentu kiedy koleś minął mnie i podjechał przed pasami na świetle czerwonym przed maskę Hondy a na moje "trąbnięcie" odpowiedział "fakenem". Blachy warszawskie. Kultura pełną gębą.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
A jaki był powód trąbienia? To że wjechał przed Ciebie?
  
 
goscia polamany ale uratowany zgarna go helikopter chociaz nie wiem jak w szpitalu a my 4 godziny gaszenia bo tir pelny wiorow na plyty
  
 
a gdyby tak zamontować kompresor do łady? myślał ktoś o czymś takim?
  
 
też o tym myślałem, w Rosji są nawet gotowe zestawy do kupienia. Szoko coś tam marudził że niby średnio to działa ale takich w 10% sprawdzonych informacji nie ma. U nas w Polsce chyba nikt nie ma takiego zestawu. Inna sprawa, że koszt takiego kompresora i pozostałych gratów jest dość spory, zastanawiam się czy nie lepiej wsadzić od razu inny silnik.
  
 
poprostu oglądałem ostatnio filmiki na yt o kompresorach i dla tego zapytałem. Wydawało się prostsze niz uturbienie. Fakt, że o konkretnych kosztach nie myślałem aczkolwiek wydawało się tańsze niż zrobienie turbo.
  
 
Najtaniej, to turbo z LPG. Inne modyfikacje to już koszta. Ja sobie montuje kompresor, ale od Mercedesa. Dedykowany zestaw do łady, to gówno. Nie wart tej kasy. Druga sprawa, kto montuje takie rzeczy do zwykłego gaźnika? Nikt rozsądny. Tylko wtrysk ratuje sprawę.
  
 
no właśnie zastanawiałem się jak to jest z montowaniem czegoś takiego do gaźnika bo te zestawy z Rosji są własnie do tego. Fakt, maja też do wtrysków ale więcej jest do gaźników. Ja się zastanawiam czy mimo wszystko nie lepiej jakieś małe turbo, ustawić tak aby dmuchało tylko przy wyższych obrotach. Będzie pewnie ciekawa turbo dziura ale może nie rozjebie od razu silnika.
Nie wiem, korci mnie coś zrobić. Niestety dłubanie w silniku łady jest kompletnie nieopłacalne, chyba że koniecznie chcemy mieć oryginalny blok.
  
 
Cytat:
2016-09-20 10:10:18, SzokoLada pisze:
Najtaniej, to turbo z LPG.



jakieś podlinkowanie sprawy jak to zrobić i z czego?
  
 
chuj dupa i kamieni kupa a zmieniając temat

wymyśliłem że zrobie mojemu chłopakowi RAT ROD'a, z niezależnym napędem na oś słuszną
miałem trochę stelażu spoilera na kabinowego z Renault Trucks'a i pomysł, zanabyłem na targowisku koła ze wózka dziecięcego w ilości sztuk 4rech, pąpowane, rozmiar 12 i pół za kwotę : słownie 10ęć złotych polskich nowych od pary tegoż samego wieczora, zamówiłem na internaułcie dwa koła ze taczki, pąpowane również tym samym sposobem, za kwotę dwukrotnie mniejszą niż w zaprzyjaźnionym sklepie budowlanym o francuskich, włoskich, szwedzkich czy niemieckich korzeniach i tradycjach wraz z przesyłką pomyślałem poskręcałem, pomierzyłem, położyłem spaw, sprawdziłem, odciąłem, pomierzyłem, przykręciłęm, zespawałem ......... . na szpilce póki co oś tylna zmontowana i poszerzona z zastosowaniem sworznia tłokowego Łada oczywiście, po jednym na stronę, fotelik tymczasowy zostanie, zalany żywicą, kartonik obłożony będzie włuknem i żywicą w ilości 3ech do 4ech warstw a na koniec jeszcze jedna warstwa kartonu żeby dobrze wyglądało do tego sztyca z kołem będzie i zestaw cięgieł w układzie kierowniczym, hamulec ..... zależał będzie od mocy silnika, bo albo będzie łapa ze ślizgiem na kole od frontu albo będzie musiał być tarczowy.
wymyśliłem sobie że na tylnej osi będzie jeden lub dwa silniki elektryczne na bateri z samochodu ale nie wiem czy dwa silniki 150W lub jeden 350W wystarczy do napędzienia tego czy nie, po prostu nie umiem sobie tego przeliczyć albo wyobrazić, niewiem ile to jest 0,2KM taka wartośc nie istnieje

wiem, oczywiście silniki 24V, 36V czy 48V były by ooooo niebo lepsze ale nie chcę inwestować w akumulatory, chociaż ...... sam nie wiem



  
 
Ty masz Adam za dużo wolnego czasu
a poważanie to zajebioza
  
 
zrob na pedaly bedzie prosciej niz z silnikami np. RAT ROWER na 3ech kolach
  
 
nie ma mowy o pedałach
  
 
ZAX miał kiedyś fajne, składane wozidło. Ale to był inny, nieco większy kaliber.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Ja to tylko tu zostawię: [NIVA] Przeprowadzenie wiązki do drzwi