Lekkie koło zamachowe C30SE..... - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Prawdopodobnie jest jeszcze skrzynia od dżaga
  
 
Najlepiej to skrzynia od corvetty pasuje z kołnierzem od lotka
plug&play
  
 
od Dżaga też Getrag
  
 
Cytat:
2009-08-14 10:45:13, 7gsi pisze:
od Dżaga też Getrag


Tak ale ja miałem na myśli taką skrzynie z takim kołnierzem + reszta lotka gratis. Piotr sprzedaje taki zestaw
  
 
Witam
Cytat:
2009-08-14 11:07:23, Mr_Brayan pisze:
Tak ale ja miałem na myśli taką skrzynie z takim kołnierzem + reszta lotka gratis. Piotr sprzedaje taki zestaw


Cytat:
2009-03-19 19:22:00, PiotrS pisze:
I sprzedane, pojedzie na północ europy .


Oj chyba nieaktualna już jest ta oferta.
  
 
Cytat:
2009-08-14 19:56:50, MarianB pisze:
Witam Oj chyba nieaktualna już jest ta oferta.



z tego co pamiętam to co pojechało na północ EU to był oryginalny Getrag wyjęty z pewnego opla ze Szczecina
  
 
Cytat:
2009-08-14 20:50:52, 7gsi pisze:
z tego co pamiętam to co pojechało na północ EU to był oryginalny Getrag wyjęty z pewnego opla ze Szczecina


Masz rację Tu Getrag i tam Getrag, oj namnożyło się ostatnio tych postów o mocnych skrzynkach
  
 
Panowie troche mniej powazniej do życia podchodźcie i czytajcie ze zrozumieniem.
Cytat:
2009-08-14 11:07:23, Mr_Brayan pisze:
Tak ale ja miałem na myśli taką skrzynie z takim kołnierzem + reszta lotka gratis.Piotr sprzedaje taki zestaw


Pisałem o zestawie w któego skład wchodzi cały Lotus. Ten zestaw nie dosć ze zniesie te magiczne 557 Nm to jest w stanie sam to wygenerować
  
 
Gatrag 265 się nadaje i ten pojechał na pólnoc europy a u mnie w garażu jest Getrag od jaguara 4.0 z poczatku lat 90. Ten gatrag jest budową podobny do Gatrag 265 ale jest od niego dużo bardziej masywny. JAguar 4.0 miał 260 koni i chyba 380 Nm.
I ja do tego jaguara mam już flanszę do C30/40/se/xei.

Spawanie aluminimum kosza od C30se do takiej skrzynki się nie uda bo nie będzie w osi. Jedyne wyjście to kupić skrzynię od lotusa (do tego koło masowe inne i sprzegło) lub gatrag 265 najtansze rozwiązanie (problem jest tylko ze sprzegłem sama tarcza 700 zł rzadkość).

Za skrzynię od lotka chcę 11 tys euro + reszta auta gratis .
(lotek zacznie się chyba składać) a jak się złoży i zostanie to będzie z niego mały hardcor .

Za skrzynkę z flanszą od jaguara ....nie wiem czy chcę sprzedać .
ale za 1 tys się tego nie kupi i nie zrobi.

Tunnig kosztuje i się nie zwraca.
  
 
Cytat:
2009-08-19 19:41:01, PiotrS pisze:
R30 nie pasuje do silników na C.


Każdą R25, R28 i R30 da się połączyć z koszem do każdego silnika z omegi.
Zostawia się tył z choinkami, a przód zakłada swój. Przerabialiśmy już to z Brutalem i jak na razie jeździ...
  
 
Cytat:
2009-08-19 21:48:07, ilku pisze:
Każdą R25, R28 i R30 da się połączyć z koszem do każdego silnika z omegi. Zostawia się tył z choinkami, a przód zakłada swój. Przerabialiśmy już to z Brutalem i jak na razie jeździ...



Kto ma tak pospawane?
  
 
Cytat:
2009-08-20 08:24:49, PiotrS pisze:
Kto ma tak pospawane?



a kto mowi o spawaniu?
  
 
Cytat:
2009-08-20 08:34:05, Brutal pisze:
a kto mowi o spawaniu?



Na dobra a jak? Magia? Przekładka środka flansza?


[ wiadomość edytowana przez: PiotrS dnia 2009-08-20 18:48:07 ]
  
 
Cytat:
2009-08-20 18:46:30, PiotrS pisze:
Na dobra a jak? Magia? Przekładka środka flansza? [ wiadomość edytowana przez: PiotrS dnia 2009-08-20 18:48:07 ]


No Łukasz napisał już.
Zostawiasz "dzwon" przód skrzyni od SE a tył razem z całymi bebechami wkładasz jaki chcesz.
Ja przy tym nie byłem ale chłopaki twierdzą że pasuje plug&play
  
 
Tylko jest małe "ale" dzown od starej r-28 trzeba odciąć bo skrzynia z dzwonem tto całośc.
I jak to przymocować bez spawania do nowszej r-28 (też trzeba dzwon odciąć), na śruby spawanie?

Dzown w nowszej r-28 jest mniejszy (mniejsza średnica) niź w starszej. Jeżeli stary dzwon do nowszej jest mocowany na śruby?
Nie wspomina już o pewnym elemencie który jest z drugiej strony .
Dajcie jakieś zdjęcie lepiej.

  
 
Cytat:
2009-08-21 09:49:13, PiotrS pisze:
Tylko jest małe "ale" dzown od starej r-28 trzeba odciąć bo skrzynia z dzwonem tto całośc. I jak to przymocować bez spawania do nowszej r-28 (też trzeba dzwon odciąć), na śruby spawanie? Dzown w nowszej r-28 jest mniejszy (mniejsza średnica) niź w starszej. Jeżeli stary dzwon do nowszej jest mocowany na śruby? Nie wspomina już o pewnym elemencie który jest z drugiej strony . Dajcie jakieś zdjęcie lepiej.


Kurde nie sam dzwon.... No właśnie zdjecia ja nie mam.
Ale najwiekszy tuner koszaliński napewno ma
update
Coś znalazłem. Ja to rozumiem tak ze rozkreca sie obie skrzynie w miejscu - czerwona kreska i zamienia miejscami: bebechy z "dupką" jako jeden element, i dzwon jako drugi element.
Jak coś zle skumałem to na pewno Łukasz mnei poprawi


[ wiadomość edytowana przez: Mr_Brayan dnia 2009-08-21 11:07:41 ]



[ wiadomość edytowana przez: Mr_Brayan dnia 2009-08-21 11:08:38 ]
  
 
Cytat:
2009-08-21 11:02:09, Mr_Brayan pisze:
... Jak coś zle skumałem to na pewno Łukasz mnei poprawi



No ja bym powiedzial ze dobrze zrozumiales bo wlasnie tak robilismy
  
 
Czyli po pierwsze nie kłamałem, a po drugie bystry ze mnie chłopak bo zrozumiałem co mi bełkotaliście przy wódce
  
 
No to przekładka bebechów to jest to.!!!
Nie myslałem, że to będzie pasowac.
  
 
Heh. Jak zwykle leniwy Adam Opel A.G. nie kwapił się do zmiany zasadniczych rzeczy. Dlatego skrzynie różnią się tylko zębatkami (przełożenia) i przednią częścią obudowy a cały tył skrzyni jest taki sam, niezależnie od roku i modelu (nawet moja 3000 '87). Dlatego wystarczy mieć podstawowe narzędzia (szczypce do segera na wałku sprzęgłowym, nasadowy 13 do rozłączenia obudowy i wybijak do zaślepek). Po zdjęciu segera, wykręceniu śruby trzymającej ośkę biegu wstecznego (z boku skrzyni) oraz wybiciu zaślepki od kulek wodzików i odkręceniu chyba z 10 trzynastek obudowa przednia skrzyni schodzi z jej reszty. Można ją zastąpić dowolną obudową z innej skrzyni (czyli dostosować do dowolnego silnika). Tak właśnie do obudowy przedniej skrzyni od C30LE wrzuciliśmy z Brutalem bebechy ze skrzyni R25 od mojej MV6 (a R25 dlatego, że w MV6 też była wydumka ).
W każdym razie jeździ w miarę, na zlocie było widać