Gaznik Fiat 132

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich moze ktos wiejak poprawnie ustawic gaznik z fiata 132 2,0to jest weber "adf" bo mam z nim problem auto duzo pali i nie ma mocy , chce go wyjac wyczyscic i poprawnie ustawic . Moze ktos zna jakies linki albo posiada knige od p. poloneza 2000 bo to ten sam silnik i ktos oze ma te dane regulacyjne ???? . Z gory dzieki Tomek
  
 
witam. mam dane tego gaźnika, ale w książce- sposób regulacji mam w głowie. może będę mógł Ci pomóc. w jakim samochodzie masz ten gaźnik?
  
 
Czesc dzieki za odpowiedz silnik z razniiem siedzi we fiacie 125p.Na poczatek chcial bym wiedziec co mozna zrobic z gazniiem zeby sprawdzic czy w ogule poruszam sie w dobrym kierunku. A chstoria przerubki jest taka : wyjalem silnik 1,6 i wlozylem 2,0 i z przerazeniem stwierdzilem ze wczesniej bylo lepiej, dalem nowe kable , swiece i zrobilo sie ciut lepiej ale auto wciaz palilo ok. 28 l na 100 km i nie mialo mocy (rozrzad wykluczylem). Nagle EUREKA!!! zauwazylem ze ciegla gaznika klinuja sie w sposob calkowicie uniemozliwiajacy otwarcie sie 2 przelotu. usterke usunalem lecz niestety zdazylo juz tam wlozyc lapy kilku pseudofachowcow i alto dalej nie jedzie tak jak powinno podejzewam ze oprostu jest komletnie rozregulowany, bo przy przepustnicach napewno bylo grzebane.
  
 
Masz źle wyregulowany gaźnik,na wolnych obrotach jeśli silnik nie chodzi Ci równo i ssie paliwko przez obie przepustnice to masz wtedy efekt,że auto pali ze 20litrów. Ja miałem to samo,po regulacjach ustało to i auto zaczęło jechać jak na 2.0 przystało.
  
 
rodzi sie nowy potworek

  
 
Gratuluje, jednak sie zmieściło
  
 
ładnie, tylko czy filtr powietrza sie zmieści?
  
 
Pończochę sie założy
Ciekawe...

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2008-09-22 10:36:24, OLO pisze:
Pończochę sie założy Ciekawe...

eee łatwiej serwo lucasa !
  
 
Cytat:
2008-09-21 23:55:32, Rys1977 pisze:
rodzi sie nowy potworek



Co to za fajny kolektorek?