Tymczasowe ubezpieczenie dla niezarejestrowanego auta ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pytanko jest takie (troche pogmatwane, wybaczcie)

Mamy auto na niemieckich blachach, wyrejestrowane, ale niebieskie numerki. Czy jest jakas legalna mozliwosc na poruszanie sie takim autem po polskich drogach inaczej jak na lawecie? Jakies tymczasowe oc, czy cos w tym stylu ?
  
 
Kiedyś coś mi się obiło o uszy, że można, ale na jakiej zasadzie jest ono przyznawane i czy dla samochodu ściągniętego da radę nie mam pojęcia
  
 
Cytat:
2008-04-17 21:47:24, cashy pisze:
Pytanko jest takie (troche pogmatwane, wybaczcie) Mamy auto na niemieckich blachach, wyrejestrowane, ale niebieskie numerki. Czy jest jakas legalna mozliwosc na poruszanie sie takim autem po polskich drogach inaczej jak na lawecie? Jakies tymczasowe oc, czy cos w tym stylu ?


Można bez problemu ubezpieczyć na 1 miesiąc, podejdź do jakiegoś biura ubezpieczeń. Jest tylko kwestja ceny prawie 2 stówy
  
 
nie ma takie mozliwosci niestety.
ale jest rozwiazane, bo wykupujesz ubezpieczenie na rok, a potem po miesiacu mozesz z niego zrezygnowac i prosic o zwrot skadki tylko znjadz zyczliwego agenta. zapraszam do mojego biura
  
 
Cytat:
2008-04-18 08:41:01, Alexia pisze:
nie ma takie mozliwosci niestety. ale jest rozwiazane, bo wykupujesz ubezpieczenie na rok, a potem po miesiacu mozesz z niego zrezygnowac i prosic o zwrot skadki tylko znjadz zyczliwego agenta. zapraszam do mojego biura


Nieprawda miesiąc temu kupowałem auto które było sprowadzone w grudniu i nie miało już ważnego ubezpieczenia. Bez problemu wykupiłem ubezpieczenie OC na 1 miesiąc, na belgijskie tablice!
  
 
Cytat:
2008-04-18 08:41:01, Alexia pisze:
nie ma takie mozliwosci niestety. ale jest rozwiazane, bo wykupujesz ubezpieczenie na rok, a potem po miesiacu mozesz z niego zrezygnowac i prosic o zwrot skadki tylko znjadz zyczliwego agenta. zapraszam do mojego biura


To zależy po co ma rezygnować... Jeśli go sprzeda to raczej zwrotu nie dostanie bo następca by musiał złożyć rezygnacje a chyba nikt nie jest taki głupi.. Dodam jeszcze że ja tak miałem po kupnie bo okazało sie że były właściciel sprzedał mi z OC na rok do przodu a złożył rezygnacje żeby dostać zwrot ale ja wystąpiłęm o duplikat i dostałęm OC i było już nazwisko i dane nowego właściciela tylko że w takim przypadku nie zmieniają nr rejestracyjnych ale w moim przypadku pozostawały bez zmian- tylko naklejka sie zmianiła.. NO i w rezultacie nie musiałem płacić OC ale 2 tyg nie mogłem jeżdzić bo czekałem na decyzje z Warsaw


[ wiadomość edytowana przez: MK5_essik dnia 2008-04-18 09:36:33 ]
  
 
Ja gdzies slyszalem ze ubezpieczenie czasowe na miesiac kosztuje ponad 100, takze lepiej od razu wykupic normalne ubezpieczenie
  
 
Można bez problemu wykupić polise na rok bez wpisywania nr rejestracyjnych auta.Dopiero pio zarejestrowaniu na polsich blachach,możesz iść do ubezpieczyciela i dopiszą ci nr auta.
Ja tak robiłem i było wszystko ok.
Acha,to było w Warcie.
  
 
To ja może trochę to wyjaśnię, auto stoi w mojej okolicy, Cashy chcę po nie przyjechać i je kupić, ale na niemieckich blachach, nie zarejestrowane w PL, w Niemczech wyrejestrowane.

I jako że Cashy będzie miał do przejechania cała Polskę w wzdłuż autem bez OC i nie zarejestrowany więc szuka możliwości żeby chociaż te OC było, chociaż na jedne dzień.
  
 
Cytat:
2008-04-18 11:00:03, MacFly pisze:
To ja może trochę to wyjaśnię, auto stoi w mojej okolicy, Cashy chcę po nie przyjechać i je kupić, ale na niemieckich blachach, nie zarejestrowane w PL, w Niemczech wyrejestrowane. I jako że Cashy będzie miał do przejechania cała Polskę w wzdłuż autem bez OC i nie zarejestrowany więc szuka możliwości żeby chociaż te OC było, chociaż na jedne dzień.


Minimalnie można wykupić na miesiąc. Taką polisę wykupywałem. Auto musiało przejechać z Tarnowa do Krakowa na belgijskich blachach i na takie auto wykupiłem polisę na 1 miesiąc ( na krótszy okres się nie da )
  
 
Czyli, jesli dobrze rozumiem:

Mozna wykupic ubezpieczenie nawet na niezarejestrowane auto ?

Auto które mnie interesuje ma niebieskie numery niemieckie ze zniszczonymi urzedowo naklejeczkami. Wiadomo ze w niemczech mozna sobie wykupic czasowe numery i na to ubezpieczenie, jak to jest w naszym pieknym kraju, ubezpieczenie na niezarejestrowane nigdzie auto ?
  
 
Sądzę, że jak pójdziesz do agenta to wystawi Ci ubezpieczenie na te blachy, które masz ( m.in. na podstawie dokumentu brief) a jak auto zarejestrujesz to zrobi Ci aneks do umowy i wpisze polskie blachy. W ten sposób zapłacisz normalną stawkę ubezpieczeniowo a nie jak za tymczasowe ubezpieczenie - bardziej Ci się to opłaci
  
 
cashy albo podjedź na to jakiegoś PZU czy czegoś takiego i może oni coś Ci więcej powiedzą lub jak na komisariat
  
 
Cytat:
2008-04-18 17:41:07, MacFly pisze:
cashy albo podjedź na to jakiegoś PZU czy czegoś takiego i może oni coś Ci więcej powiedzą lub jak na komisariat



MacFly, Ty lepiej sie zorientuj czy macie tam jakis odzial PTU (moja firma w której pewnie bede ubezpieczał to auto) czynny w sobote.
  
 
Szczerze nie mam pojęcia gdzie PTU u mnie w Żarach jest, ja mam w TUZ .

Nawet na Zumi.pl nie ma :/

Zaraz się przejadę po mieście i się zobaczy, może akurat gdzieś wypatrzę