Drążek zmiany biegów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jedno małe pytanie, 1 konkretna odpowiedz i temat można usunąć
Co jest pod tą gumową częścią na drążku zmiany biegów? (chodzi o tą z oznaczeniami biegów) czy jest tam metalowa gałka czy zwykły gwint?:>
  
 
o którą czesc ci chodzi??
  
 
Nie wiem co tam jest, ale to jest nierozbieralne....

DEx
  
 
Wszystko jest rozbieralne Pod gumą jest połączenie dzwogni zmiany biegow ze skrzynia, z której wystaje tylko sztyca. Wewnatrz dzwogni zmiany biegów masz takie plastikoweelementy, ktore utrzymuja je właśnie na tej sztycy. Te plastiki lubia sie wyrobic (popękać) i wtedy dzwignia ma luzy na sztycy i sobie "lata".

Tutaj masz wiecej szczegolow.



[ wiadomość edytowana przez: Leszek_Gdynia dnia 2008-01-07 00:20:21 ]
  
 
a samą gałe bez drążka można zdjąć?
  
 
Pewnie ze sie da. Sama gałka jest trzymana na gwint.
  
 
Cytat:
2008-01-07 00:14:49, Leszek_Gdynia pisze:
Wszystko jest rozbieralne Pod gumą jest połączenie dzwogni zmiany biegow ze skrzynia, z której wystaje tylko sztyca. Wewnatrz dzwogni zmiany biegów masz takie plastikoweelementy, ktore utrzymuja je właśnie na tej sztycy. Te plastiki lubia sie wyrobic (popękać) i wtedy dzwignia ma luzy na sztycy i sobie "lata". Tutaj masz wiecej szczegolow. [ wiadomość edytowana przez: Leszek_Gdynia dnia 2008-01-07 00:20:21 ]



Żeby włożyć do auta klatkę bezpieczeństwa musiałem zdemontować dzwignię zmiany biegów. Z braku wiedzy trochę sie namęczyłem - a sprawa jest prosta. Dokładnie jest tak jak pisze Leszek, trzeba podważyć śrubokrętem taki plastikowy element blokujący dzwignię, pchająć go w dół. Nalezy uwazać by go nie rozerwać. Mój już był rozerwany więc miałem uproszczoną sprawę.
poniżej wstawiam obrazek - bo być moze ktoś będzie szukał takiej właśnie informacji.